Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Podział roślin cebulowych i bulwiastych ze względu na TERMIN KWITNIENIA

Podział roślin cebulowych i bulwiastych ze względu na TERMIN KWITNIENIA 2016/10/22 23:42 #31347

  • Gosia1704
  • Gosia1704 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2193
  • Otrzymane podziękowania: 2555
Pozdrawiam Wszystkich
:witaj
Zapraszam na
Kwiecisty groch z kapustą
Ostatnio zmieniany: 2019/02/28 03:59 przez th.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia, edyta

Podział roślin cebulowych i bulwiastych ze względu na termin kwitnienia 2016/10/22 23:42 #31348

  • Gosia1704
  • Gosia1704 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2193
  • Otrzymane podziękowania: 2555
Pozdrawiam Wszystkich
:witaj
Zapraszam na
Kwiecisty groch z kapustą
Ostatnio zmieniany: 2019/02/10 22:28 przez th.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia, edyta


--=reklama=--

 

Podział roślin cebulowych i bulwiastych ze względu na termin kwitnienia 2016/10/23 22:06 #31558

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2929
  • Otrzymane podziękowania: 5603
:bravo

Żebyś jeszcze wyczarowała cebulowe kwitnące zimą gwizdac
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Podział roślin cebulowych i bulwiastych ze względu na termin kwitnienia 2017/10/26 22:46 #91079

  • Cebulka
  • Cebulka Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 140
  • Otrzymane podziękowania: 175
Siberia napisał:
:bravo

Żebyś jeszcze wyczarowała cebulowe kwitnące zimą gwizdac

Myślę że to mógłby być Crocus laevigatus. W Polsce go nie sprzedają, ale w Anglii podobno do dostania teacher
Oczywiście zależy jaka akurat będzie u nas zima, ale wg opisów zakwita 'pomiędzy listopadem a kwietniem, często jest piękny w okolicach Bożego Narodzenia' gwizdac
Skoro ciemierniki rzeczywiście kwitną w Polsce w zimie to może i krokusy by mogły?
Pozdrawiam, Ewa.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Podział roślin cebulowych i bulwiastych ze względu na termin kwitnienia 2023/03/09 18:53 #288487

  • Luke
  • Luke Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 502
  • Otrzymane podziękowania: 2383
Cebulka napisał:
Myślę że to mógłby być Crocus laevigatus. W Polsce go nie sprzedają, ale w Anglii podobno do dostania teacher
Oczywiście zależy jaka akurat będzie u nas zima, ale wg opisów zakwita 'pomiędzy listopadem a kwietniem, często jest piękny w okolicach Bożego Narodzenia' gwizdac

Crocus laevigatus dostępny jest także w Holandii, udało mi się go zdobyć i jako tako radzi sobie w naszym klimacie. Nie ma problemów z zimowaniem, ale z kwitnieniem bywa różnie. Kwiaty pojawiają się nieregularnie od października do lutego, jednak w naszym klimacie nie wszystkie mają szanse się rozwinąć w pełni, gdyż liczba słonecznych dni z dodatnią temperaturą o tej porze roku jest u nas relatywnie niewielka. Tej jesieni miałem pojedyncze rozwinięte kwiaty tego krokusa w październiku, a potem... dopiero pierwszego stycznia. Potem pojawiło się jeszcze wiele pączków, ale długotrwały brak słonecznych dni spowodował, że nie miały szans się rozwinąć i ostatecznie zniszczyły je deszcze, śniegi i wiatry.
Ostatnio zmieniany: 2023/03/09 18:56 przez Luke.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): wojtek
Moderatorzy: takasobie, edulkot
Czas generowania strony: 0.227 s.