Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Wietlica samicza (Athyrium filix-femina) 'Clarissima Bolton'

Wietlica samicza (Athyrium filix-femina) 'Clarissima Bolton' 2016/07/01 22:14 #8994

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 6449
  • Otrzymane podziękowania: 25560
Athyrium filix-femina 'Clarissima Bolton'
(Plumosum Group)

Inna, ale podobna forma 'Clarissimy' została odnaleziona w Lancashire w 1893 roku przez T.Boltona. Jest nieco mniejsza od 'Clarissimy' znalezionej przez pana Moule w Devon..
Obecnie nazywana 'Clarissima Bolton'...i niestety równie rzadko spotykana w ogrodach.

Ostatnio zmieniany: 2023/06/21 08:38 przez Tomek Mr.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, beatazg, Ave, ewacz

Wietlica samicza (Athyrium filix-femina) 'Clarissima Bolton' 2023/06/21 09:37 #297855

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 6449
  • Otrzymane podziękowania: 25560
Wydawało mi się, że wbrew starym opisom 'Clarissima Bolton', rośnie dynamicznie. Niestety okazało się, że z mojej rośliny wyrosła sięwka innej dynamicznej odmiany.

Po oddzieleniu wygląda nadal skromnie.



Może w ogrodzie koleżanki Poll zacznie lepiej przyrastać ? Tam wietlice rosną bardzo dynamicznie i są wyjątkowo duże.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, ewacz, Shalina, ewakatarzyna


--=reklama=--

 

Wietlica samicza (Athyrium filix-femina) 'Clarissima Bolton' 2024/04/28 22:56 #319476

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26156
  • Otrzymane podziękowania: 69233
Też mam nadzieję, że coś z niej będzie, a tym czasem.... Zarówno Clarissima Jones, jak i tytułowa Clarissima Bolton dopiero ruszają z wegetacją. Niezmiernie mnie to cieszy, bo gdyby przemarzły takie paprociowe perełki wink-3 , to nigdy bym sobie nie wybaczyła.


fot. 28.04.2024r.
.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, ewacz, Shalina, dultom, DorotaZ, SantaRispetto, ewakatarzyna
Moderatorzy: Poll, Tomek Mr
Czas generowania strony: 0.151 s.