Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Różanecznik indyjski, azalia indyjska ( Rhododendron simsii)

Różanecznik indyjski, azalia indyjska ( Rhododendron simsii) 2023/03/23 08:43 #289589

  • Katarzyna2021
  • Katarzyna2021 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2601
  • Otrzymane podziękowania: 8420
Chciałam wam dzisiaj pokazać różanecznik indyjski dwuletni, który zimuje w chłodnym pokoju i w lutym jest przenoszony do cieplejszego pomieszczenia. Lato spędza w ogrodzie. Wystawiłam go kilka dni temu na dwór w ciepły dzień :slonko i zobaczyłam, że kwiaty nabrały innego, bardziej wyszukanego kształtu. Zamiast pierzastych, mają pięknie, wywinięte, falbankowe płatki Nie były takie w zeszłym roku, ani w tym wcześniej.

W pierwszym roku, taki z kwiaciarni miał więcej kwiatów naraz na końcu pędów, teraz kwiatów jest mniej, ale są większe i w pełni otwarte.

Nie jest to łatwa w uprawie roślina, ale warta zachodu, zimuje w temperaturze kilkunastu stopni i w pewny momencie w lutym powinien być przeniesiony bliżej źródła światła, w przeciwnym razie będzie gubił liście, co mi się w tym pieszym roku przytrafiło. Po ostatnich doświadczeniach wiem, że lubi w ciepły, wiosenny dzień pobyć na dworze i odpłaci się przepiękną formą kwiatów. To jest teraz moje ulubiona roślina.

W tym roku przyniosłam do domu kolejny różanecznik indyjski, miał trochę przesuszone pąki, co widać na kwiatach. Jego kwiaty są bardziej pierzaste i jest ich więcej upakowanych na końcach łodyg, formą przypomina ten łososiowy z zeszłego roku i można porównać, jak to się zmienia.Ostatnio zmieniany: 2023/03/23 09:13 przez Katarzyna2021.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, zanetatacz, Leonidas, ewakatarzyna
Czas generowania strony: 0.211 s.