Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Rustykalnie, naturalnie u Siberii

Rustykalnie, naturalnie u Siberii 2024/03/28 16:24 #316110

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3045
  • Otrzymane podziękowania: 6122
Oprócz błękitnego nieba nic mi dzisiaj nie potrzeba :kocham



Tydzień czekania... telefonów, pisania smsów, nerwów... aż wreszcie przyjechał wymarzony rębak hu_rra Ma się te priorytety przed Wielkanocą :diabelek

Oczywiście błękitne niebo może i było, ale się zmyło. Bębnią w radiu od rana, że Białystok najcieplejszy w kraju, a ZG najzimniejsza polewkamax więc myślałam, że i mnie się coś przy okazji dostanie, a tu normalnie niebo wygląda jak przed deszczem :blink:

Dziewczyny, RELAX, ja też miewam gorsze dni, że nic nie robię, bo ile można tyrać, marznąć. Nie jesteśmy maszynami, tylko wrażliwymi kobietkami :lol: Robimy co chcemy vishenka i kiedy chcemy vishenka

Wczoraj przyszła ostatnia paczka... z daliami. WszystkO mam już zadoniczkowane i zabezpieczone w tunelu.
A propos tunel... wczoraj postanowiłam zjeść w nim obiad rotfl W domu było sakramencko zimno, bo znudziło mi się palenie, na dworze wiało, jakby się ktoś się powiesił, więc postanowiłam zrelaksować się w przeciepłym tunelu foliowym... I powiem Wam, że IMHO foliak/szklarnia to jest coś najlepszego, co może dostać od losu ogrodnik/ogrodniczka B)

Niech moc będzie z Nami :slonko
Ostatnio zmieniany: 2024/03/28 16:58 przez Siberia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, Kalmia, Krzysia, edulkot, chester633, Semper, Ave, nowababka, zanetatacz ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

Rustykalnie, naturalnie u Siberii 2024/03/28 16:42 #316111

  • dultom
  • dultom Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2947
  • Otrzymane podziękowania: 12892
Wow, niezła góra. zdziwko Ale na tyle areału, to i tak chyba mało.
Pozdrawiam, Tomek

Mój ogród jest mym najpiękniejszym arcydziełem (Claude Monet)

Ogród na kółkach
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia


--=reklama=--

 

Rustykalnie, naturalnie u Siberii 2024/03/28 16:52 #316112

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3045
  • Otrzymane podziękowania: 6122
Tomku, obok leży stara górka kory z tartaku a przy szopie ponad pół balotu słomy :-) Wystarczy ściółki na ten sezon :-) Oby starczyło sił do rozłożenia tego rotfl
Ale najważniejsze, że zniknęły wszelkie składowiska gałęzi, które mnie trochę ograniczały ogrodniczo wink-3 a po ludzku wkurzały :diabelek No i mam miejsce na posadzenie kilkunastu wartościowych drzew, bo ile można mieć "mirabelek"???

5 buków, 2 kasztanowce, 2 morwy, kilka jabłoni późnych z jabłkami do przechowywania.

Trzeba się zabezpieczać. Białoruś straszy najazdem na Suwalszczyznę 2smiech
Ostatnio zmieniany: 2024/03/28 16:54 przez Siberia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Kalmia, edulkot, Ave, nowababka, zanetatacz, Gosia1, dultom, ewakatarzyna

Rustykalnie, naturalnie u Siberii 2024/03/28 20:06 #316131

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 10014
  • Otrzymane podziękowania: 22214
Też by mi się humor poprawił gdybym miała taką hałdę zrębek 2smiech bo rozwożenie to już sama przyjemność-będzie pięknie .......ja już też dorosłam do nic nie robienia jak mi się zachce ,teraz stanie przy garach to stracony czas lepiej by było pogrzebać w ziemi :hejka
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia, Ave

Rustykalnie, naturalnie u Siberii 2024/03/30 07:44 #316202

  • Ave
  • Ave Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1400
  • Otrzymane podziękowania: 3700
Piękna góra dobrego :bravo
Oby tylko pogoda dopisała i heja w ogród. flower
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia

Rustykalnie, naturalnie u Siberii 2024/03/30 18:42 #316222

  • Gosia1
  • Gosia1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 519
  • Otrzymane podziękowania: 1441
Podziwiam Cię,cały czas działasz,ja zmęczyłam się patrząc ile masz zrębków a co dopiero z rozsypaniem.mam przekompostowana korę ale nie mam kiedy roznieść po rabatkach,mam nadzieję że siły i pogoda pozwolą po świętach
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia

Rustykalnie, naturalnie u Siberii 2024/04/02 18:24 #316399

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3045
  • Otrzymane podziękowania: 6122
Witajcie :deszcz

Uwielbiam ten poświąteczny czas, kiedy, w przyspieszonym tempie, a nie codziennym ślimaczym, dom i ogród zostały względnie ogarnięte hu_rra

Wiosna u mnie pomalutku, ale systematycznie rozwija różne pączki, czyli dzieje się to, co lubimy najbardziej :jupi











Od jutra zaczynam kursy taczką na okrągłe hostowisko: ze zrębkami na ścieżki i korą na rabaty. Żeby psy i ludzie wiedzieli, gdzie deptać, a gdzie broń Boże nie wink-3
Na różankę zrębki rozwiózł małżonek :woohoo: Ja je tylko troszkę rozgrabiłam. Na górce zrębek nie ma śladu, że ktoś ją naruszył. To lubię :lol:
Ostatnio zmieniany: 2024/04/02 18:29 przez Siberia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, edyta, th, Kalmia, takasobie, Krzysia, chester633, Ave, zanetatacz, Danusia ten użytkownik otrzymał 4 podziękowań od innych

Rustykalnie, naturalnie u Siberii 2024/04/02 21:23 #316432

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 10014
  • Otrzymane podziękowania: 22214
Tak ja też uwielbiam czas po świętach hu_rra clap hu_rra.... jest ogarnięte i jest co jeść ,dlatego skoczyłam dzisiaj do biblioteki i jak będzie padać to będę się relaksować, chociaż wolałabym ogrodować bo każdy kącik wzywa do porządkowania ,pozdrawiam :hejka
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia, dultom

Rustykalnie, naturalnie u Siberii 2024/04/02 22:20 #316441

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7512
  • Otrzymane podziękowania: 16529
Podziwiam Twój entuzjazm, bo mnie święta stresują - nie lubię działać pod presją. I tak u mnie święta odbywają się na stosunkowo dużym luzie, ale właśnie to, że trzeba, choćby względnie, wszystko na raz :heart , źle na mnie wpływa. Łatwiej było, gdy święta odbywały się u rodziców. W ostatnich latach przeszła na nas ta funkcja i nie jest to już tak relaksujące :P .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia, zanetatacz

Rustykalnie, naturalnie u Siberii 2024/04/03 00:12 #316445

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4710
  • Otrzymane podziękowania: 8639
No tak, bo gdyby to tylko było w gronie najbliższych to można to ogarnąć, ale jak sie ma całą rodzinę na głowie, to już gorzej.
Ale tez lubie ten poświąteczny czas. Nawet wzięłam urlop, żeby właśnie wyluzować totalnie.
Choroba zrobiła swoje i te święta nie należały do najlepszych.
Nawet za bardzo nie narzekam na złą pogodę. Po prostu siedzę w domu i odpoczywam.
Na ile sie da, bo mimo wszystko znowu siedzę w garach, robiąc słoiki dla syna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia, Ave

Rustykalnie, naturalnie u Siberii 2024/04/03 08:05 #316449

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3045
  • Otrzymane podziękowania: 6122
No właśnie święta były u mnie i w gronie najbliższych. Oczywiście, że ledwie ze wszystkim zdążyłam i stresik był, ale udało się wszystko: było ciepło, miło, czysto i obficie :lol:
Ja lubię działać pod lekką presją, bo wtedy zagęszczam ruchy. Sama dla siebie ruszam się jak mucha w smole.
Dlatego lubię zapowiedzianych gości. A już ideałem jest, kiedy goście w ostatniej chwili odwołają wizytę polewkamax Utyrana, mogę spokojnie wtedy odpocząć i cieszyć się porządkiem wokół 2smiech
Ot, wariatka 2smiech

Tu powstaje mały zakątek ciemiernikowy pod jaśminowcem, tuż przy schodach. Rosną już 4 stare egzemplarze i 3 białe marketowe tegoroczne :lol: Małych siewek moc. Większe rosną już w innym miejscu. Dokupię jeszcze z 2-3 sztuki (coś żółtego, coś pełnego) i wkrótce będzie pięknie i bogato :lol:
Za miesiąc zdominują rabatę hosty tardiany (Halcyon matka i jej dzieci gromadka) i orliki oraz języczniki.





Tymczasem zimno, wieje i chwilami wyje w wentylatorze. Na dodatek huczy mi w uchu... :blink: 10 razy bardziej niż zwykle. Chyba zamiast biegać z taczką, poszukam laryngologa.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, Kalmia, takasobie, Krzysia, Pani Bestia, Ave, nowababka, zanetatacz, Danusia ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

Rustykalnie, naturalnie u Siberii 2024/04/03 08:20 #316450

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7512
  • Otrzymane podziękowania: 16529
Już zobaczyłam te kwitnące wśród host orliki :kocham . Może ukradnę Ci ten pomysł gwizdac ?
U nas też pogoda byle jaka, a róże nie przycięte. W sumie, to i tak nie mam kiedy. Zaraz lecę do weta na kolejną kroplówkę, a potem na 14-tą do pracy. Tak więc, z prac ogrodowych nici :P .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia

Rustykalnie, naturalnie u Siberii 2024/04/03 09:10 #316454

  • dultom
  • dultom Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2947
  • Otrzymane podziękowania: 12892
Szczerze, to się jakoś dotychczas nie interesowałem orlikami. Ale może to fajny pomysł na urozmaicenie? Ech, co się człowiek ma z tym forum. Wystarczy zajrzeć do wątków zielonosfiksowanych i rodzą się nowe dylematy dla głowy i portfela. Na razie chyba jednak muszę to nowe zauroczenie odłożyć, bo za dużo czeka w doniczkach, ale jak z czymś nie wypali, to może one, te orliki? czdziura
Pozdrawiam, Tomek

Mój ogród jest mym najpiękniejszym arcydziełem (Claude Monet)

Ogród na kółkach
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia, Kalmia, Efkaraj, zanetatacz

Rustykalnie, naturalnie u Siberii 2024/04/03 09:24 #316455

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3045
  • Otrzymane podziękowania: 6122
Wśród orlików, podobnie jak wśród innych gatunków roślin, trafiają się i fajne, i niefajne egzemplarze. Jak się ma ich dużo różnych, tych nieciekawych trzeba się pozbywać. Zrobiłam tak z kilkoma bladymi i wiecznie chorymi na mączniaka. Zdrowe i udane odmiany, długo kwitnące, krzyżują się, dając niezwykłe siewki.
Właśnie pod samym jaśminowcem w ubiegłym roku zakwitła mi biała siewka z zielonym nalotem na płatkach. Przecudna. Niestety, mimo wielu prób zdjęcia były nieostre i wyrzucałam je na bieżąco.
Bardzo udaną odmianą wg mnie jest 'Nora Barlow' i inne z serii Barlow: Black, Pink, White. Można je kupić w kapersach. Sieją się w ogrodzie i często powtarzają cechy.
Ostatnio zmieniany: 2024/04/03 09:25 przez Siberia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, Pani Bestia, Ave, nowababka, zanetatacz, nelu-pelu, Danusia, dultom, ewakatarzyna

Rustykalnie, naturalnie u Siberii 2024/04/03 15:18 #316476

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14740
  • Otrzymane podziękowania: 44692
Pąki rozwijają się wzorcowo, wierzby zazdraszczam, bo ja w tym roku bez bazi na święta . Tzn kupiłam na Palmową.

Coś mamy w podświadomości z tymi świętami, że nijak nie idzie odpuścić. Ja nie miałam gości w pierwsze, ale posprzątane i nagotowane było.
Tyle, że jak goście odwołają wizytę z lekka bym się wkurzyła zamiast ucieszyć 2smiech
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia

Rustykalnie, naturalnie u Siberii 2024/04/04 19:53 #316567

  • Katarzyna2021
  • Katarzyna2021 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2813
  • Otrzymane podziękowania: 9351
Wiosenna kolekcja prezentuje się już okazale. :kocham Temat siewek ciemiernikowych mamy na dzisiaj wspólny, podglądam, jak sadzisz ciemierniki. Głowa mi paruje, myślę intensywnie, jak rozplanować u mnie i gdzie, co posadzić. wink-3
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia

Rustykalnie, naturalnie u Siberii 2024/04/04 21:41 #316583

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26201
  • Otrzymane podziękowania: 69513
Siberia napisał:
Sieją się w ogrodzie i często powtarzają cechy.

To jest fajne na początku, ale z czasem robi się uciążliwe. Nie znajdujesz ich siewek w każdej roślinie w promieniu 10 metrów? :angry:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia

Rustykalnie, naturalnie u Siberii 2024/04/05 10:57 #316640

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3045
  • Otrzymane podziękowania: 6122
Polu, jeszcze nie, bo większość nasadzeń u mnie jest młoda. Ale doskonale rozumiem Twoje obawy.
Przed chwilą wróciłam z hostowiska, gdzie usiłowałam oswobodzić kilka host z objęć bodziszków oraz tej cholery, przywrotnika ostroklapowego. Zawzięłam się na jedną kępę i musiałam, niestety, zdewastować hostę, tak powrastane w nią były podziemne, drewniejące pędy przywrotnika. Korzeni drobnych miał multum, na tym samym poziomie co hosta, więc to dla niej spora konkurencja. Był w tej kępie także 1 orlik. Jego korzeń palowy oddzielił się łatwo od reszty.

Nie mamy lekko wink-3

Kasiu, młode siewki ciemierników zostały wczoraj zdziesiątkowane przez moje kury. Musiałam nagle wyskoczyć do miasta i zostawiłam gang przegrzebków bez nadzoru, tak więc problem ich nadmiaru chwilowo mam rozwiązany :diabelek Będą nowe! Będzie też 1 nowy bodziszek, bo złożyłam kolejne zamówienie. Tym razem to głównie drzewa i krzewy miododajne :owady

Miłko, wierzby to pierwszy pożytek dla pszczół, więc cieszą mnie liczne ich siewki i tym bardziej różne ich bazie czyli kotki :-)

A propos kotki - dziś na wierzbie coś ewidentnie miałczało... długo i z dużym zaangażowaniem. Po krótkim przeglądzie korony wypatrzyłam tam sójkę 2smiech Pierwszy raz tak mnie nabrała. Utalentowana bestyjka :lol:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, Ave, nowababka, zanetatacz, dultom, Katarzyna2021, ewakatarzyna

Rustykalnie, naturalnie u Siberii 2024/04/05 11:21 #316644

  • Katarzyna2021
  • Katarzyna2021 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2813
  • Otrzymane podziękowania: 9351
Ale, że tym gangsterom nie zaszkodzi... krecigl .Moje sójki udają myszołowa, długo mnie zwodziły, dobre są w te klocki. polewkamax
Ostatnio zmieniany: 2024/04/05 11:23 przez Katarzyna2021.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia, edyta

Rustykalnie, naturalnie u Siberii 2024/04/05 18:09 #316651

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14740
  • Otrzymane podziękowania: 44692
Mnie kiedyś sójka tak samo nabrała. Pod wiśnią pieliłam, ona na wiśnie przyleciała i mi się przyglądała. No i po chwili zaczęła miauczeć 2smiech
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia, edyta, Ave
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.182 s.