Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Nagrodzony polski projekt w konkursie A'design Award & Competition 2015-2016

Nagrodzony polski projekt w konkursie A'design Award & Competition 2015-2016 2016/06/21 08:26 #6171

  • Daniela
  • Daniela Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 223
  • Otrzymane podziękowania: 494
Polska projektantka Agnieszka Hubeny-Żukowska zdobyła nagrodę w konkursie A'design Award & Competition 2015-2016, w kategorii "Planowanie przestrzeni i projektowanie ogrodów". Wyróżniony ogród zdobył także pierwszą nagrodę w plebiscycie Polski Krajobraz 2015 w głosowaniu internautów w kategorii ogrody prywatne.

Nagrodzony ogród

Przedstawiony w artykule ogród został zrealizowany w Gdańsku-Wrzeszczu na terenie prywatnym.

Na stronie organizatora konkursu można także obejrzeć i przeczytać o nagrodzonym projekcie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Roma, edyta, piku, markita

Nagrodzony polski projekt w konkursie A'design Award & Competition 2015-2016 2016/06/21 08:36 #6177

  • aguniada
  • aguniada Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1186
  • Otrzymane podziękowania: 1632
Ciekawy projekt, mily dla oka odbior calosci, sympatyczna interakcja elementów formowanych i bylinowego buszu.
Z przyjemnością obejrzalam i poczytałam.
Budujace, że mamy tak zdolnych projektantów!
Dzięki Danielo :)
W doskonałej fotografii chodzi o głębię uczucia, nie głębię ostrości - Peter Adams.
Zapraszam: Ogród w cieniu brzóz oraz AD Photography
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.


--=reklama=--

 

Nagrodzony polski projekt w konkursie A'design Award & Competition 2015-2016 2016/06/22 09:46 #6334

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26247
  • Otrzymane podziękowania: 69863
Część 'polityki ogrodowej' p. Agnieszki mi się podoba, część bardzo nie. Ciekawe sa dla mnie nasadzenia w masie, przenikanie się kolorów np krzewami zachodzacymi na siebie, ale ta nuta nowoczesności...wodotrysk...to już zupełnie nie moja bajka. :dry:

Miło jednak,ze p.Agnieszka zaistniała na arenie międzynarodowej a wraz z nią - choć częściowo- polskie ogrodnictwo. :kibic
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nagrodzony polski projekt w konkursie A'design Award & Competition 2015-2016 2016/06/22 12:04 #6350

  • Daniela
  • Daniela Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 223
  • Otrzymane podziękowania: 494
Pokazałam ten projekt, bo warto wiedzieć, że projekty polskie zdobywają laury w międzynarodowych konkursach. think:

Podobnie jak Poll, niektóre założenia projektantki przedstawione w artykule podobają mi się - szczególnie gdy jest mowa o zachęcaniu owadów sadzeniem roślin miododajnych. To od dłuższego czasu praktykuję u siebie i nawet w niewielkim ogródku przydomowym w środku miasta widzę, że to przyciąga owady.
Jest w artykule sporo zdań krytycznych co do obecnych trendów ogrodniczych w Polsce i faktycznie można się z tym zgodzić.
Co do samego projektu, to szkoda, że zdjęcia nie pokazują ujęć całościowych - z "zabytkową willą", bo trochę trudno mi ocenić kompozycję projektu. Pokazany na zdjęciach domek ogrodowy zupełnie nie pasuje mi do na wskroś nowoczesnego w stylu "wodotrysku".
Przy okazji napomknę tylko, że Wrzeszcz jest niezwykle urokliwą dzielnicą, szczególnie tam gdzie znajdują się takie stare wille położone w dużych ogrodach, prawie parkach. Kto wie, czy się nie wybiorę z aparatem na taki spacer by Wam przybliżyć ciekawsze ujęcia. ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nagrodzony polski projekt w konkursie A'design Award & Competition 2015-2016 2016/06/22 15:30 #6380

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3597
  • Otrzymane podziękowania: 14021
Danielo mam podobne spostrzeżenia, szczególnie brakowało mi widoku samej willi w otoczeniu ogrodu, wtedy można by ocenić "współpracę" jednego z drugim.
Z tego co przeczytałam TUTAJ ogród będzie (był?) pokazywany u Mai w Ogrodzie, może tam widać więcej?

Zdjęcia z Gdańska-Wrzeszcza mile widziane :)
Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nagrodzony polski projekt w konkursie A'design Award & Competition 2015-2016 2016/06/22 15:35 #6382

  • Daniela
  • Daniela Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 223
  • Otrzymane podziękowania: 494
Zuzanno,
oni występowali wcześniej w serii Mai, ale nie z tym akurat ogrodem.
Przynajmniej z tego co można wyczytać.

:)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zuzanna2418

Nagrodzony polski projekt w konkursie A'design Award & Competition 2015-2016 2016/06/23 15:28 #6588

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3597
  • Otrzymane podziękowania: 14021
Daniela napisał:
Zuzanno,
oni występowali wcześniej w serii Mai, ale nie z tym akurat ogrodem.
Przynajmniej z tego co można wyczytać.

:)

A, ten chyba też wystąpi u Mai bo piszą, że:

"Ten ogród zwyciężył A’DESIGN AWARD & COMPETITION 2015-2016
Ten ogród zdobył 1 nagrodę w plebiscycie Polski Krajobraz 2015 w głosowaniu internautów w kategorii ogrody prywatne
Ten ogród gościł również program „Maja w Ogrodzie” – emisja prawdopodobnie w sezonie 2016"


Niezależnie od powyższego liczę na ewolucję gustów w temacie ogrodów i "wielkie odrodzenie polskich ogrodów" (w temacie architektury domów prywatnych chyba zmiany nie dożyję... ) :)
Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Ostatnio zmieniany: 2016/06/23 15:29 przez zuzanna2418.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Daniela
Czas generowania strony: 0.156 s.