Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Ciemiernik mieszańcowy (Helleborus x hybridus) 'Prince™ Picotee Red'

Ciemiernik wschodni (Helleborus orientalis) 'Prince™ Picotee Red' 2020/03/07 22:06 #192567

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Online
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26247
  • Otrzymane podziękowania: 69863
Helleborus orientalis Prince™ Picotee Red, spotykany czasem w Polsce pod nazwą 'Prince Red Picotee' - ciemiernik o ciemnym centrum i cieniowanych płatkach. Dobrze widoczne są smugi i żyłkowanie mocno kontrastujące z resztą ich koloru. Ze względu na kompaktowe rozmiary, polecany jest przez fachowców do uprawy pojemnikowej.




fot.27.02.2020r.
.
Ostatnio zmieniany: 2020/03/19 02:35 przez th.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, tabaaza, piku, chester633, zanetatacz, elakuznicom, Danusia, babciakrysia, Shalina, a.nia

Ciemiernik wschodni (Helleborus orientalis) 'Prince™ Picotee Red' 2020/04/02 21:35 #195737

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Online
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26247
  • Otrzymane podziękowania: 69863
'Prince™ Picotee Red' dzielnie przetrwał mrozy i prezentuje zawiązane nasienniki. Dość dziwne, bo rośnie na bardzo przewiewnym stanowisku, więc potencjalnie był pierwszym do wykoszenia.


fot.02.04.2020r.
.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, elakuznicom, babciakrysia, Shalina


--=reklama=--

 

Ciemiernik wschodni (Helleborus orientalis) 'Prince™ Picotee Red' 2021/02/25 20:48 #227107

  • th
  • th Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Posty: 5887
  • Otrzymane podziękowania: 16000
Zakochałam się w tym ciemierniku, gdy tylko zobaczyłam wyżej prezentowane zdjęcia... udało mi się jeszcze zeszłej wiosny go odnaleźć i zamówić... 2 sztuki... ofkoz pąków się nie spodziewałam i... słusznie... :silly: przyszły mikroskopijne sadzonki, które wypuściły tylko liście... przez sezon zdołały wszak nabrać sił witalnych, bo teraz, gdy śniegi puściły a ja uprzątnęłam iglaste okrycia, moim oczom ukazały się 2 pączunie, po 1 na każdą sadzonkę... pytanie, czy pączki 'Prince Picotee Red' właśnie tak mają wyglądać? gwizdac






Strefa cienia... zapraszam... Monika :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, edyta, tabaaza, piku, elakuznicom, babciakrysia, Shalina

Ciemiernik wschodni (Helleborus orientalis) 'Prince™ Picotee Red' 2021/02/25 20:56 #227112

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Online
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26247
  • Otrzymane podziękowania: 69863
Moniś, u mnie dopiero lekko wyjrzały z ziemi, więc nie napiszę, czy to ta odmiana, czy nie. Wydaje mi się, ze troszkę za mało wybarwione, ale musimy poczekać. :nie_wiem A na marginesie dodam: widzicie, jak ważne jest wstawianie fotek każdego etapu rozwoju rośliny, jak to ułatwia ewentualną identyfikację.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, tabaaza, elakuznicom, babciakrysia, Shalina

Ciemiernik wschodni (Helleborus orientalis) 'Prince™ Picotee Red' 2021/02/25 21:33 #227114

  • tabaaza
  • tabaaza Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Irysomaniaczka
  • Posty: 633
  • Otrzymane podziękowania: 2306
Hejka! :P
Mła go dziś naszła z aparatem, zbiera się powoli do kwitnienia, Książunio jeden.



Największy pąk bardziej różowiasty jest niż ten z fotki Moniki, ale mła oglądała też pączki dopiero wyłażące. Te są cóś bladawe.
Pozdrówka
Tabs :kot
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, jugo, elakuznicom, babciakrysia, Shalina

Ciemiernik wschodni (Helleborus orientalis) 'Prince™ Picotee Red' 2021/02/25 21:33 #227115

  • th
  • th Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Posty: 5887
  • Otrzymane podziękowania: 16000
Będę czekać (nie)cierpliwie na rozstrzygnięcie... :tup też mi się wydaje, że za mało tych maziajów, ale jednocześnie jeszcze 2 dni w ogóle ich nie dostrzegałam, więc tli się we mnie nadzieja... niewątpliwie będę zerkać co dzień :silly:
Strefa cienia... zapraszam... Monika :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz, elakuznicom

Ciemiernik wschodni (Helleborus orientalis) 'Prince™ Picotee Red' 2021/02/26 21:31 #227215

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Online
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26247
  • Otrzymane podziękowania: 69863
Moniś, spojrzałam dziś na mojego Princa - podskoczył sporo i ma już pąki zaawansowane w rozwoju. Faktycznie, najmłodsze z nich mają ledwo widoczne wybarwienie. Moja roślina jest kilka lat starsza od Twojej a to tez zapewne ma wpływ na intensywność koloru. Foty nie mogłam zrobić, bo ciemno, szaro i deszczowo. :blink:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, elakuznicom

Ciemiernik wschodni (Helleborus orientalis) 'Prince™ Picotee Red' 2021/02/27 19:28 #227314

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Online
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26247
  • Otrzymane podziękowania: 69863
Dziś próbowałam zrobić kilka zdjęć 'Prince Picotee Red', ale nie dość, że popołudniem, po pracy, to jeszcze dzień ciemnawy. :blink: Foto najmłodszego pąka słabo wyszło.









fot.27.02.2021r.
.
Ostatnio zmieniany: 2021/02/27 20:01 przez Poll.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, jugo, babciakrysia, Shalina

Ciemiernik wschodni (Helleborus orientalis) 'Prince™ Picotee Red' 2021/02/28 19:30 #227458

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Online
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26247
  • Otrzymane podziękowania: 69863
Chciałabym jeszcze pokazać młodą siewkę tego ciemiernika.... kwitnie po raz pierwszy.




fot.28.02.2021r.

Jakieś niewielkie podobieństwo jest. think:

.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, piku, babciakrysia, Shalina

Ciemiernik wschodni (Helleborus orientalis) 'Prince™ Picotee Red' 2021/03/28 14:46 #230148

  • th
  • th Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Posty: 5887
  • Otrzymane podziękowania: 16000
Miesiąc czekania gwizdac


W międzyczasie... zimowa impresja zwyc

Zdjęcie z 18.03.2021




I w końcu wczoraj się doczekałam się otwarcia kwiatu clap

Zdjęcia z 27.03.2021



Większy egzemplarz



I drugi, mniejszy



Ale do wybarwienia Pollowego Prince'a wciąż daleko think:


Strefa cienia... zapraszam... Monika :)
Ostatnio zmieniany: 2024/03/01 23:58 przez th.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, tabaaza, babciakrysia, Shalina

Ciemiernik wschodni (Helleborus orientalis) 'Prince™ Picotee Red' 2021/03/30 22:27 #230449

  • tabaaza
  • tabaaza Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Irysomaniaczka
  • Posty: 633
  • Otrzymane podziękowania: 2306
Hejka :)
Raczył się JKM rozwinąć.





Pozdrówka
Tabs :kot
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, elakuznicom, babciakrysia, Shalina

Ciemiernik wschodni (Helleborus orientalis) 'Prince™ Picotee Red' 2021/03/30 23:10 #230463

  • th
  • th Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Posty: 5887
  • Otrzymane podziękowania: 16000
O ja Cię... :woohoo: :woohoo: :woohoo: co za moc na zewnętrznych płatkach... :kocham mój to jednak chyba jest kuzyn siódmej wody i w związku z tym zastanawiam się, czy go dalej prezentować w tym wątku... no chyba że mnie zaskoczy i po miesiącu tak zbordowieje gwizdac
Strefa cienia... zapraszam... Monika :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): elakuznicom

Ciemiernik wschodni (Helleborus orientalis) 'Prince™ Picotee Red' 2021/04/14 02:48 #232232

  • th
  • th Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Posty: 5887
  • Otrzymane podziękowania: 16000
Miesiąc wprawdzie nie minął... a i o zbordowieniu płatków mowy nie ma, niemniej kolejne kwiaty mojego domniemanego 'Prince Picotee Red' albo jego kuzyna stopnia siódmego... :silly: wykazują wyraźniejsze zaróżowienie żyłkowania... :P z kolei starsze ewidentnie łapią nutę limonki... :woohoo: no to prezentuję gwizdac


Zdjęcia z 8.04.2021




Zdjęcia z 10.04.2021














Zdjęcia z 13.04.2021







Uprzejmie proszę o kolejny materiał porównawczy... póki co różowo... a tym bardziej bordowo to nie wygląda :silly:




Wróciłam do postu pierwszego...

tabaaza napisał:
Od odmiany 'Picotee Lady' różni go mocniej wybarwiona "pikotka" i rozmiar kwiatów.
A może ten mój to 'Picotee Lady'... przeczytałam o tej odmianie że... ma kwiaty zielonkawo białe w kształcie miseczki z winno różową obwódką, różowymi lub czerwonymi żyłkami oraz ciemniejszymi różowymi bokami i gwieździstymi pręcikami

Ma ktoś tę odmianę?


Strefa cienia... zapraszam... Monika :)
Ostatnio zmieniany: 2024/03/01 23:57 przez th.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): elakuznicom, babciakrysia, wojtek, Shalina

Ciemiernik wschodni (Helleborus orientalis) 'Prince™ Picotee Red' 2023/01/27 00:30 #285601

  • th
  • th Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Posty: 5887
  • Otrzymane podziękowania: 16000
Czyżby w roku ubiegłym 2022 szczęśliwe właścicielki ciemiernika 'Prince Picotee Red' nie miały się czym chwalić?

Ja faktycznie nie miałam... z dwóch posiadanych sztuk domniemanego Księciunia, pierwsza wypuściła tylko liście, druga zaś odeszła w niebyt... ech... jesienią pozostała przy życiu doczekała się przeprowadzki na nowe stanowisko


W sezonie 4 w moim ogrodzie Księciunio zarządził kwitnienie 2 miesiące wcześniej niż w sezonie 2... clap :woohoo: clap acz pęd kwiatowy wyprodukował jeden... no nic, lepiej tak niż wcale gwizdac

Zdjęcia z 26.01.2023





Wybarwienie wciąż odbiega od wzorca, wyznaczonego przez ciemierniki 'Prince Picotee Red' należące do Tabs i Poli, ale jest dużo ciemniejsze niż 2 lata temu... zatem nadal mam zagwozdkę :silly:


Strefa cienia... zapraszam... Monika :)
Ostatnio zmieniany: 2023/01/27 01:18 przez th.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, babciakrysia, Shalina, ewakatarzyna

Ciemiernik wschodni (Helleborus orientalis) 'Prince™ Picotee Red' 2023/02/03 22:36 #286051

  • th
  • th Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Posty: 5887
  • Otrzymane podziękowania: 16000
Księciunio albo i nie... ale piękny jest ten ciemiernik... :kocham i właśnie rozkręcił pręciki zwyc

Zdjęcie z 3.02.2023




Strefa cienia... zapraszam... Monika :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, edyta, Shalina, janka.p, DorotaZ, ewakatarzyna, Monika83

Ciemiernik mieszańcowy (Helleborus x hybridus) 'Prince™ Picotee Red' 2023/03/12 20:08 #288774

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Online
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26247
  • Otrzymane podziękowania: 69863
Monia, nie dawałam materiału porównawczego, bo mi go zmroziło w ubiegłym roku, akurat w momencie, gdy rozwinął kwiaty. Zastanawiam się, czy to ta odmiana..Kolor miodników się zgadza, ale pikotka jest zbyt fioletowa i do tego śliwkowe centrum przy dnie kwiatu...
. Mam dwie sztuki, jedna z nich jeszcze nie kwitnie. Obie kupowane były, jako maleństwa z trzema liśćmi.
Nigdzie nie mogę znaleźć materiału porównawczego. :dry:


fot. 12.03.2023r.
Ostatnio zmieniany: 2023/03/12 20:31 przez Poll.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Shalina, Katarzyna2021, ewakatarzyna, Borislava.Kirilova, Monika83

Ciemiernik mieszańcowy (Helleborus x hybridus) 'Prince™ Picotee Red' 2024/02/19 20:12 #312724

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Online
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26247
  • Otrzymane podziękowania: 69863
Princ Picotee Red rozwinął pierwsze kwiaty... Szkoda, że są skierowane w dół, nie na wprost.




fot. 18.02.2024r.
.
Ostatnio zmieniany: 2024/02/19 20:13 przez Poll.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, zanetatacz, janka.p, DorotaZ, ewakatarzyna

Ciemiernik mieszańcowy (Helleborus x hybridus) 'Prince™ Picotee Red' 2024/02/28 01:58 #313506

  • th
  • th Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Posty: 5887
  • Otrzymane podziękowania: 16000
Poll... czy Twoje 'Prince Picotee Red' rosną na słonecznych stanowiskach? Chyba kwiaty wewnątrz są bardziej żyłkowane niż te w ubiegłym roku... piękne :kocham

U mnie straszne opóźnienia w rozwoju ciemierników albo - zakładając, że zeszły rok był w moim ogródku ewenementem - powrót do normy... krecigl rok temu mój Księciunio już z końcem stycznia rozchylał płatki... teraz mamy koniec lutego a on w ścisłym pąku i dopiero niedawno pojawiły się na nim żyłki... a stanowisko niezmienione... i niestety wciąż tylko 1 pęd kwiatowy

Zdjęcia z 27.02.2024




Strefa cienia... zapraszam... Monika :)
Ostatnio zmieniany: 2024/02/28 02:43 przez th.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz, DorotaZ, ewakatarzyna

Ciemiernik mieszańcowy (Helleborus x hybridus) 'Prince™ Picotee Red' 2024/03/01 23:54 #313851

  • th
  • th Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Posty: 5887
  • Otrzymane podziękowania: 16000
Otwiercie sezonu 5 :silly:

Zdjęcia z 1.03.2024






Strefa cienia... zapraszam... Monika :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, janka.p, DorotaZ, ewakatarzyna

Ciemiernik mieszańcowy (Helleborus x hybridus) 'Prince™ Picotee Red' 2024/03/08 22:27 #314448

  • th
  • th Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Posty: 5887
  • Otrzymane podziękowania: 16000
Księciunio :kocham

Zdjęcie z 4.03.2024



Zdjęcia z 8.03.2024






Strefa cienia... zapraszam... Monika :)
Ostatnio zmieniany: 2024/03/08 22:43 przez th.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, basik, Veronica, DorotaZ, ewakatarzyna
  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.193 s.