Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Cyklamen (Cyclamen) – gatunki, odmiany, uprawa w ogrodzie

Cyklamen (Cyclamen) – gatunki, odmiany, uprawa w ogrodzie 2024/02/22 09:12 #312883

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3023
  • Otrzymane podziękowania: 5967
A niech Was... zakupiłam w Sadzawce co mieli rotfl i przy okazji co nieco innego asortymentu rotfl
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, a.nia, ewakatarzyna

Cyklamen (Cyclamen) – gatunki, odmiany, uprawa w ogrodzie 2024/02/22 16:30 #312909

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 6398
  • Otrzymane podziękowania: 25220
Bardzo dobrze koleżanko, rozwijaj się nam :przytulam :buziak ...no bo ileż mozna w tych różach gmerać. Przecież to się nudne robi i w depresje można popaść ;) :lol:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia


--=reklama=--

 

Cyklamen (Cyclamen) – gatunki, odmiany, uprawa w ogrodzie 2024/02/22 17:50 #312912

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14620
  • Otrzymane podziękowania: 44181
Ja też mam takie fale zakupów w sadzawce. Właśnie przy okazji cyklamenów. Te teraz kwitnące to też z Sadzawki sprzed lat.


Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Siberia, th, piku, halszka, zanetatacz, basik, Danusia, ewacz, Shalina ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

Cyklamen (Cyclamen) – gatunki, odmiany, uprawa w ogrodzie 2024/02/23 21:18 #313014

  • basik
  • basik Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 16597
  • Otrzymane podziękowania: 56387
Nowinka w moim ogrodzie ... Cyclamen Coum Cyberia Pink
Aniu :buziak



Zdaje się siewki, bo każdy ma inny wzorek na liściach


fot. 23.02.2024
pozdrawiam Basia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, th, piku, halszka, takasobie, zanetatacz, Danusia, ewacz, Shalina, a.nia ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Cyklamen (Cyclamen) – gatunki, odmiany, uprawa w ogrodzie 2024/02/23 21:32 #313017

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8428
  • Otrzymane podziękowania: 25230
Wreszcie coumki się u mnie zadomowiły może więc i ja udam się do Sadzawki think:





pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, th, halszka, takasobie, zanetatacz, basik, Danusia, ewacz, Shalina, a.nia ten użytkownik otrzymał 4 podziękowań od innych

Cyklamen (Cyclamen) – gatunki, odmiany, uprawa w ogrodzie 2024/03/01 20:16 #313816

  • basik
  • basik Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 16597
  • Otrzymane podziękowania: 56387
Dziś poszły do gruntu zwyc

Cyclamen alpinum „Album”, kwiaty takie nie do końca białe





Cyclamen coum "Joe's Hope" o bardzo ciekawych kwiatach :kocham
Mam nadzieję, że będzie przyrastał tak chyżo, jak u Ani :tup





pozdrawiam Basia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, th, piku, halszka, takasobie, zanetatacz, nelu-pelu, Danusia, Shalina, a.nia ten użytkownik otrzymał 4 podziękowań od innych

Cyklamen (Cyclamen) – gatunki, odmiany, uprawa w ogrodzie 2024/03/01 20:30 #313821

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 6398
  • Otrzymane podziękowania: 25220
A u mnie zakwitła siewka, pewnie coum...bo co innego? Nie byloby w tym nic dziwnego gdyby nie to, że najbliższy cyklamen rośnie 20m, dalej... think: pewnie wędrujące mrówki roznoszą?

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, halszka, takasobie, zanetatacz, basik, Danusia, ewacz, Shalina, a.nia ten użytkownik otrzymał 4 podziękowań od innych

Cyklamen (Cyclamen) – gatunki, odmiany, uprawa w ogrodzie 2024/03/04 02:40 #314025

  • th
  • th Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Posty: 5752
  • Otrzymane podziękowania: 15326
Dochodzę do wniosku, że cyklameny to rośliny dla cierpliwych, zwłaszcza tych, którzy posadzili je za głęboko... :silly: na szczęście w moim przypadku cyklamenowych zakupów dokonałam z rozpędu rok w rok: styczeń/ wrzesień 2 lata temu oraz styczeń/ wrzesień rok temu, także nie musiałam przechodzić załamki na ich widok po upływie pierwszego roku... :P to jest, w zeszłym roku załamka mnie ominęła, bo cieszyłam się z kolejnych zakupów... 2smiech a w tym, gdy nowych zakupów nie poczyniłam a słabo wyglądają te zeszłoroczne, to do względnej formy dochodzą już te dwuletnie... zwyc + zostałam uszczęśliwiona morzem siewek, więc perspektywy na dłuższy pobyt cyklamenów w moim ogródku są! clap

Aktualna sytuacja moich najbardziej wigornych cyklamenów ma się następująco:

Zdjęcia z 1.03.2024

Cyclamen coum 'Rubrum'



Cyclamen coum 'Christmas Tree Leaf Alba'



Cyclamen coum 'Silver Leaf Rubrum'




Strefa cienia... zapraszam... Monika :)
Ostatnio zmieniany: 2024/03/07 01:24 przez th.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, halszka, takasobie, nelu-pelu, Danusia, ewacz, wojtek, Shalina, a.nia, DorotaZ ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Cyklamen (Cyclamen) – gatunki, odmiany, uprawa w ogrodzie 2024/03/08 18:19 #314420

  • ewacz
  • ewacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1084
  • Otrzymane podziękowania: 5107
Cyklamen coum 'Meaden's Crimson' przezimował i pokazał sporo kwiatuszków.


Cyklamen ' Special Leaf' kwitnie i widzę, że wyrosły w obrębie kępki - a kilka nieco dalej - małe listki z samosiewu.


Cyklamen coum 'Silver Leaf Rubrum' nieżle przezimował i zakwitł.
Pozdrawiam, Ewa
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, th, nelu-pelu, basik, Danusia, Shalina, a.nia, DorotaZ, Luke, ewakatarzyna ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Cyklamen (Cyclamen) – gatunki, odmiany, uprawa w ogrodzie 2024/03/08 18:35 #314421

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 6398
  • Otrzymane podziękowania: 25220
Widzę, że koleżanka ostro 'jedzie' ze ślimakolem think: ...chyba, że to Yara Mila complex?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): basik, ewacz, ewakatarzyna

Cyklamen (Cyclamen) – gatunki, odmiany, uprawa w ogrodzie 2024/03/09 08:00 #314469

  • ewacz
  • ewacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1084
  • Otrzymane podziękowania: 5107
Tomek, niestety ślimaki bezmuszlowe nie zapomniały o mnie, a raczej o moich cyklamenach. Dwie kępki cyklamenów dyskowatych tak wyażurowały, ze liści prawie nie ma. To jeszcze uszło by im bezkarnie ale zjadły kwiatuszki, które te chciały pokazać. Widzę też, że i w innych kępkach niektóre liście są już napoczęte. Stąd te granulki. :angry:
Pozdrawiam, Ewa
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): basik, ewakatarzyna

Cyklamen (Cyclamen) – gatunki, odmiany, uprawa w ogrodzie 2024/03/09 08:50 #314473

  • basik
  • basik Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 16597
  • Otrzymane podziękowania: 56387
Ewuniu ja również stosuję niebieskie granulki, bo innego skutecznego sposobu na razie nie znalazłam. Mnie zaskoczyła ilość produktu jaką zastosowałaś gwizdac


Cyclamen elegans kilka dni temu poszedł do gruntu. Stanowisko ma półcieniste, przepuszczalne, na podwyższanej rabacie.


fot. 08.03.2024
pozdrawiam Basia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, th, nelu-pelu, Danusia, ewacz, Shalina, ewakatarzyna

Cyklamen (Cyclamen) – gatunki, odmiany, uprawa w ogrodzie 2024/03/13 18:55 #314841

  • basik
  • basik Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 16597
  • Otrzymane podziękowania: 56387
Cyclamen cilicium zachwycił mnie wzorkiem na błyszczących liściach :kocham

fot. 09.03.2024, jeszcze w doniczce



pozdrawiam Basia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, th, halszka, nelu-pelu, Danusia, ewacz, Shalina, DorotaZ, tragopan, ewakatarzyna

Cyklamen (Cyclamen) – gatunki, odmiany, uprawa w ogrodzie 2024/03/13 20:17 #314854

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 6398
  • Otrzymane podziękowania: 25220
Zaczyna kwitnąć odmianowy Cyclamen coum.

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, th, halszka, basik, Danusia, ewacz, Shalina, DorotaZ, tragopan, ewakatarzyna

Cyklamen (Cyclamen) – gatunki, odmiany, uprawa w ogrodzie 2024/03/15 08:10 #314982

  • basik
  • basik Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 16597
  • Otrzymane podziękowania: 56387
Tomasz ten Twój cyklamen podobny do mojego Cyclamen coum Christmas Tree Leaf Pink :)






fot. 14.03.2024
pozdrawiam Basia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, th, Danusia, ewacz, Shalina, tragopan, ewakatarzyna

Cyklamen (Cyclamen) – gatunki, odmiany, uprawa w ogrodzie 2024/03/16 00:08 #315069

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26147
  • Otrzymane podziękowania: 69020
Cyclamen coum wszystkich odmian kończą kwitnienie- kwiatów jest już mało. Odmiany 'Christmas Tree' mają po 2-3 ostatnie...






fot. 14.03.2024r.
.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, takasobie, basik, Danusia, ewacz, Shalina, DorotaZ, ewakatarzyna

Cyklamen (Cyclamen) – gatunki, odmiany, uprawa w ogrodzie 2024/03/16 18:37 #315111

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 6398
  • Otrzymane podziękowania: 25220
Poll napisał:
Cyclamen coum wszystkich odmian kończą kwitnienie- kwiatów jest już mało. Odmiany 'Christmas Tree' mają po 2-3 ostatnie..
.
Poll to nie sanguinaria, podejrzewam, że kwiaty bedziesz miała jeszcze w maju...więc o jakim końcu kwitnienia koleżanka pisze ? :patel
U mnie porozsiewał się Cyclamen repandum ;)



Rozpoczął kwitnienie następny coum :)

Ostatnio zmieniany: 2024/03/16 18:38 przez Tomek Mr.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, halszka, takasobie, Franusiowa, basik, Danusia, ewacz, Shalina, tragopan, ewakatarzyna

Cyklamen (Cyclamen) – gatunki, odmiany, uprawa w ogrodzie 2024/03/16 18:57 #315114

  • basik
  • basik Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 16597
  • Otrzymane podziękowania: 56387
Cyclamen Coum Joe's Hope wciąż kwitnie.

fot. 16.03.2024




pozdrawiam Basia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, halszka, nelu-pelu, Franusiowa, Danusia, ewacz, Shalina, DorotaZ, ewakatarzyna

Cyklamen (Cyclamen) – gatunki, odmiany, uprawa w ogrodzie 2024/03/18 20:54 #315365

  • basik
  • basik Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 16597
  • Otrzymane podziękowania: 56387
Starszy egzemplarz Cyclamen coum Christmas Tree Leaf Pink rozpoczyna u mnie trzeci sezon.

fot. 18.03.2024








pozdrawiam Basia
Ostatnio zmieniany: 2024/03/18 21:43 przez basik.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, halszka, nelu-pelu, Danusia, ewacz, Shalina, DorotaZ, ewakatarzyna

Cyklamen (Cyclamen) – gatunki, odmiany, uprawa w ogrodzie 2024/03/19 20:54 #315478

  • basik
  • basik Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 16597
  • Otrzymane podziękowania: 56387
Ostatnie nabytki :zielony

Cyclamen coum Porcelain ... ten wcześniej kupiony okazał się odmianą 'Joe's Hope'





Cyclamen confusum zadziwił mnie wielkością liści :woohoo:

pozdrawiam Basia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, halszka, ewacz, wojtek, Shalina, DorotaZ, ewakatarzyna
Moderatorzy: takasobie
Czas generowania strony: 0.199 s.