Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: u Bry

u Bry 2024/02/25 19:36 #313195

  • Brydziasia
  • Brydziasia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 533
  • Otrzymane podziękowania: 2557
Miłko na oczary chorowałam długo, co prawda te miały być Jeleną... ale i tak jestem przeszczęśliwa, że dają radę u mnie. Nawet napisałam maila do p. Oreszczuka i mam zamiar przygarnąć jeszcze dwa :kocham Rosną teoretycznie w słońcu, w plecach są jednak dwa orzechy włoskie, więc latem je nieco cieniują.

Margo much u mnie jeszcze nie ma, ale złotooki wychodzą z zakamarków i nawet jednego komara rozpłaszczyłam... gwizdac

Danusia czyli z trzech stron nadzór przeprowadzany 037

Wiesiu, a pamiętasz gdzie zamawiałaś cebulki? Ja się w sumie znarowiłam i napisałam reklamację. Miziaste za ptakami wypatrywały, na cisie się straszna bójka wywiązała między mazurkami 2smiech

Siberia mam nadzieję, że świeciło tak pięknie jak i u mnie!

W sobotę miałam zajęcia, a niedzielę prawie od rana spędziłam w ogrodzie. Bez wielkich ekscesów, cieszyłam się słońcem, przycięłam dwie jabłonie, brzoskwinie opryskałam Sillitem (teoretycznie wcześnie, ale pąki już nabrzmiałe pękają)... M zrobił ognisko, ptaki śpiewały, sąsiedzi wertykulowali... utytłana i przeszczęśliwa jestem. Pracy jest ogrom, ale nieśpiesznie jakoś się ogarnie... z wysiewami jestem w plecy, paprykę powinnam już dawno i kobee...
Do środy ma być tak cudnie... ziemia może odrobinę obeschnie i będzie można wejść w rabaty.
















Pozdrawiam

Joanna zwana Brygidą
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia, edyta, th, piku, Efkaraj, takasobie, VERA, chester633, Semper, zanetatacz ten użytkownik otrzymał 4 podziękowań od innych

u Bry 2024/02/25 19:44 #313198

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8429
  • Otrzymane podziękowania: 25233
Brydziu, nie jestem pewna ale chyba w Benexie think:
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Brydziasia


--=reklama=--

 

u Bry 2024/02/27 19:08 #313436

  • Brydziasia
  • Brydziasia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 533
  • Otrzymane podziękowania: 2557
Wiesiu wszystkie moje kupowane w 2022 i 2023 były z Benexu... nabazgrałam im maila, przeprosili... Będę polować znów jesienią :woohoo:

Pięknie jest, aż żal ściska 4 litery, że te wszystkie słoneczne godziny siedzę w pracy. Ale ziemia mokra, a w nocy lało jak z cebra. Wiele bym nie zdziałała. Zaczynają kiełkować rodochitony... a właściwie straciłam już na to nadzieję. Ciekawam czy w tym roku też się uda uprawa:)

Mam dużo mniej krokusów, prawdopodobnie wygniły, ale i tak te botaniczne cieszą. Pojawiają się też pierwsze pąki siewek ciemierników, wszystkie ciemnobordowe - zobaczymy czy w środku będą jakieś niespodziewajki:)
Jutro mają przyjść dwie hortensje drzewiaste, w czwartek dwa oczary, będę biegać z dzikim radosnym obłędem szukając miejsca polewkamax
Tęsknię za wiosną chyba bardziej, niż kiedykolwiek. W czwartek odbieram z serwisu rower i przy odrobinie szczęścia, sezon rowerowy otworzę, z codziennym podglądaniem wschodów słońca z mostu :jupi

Poputek pomagał przygotowywać trzcinę dla murarek

między kamieniami rozrosły się przebiśniegi
Pozdrawiam

Joanna zwana Brygidą
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia, edyta, th, piku, takasobie, VERA, chester633, zanetatacz, nelu-pelu, Danusia ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

u Bry 2024/02/27 21:12 #313471

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8429
  • Otrzymane podziękowania: 25233
Tylko przeprosili :unsure: , a nie obiecali nowych cebulek?
Ciekawa jestem i ja Twoich ciemiernikowych siewek, czekam więc na fotki :woohoo:
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

u Bry 2024/02/27 21:13 #313472

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14646
  • Otrzymane podziękowania: 44257
Zazdraszczam utytłania i szczęśliwości ogrodowej. Niestety nie było mnie w weekend i niczego nie robiłam, a dziś pogoda nie sprzyjała. Nakarmiłam ptaki i uciekłam do domu.
Kwiaty cudne już wiosenne, owad już się wysypał. Cudownie!
Ostatnio zmieniany: 2024/02/27 21:14 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

u Bry 2024/02/28 20:25 #313577

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11365
  • Otrzymane podziękowania: 21025
Ja w domu więc jak tylko jest pogoda to zmykam do ogródka rotfl
Co do nadzorców to przez ostatnie dni akcja łapania kotki do sterylizacji jak na razie masakra ona wygrywa przebiegła jest jak nie wiem zobaczymy czy nam sie uda chociaż Piotrek się zawziął .
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

u Bry 2024/02/29 20:17 #313694

  • Brydziasia
  • Brydziasia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 533
  • Otrzymane podziękowania: 2557
Wiesiu przeprosili i podesłali wczoraj kłącze kosmosa czekoladowego... bo przebiśniegów już brak...
Zrobiłam przegląd labelek i praktycznie 85% od nich jest niezgodne... fakt, kupowałam na wyprzedaży już... ale to i tak słabe... a ostatnie 400 krokusów sadzone w grudniu w ogóle nie wyszło... cebule wyglądały zdrowo... więc prawdopodobnie zgniły... ale żeby chociaż pół nie wyściubiło nosa... poczekam jeszcze... ale już pisać nie będę.... fajnie, że zareagowali.... szkoda, że zgodność odmian to ciągle u nas rzecz w stylu yeti :glupek

Danuś, a nie macie łapki? rozejrzyjcie się za fundacjami, może wypożyczą na czas odłowienia. Planowałam pobyć w domu w poniedziałek, ale prognoza się zmieniła i znowu ma padać.... szkoda mi urlopu.

Miłka jak nic nie zrobiłaś, przecież na ptakach byliście! Jeszcze się utytłasz po pas polewkamax w dodatku w rozsądnie cieplejszym czasie, bo ta pogoda teraz mocno zdradliwa.

Przyszły oczary, muszę znaleźć ładne jasne tło, wstępnie miejsce dla jednego już obmyśliłam, tylko muszę przesadzić hortensje czdziura
Przyszły też hortensje drzewiaste... czy zgodne... zobaczymy i póki co daje sobie szlaban na ogrodowe zakupy.... przyjdzie jeszcze paczka z albamaru, kilka lilii.... i przy odrobinie szczęścia dalie od p. Stanisława.... Przydałaby się nowa działka... gwizdac










Sieweczki









po ostatnim deszczu krokusy jak jeden mąż postanowiły się wyłożyć...

Pozdrawiam

Joanna zwana Brygidą
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia, edyta, th, piku, takasobie, VERA, chester633, Semper, zanetatacz, Danusia ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

u Bry 2024/02/29 20:35 #313697

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8429
  • Otrzymane podziękowania: 25233
U mnie krokusy znikają głównie za sprawą myszy a od czasu do czasu jakieś smętne resztki nagle zakwitają w trawniku :dry: . Choć i wygnić mogły bo wody ostatnimi czasy sporo think:
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Ostatnio zmieniany: 2024/02/29 20:35 przez piku.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Brydziasia

u Bry 2024/02/29 20:50 #313702

  • Brydziasia
  • Brydziasia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 533
  • Otrzymane podziękowania: 2557
Akurat myszy u mnie dostatek... M ostatnio zostawił fistaszki w ogrodzie... prawie zawału dostałam polewkamax
Pozdrawiam

Joanna zwana Brygidą
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, Efkaraj, takasobie, VERA, zanetatacz, Danusia, DorotaZ, ewakatarzyna

u Bry 2024/02/29 20:53 #313703

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13630
  • Otrzymane podziękowania: 32001
Brydziu, u mnie krokusy z roku na rok coraz mniejsze i też właściwie ciągle leżą... nawet już mi ich nie żal, że zanikają.
Czy rurki dla murarek robisz z trzciny, czy z miskantów?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

u Bry 2024/02/29 20:53 #313704

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8429
  • Otrzymane podziękowania: 25233
Pewnie chciał je podkarmić by Ci krokusów nie jadły wink-3
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

u Bry 2024/02/29 21:15 #313713

  • Brydziasia
  • Brydziasia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 533
  • Otrzymane podziękowania: 2557
Ewa chodzę na trzcinę.... Takich wypaśnych miskantów u mnie brak.

Wiesiu myślisz, że to tak z troski zostawił polewkamax
Pozdrawiam

Joanna zwana Brygidą
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Efkaraj, zanetatacz, Danusia

u Bry 2024/02/29 21:22 #313716

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14646
  • Otrzymane podziękowania: 44257
Na myszy to sobie budkę na sowy kup. A nuż jakaś przyleci i się osiedli. Sowa zje wszystkie z apetytem.
Ja swoje myszki nakarmiłam niestety na niebiesko, bo niszczą mi wszystko w altanie.
Oczary piękne. Moje oczy chcą, ale nadal się waham. Nie wiem czy jeszcze ten pan je ma.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

u Bry 2024/02/29 21:59 #313726

  • Brydziasia
  • Brydziasia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 533
  • Otrzymane podziękowania: 2557
Miłko coś w stylu budki dla sów mamy.... coś tam czasem pomieszkuje, bo na dachu altany znajdujemy a to kawałek gazety, a to mchy i różne takie... Ale sowy nikt nie widział.... i nie słyszał.
Myszy są, były i będą... plus taki, że nie wchodzą już do domu, a zdarzały się takie lata... granulek nie sypię, Ulf jest za głupiutki... to jest taka żywa rumba... no wciągnie wszystko nosem... wszyscy domownicy wiedzą, że on śmiercią naturalną nie zejdzie... tylko w końcu zje coś, czego wet z niego nie wyciągnie....

Wygoglaj pana Oreszczuka, oczary jeszcze ma, różne siewki od żółtych, przez pomarańcze i czerwienie. Wielkościowo też różne, najmniejsze bodajże za 35 zł. Najszybciej zadzwonić, mailowo chwila zwłoki w odpowiedziach, ale w końcu to ogrodnik, a nie sklep internetowy. Przesłyka 18 zł. Jedyne co to się musisz określić, czy mają być z tych mocno rosnących, czy mogą być te leniwe;) Zamawiałam w ciemno, jedynie z hasłem, że nie chcę żółtych, bo dwa już u mnie rosną, wraz z doniczką mają z 110-120 cm, może ciut więcej. Ładnie wyprowadzone, genialnie spakowane. Jeden przypomina Jelenę, drugi jest nieco różowy(czerwonawy... ja mam problem z kolorami). Piękne są, chodziłam i cmokałam w zachwycie
Pozdrawiam

Joanna zwana Brygidą
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia, edyta, th, piku, VERA, chester633, zanetatacz, rhodoman, Danusia, Juleczka ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

u Bry 2024/03/01 06:57 #313747

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3025
  • Otrzymane podziękowania: 5997
Moje oczary z tego samego źródła przyjdą dziś :lol: Z tym że ja chciałam żółte i pomarańczowy, bo czerwonych z daleka nie widać :lol:

Zbadaj, Brydziu, czy w słońcu pachną B)
Fistaszki sadzimy do gruntu i jesienią mamy własne :-)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Brydziasia

u Bry 2024/03/01 16:55 #313777

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8429
  • Otrzymane podziękowania: 25233
Siberia napisał:
Fistaszki sadzimy do gruntu i jesienią mamy własne :-)

O ile ich myszy nie zjedzą :zielony . Zachęcona forumowymi efektami posadzę w tym roku i ja :lol:
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Brydziasia

u Bry 2024/03/03 18:43 #313978

  • Brydziasia
  • Brydziasia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 533
  • Otrzymane podziękowania: 2557
Siberia chyba nie pachną, ale ja mam alergię i przytkana jestem. Jeśli już, to bardzo delikatnie...

Oczarów nie posadziłam jeszcze... w ogóle niewiele zdziałałam, raczej cieszyłam się pogodą, posprzątałam część gałęzi, posiałam rzodkiewkę, jeżówki... Ma mrozić, więc sprzątanie rabat porzuciłam.
















Raniuszek :kocham
Pozdrawiam

Joanna zwana Brygidą
Ostatnio zmieniany: 2024/03/03 18:47 przez Brydziasia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, piku, Efkaraj, takasobie, VERA, chester633, Semper, zanetatacz, nelu-pelu ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

u Bry 2024/03/03 18:48 #313981

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14646
  • Otrzymane podziękowania: 44257
Ale fajnie! Mina kocurka wymiata! Raniuszek startujący też! I w ogóle piękne zdjęcia!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Brydziasia

u Bry 2024/03/03 19:44 #313988

  • DorotaZ
  • DorotaZ Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1535
  • Otrzymane podziękowania: 4883
Raniuszek jako duch święty wymiata :lol:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, Efkaraj, Brydziasia

u Bry 2024/03/05 21:04 #314179

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11365
  • Otrzymane podziękowania: 21025
Udało się kotkę złapać ale jak zginęła w dzień po zabiegu czyli w czwartek to do dzisiaj nie wróciła a jak braciszek za nia tęsknił to coś niesamowitego ,całe dwa dni chodził dookoła domu i miauczał żałośnie mam podejrzenia że zakopała się w sianie w stodole u sąsiadów ale pewna nie jestem.
zakupy cudne też mi się oczar marzy i nawet miejsce już mam wink-3 wink-3
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Brydziasia
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.185 s.