Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Gdzie kupować paprocie? - polecani/niepolecani sprzedawcy i nasze wspólne zakupy

Gdzie kupować paprocie? - polecani/niepolecani sprzedawcy i nasze wspólne zakupy 2023/08/06 11:33 #300555

  • witto1
  • witto1 Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 1
Tomek Mr napisał:
witto1 napisał:
U wietlic, które wymieniłeś barwy powinny być już u młodych sadzonek. Z czasem w zależności od odmiany są różnice w wybarwieniu czy pokroju. Ja bym to odesłał i zażądał zwrotu pieniędzy.
Według mnie kupowanie u nas kolorowych wietlic typu 'Silver Falls; 'Burgundy Lace' itd. nie ma sensu.. Szkółkarze sprowadzają rośliny z siewu, które zwykle nie mają tych cech co powinny.

Dziękuję za odpowiedź. Właśnie tak zamierzam zrobić. Wypiszę reklamację i nie bede juz kupował w tej firmie.
Niue chcę jednak zrezygnować z tych odmian w moim ogrodzie. Czy znasz jakąś dobrą i sprawdzoną firmę??
Pozdrawiam

Witold
Ostatnio zmieniany: 2023/08/06 11:33 przez witto1.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Gdzie kupować paprocie? - polecani/niepolecani sprzedawcy i nasze wspólne zakupy 2023/08/06 11:51 #300558

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 6394
  • Otrzymane podziękowania: 25211
witto1 napisał:
Niue chcę jednak zrezygnować z tych odmian w moim ogrodzie. Czy znasz jakąś dobrą i sprawdzoną firmę??
Według mnie nie ma sprawdzonych firm jeżeli chodzi o te wietlice.
Kiedyś kupiłem kilkanaście sztuk 'Burgundy Lace' ... były przecenione po 5 zł. I wyłowiłem jedną,jedyną, która była faktycznie ciemniejsza od pozostałych...być może tylko ona odziedziczyła cechy odmiany...?
Mogę Ci jesienią podesłać spore sadzonki 'Silver Falls', 'Red Beauty' i 'Burgundy Lace'...pewnie ich nie rozróżnisz, bo tak są podobne ;). Ale różnią się od gatunku Athyrium niponicum. są większe i lepiej się rozrastają.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): witto1


--=reklama=--

 

Gdzie kupować paprocie? - polecani/niepolecani sprzedawcy i nasze wspólne zakupy 2023/08/06 16:17 #300579

  • witto1
  • witto1 Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 1
Tomek Mr napisał:
witto1 napisał:
Według mnie nie ma sprawdzonych firm jeżeli chodzi o te wietlice.
Kiedyś kupiłem kilkanaście sztuk 'Burgundy Lace' ... były przecenione po 5 zł. I wyłowiłem jedną,jedyną, która była faktycznie ciemniejsza od pozostałych...być może tylko ona odziedziczyła cechy odmiany...?
Mogę Ci jesienią podesłać spore sadzonki 'Silver Falls', 'Red Beauty' i 'Burgundy Lace'...pewnie ich nie rozróżnisz, bo tak są podobne ;). Ale różnią się od gatunku Athyrium niponicum. są większe i lepiej się rozrastają.

Bardzo chętnie skożystam z propozycji i pokryję WSZELKIE koszty. Wobec tego odezwę się we wrześniu

DZIĘKUJĘ recourse
Pozdrawiam

Witold
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Gdzie kupować paprocie? - polecani/niepolecani sprzedawcy i nasze wspólne zakupy 2024/02/10 21:04 #312055

  • dultom
  • dultom Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2874
  • Otrzymane podziękowania: 12419
U Barcikowskich jest coś takiego Polypodium Tray van Monika. Znacie taką paprotkę?
Pozdrawiam, Tomek

Mój ogród jest mym najpiękniejszym arcydziełem (Claude Monet)

Ogród na kółkach
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Gdzie kupować paprocie? - polecani/niepolecani sprzedawcy i nasze wspólne zakupy 2024/02/10 21:47 #312060

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 6394
  • Otrzymane podziękowania: 25211
dultom napisał:
U Barcikowskich jest coś takiego Polypodium Tray van Monika. Znacie taką paprotkę?
Niedawno znajoma mnie pytala o tą paproć i aż wszedłem na jego stronę. Nigdy nie słyszałem o takiej odmianie, a mam w miarę aktualną knigę o Polypodium.
Na zdjęciach nie wygląda to wcale na ten gatunek...bardziej jakieś asplenium i to raczej nie zimujące. Osobiście odradzam zakupu ;).
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): dultom, DorotaZ

Gdzie kupować paprocie? - polecani/niepolecani sprzedawcy i nasze wspólne zakupy 2024/02/10 21:51 #312062

  • dultom
  • dultom Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2874
  • Otrzymane podziękowania: 12419
Dzięki Tomku, też miałem wątpliwości, bo nigdzie nie mogłem znaleźć informacji.
Pozdrawiam, Tomek

Mój ogród jest mym najpiękniejszym arcydziełem (Claude Monet)

Ogród na kółkach
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Poll, Tomek Mr
Czas generowania strony: 0.153 s.