Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Rustykalnie, naturalnie u Siberii

Rustykalnie, naturalnie u Siberii 2024/04/11 09:40 #317271

  • Kalmia
  • Kalmia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1462
  • Otrzymane podziękowania: 4686
Jak ja lubię ten okres, kiedy kwitną drzewa owocowe... Ostatnio, jak byłam na działce, to jeszcze kwitły śliwki. Właściwie już przekwitały. Z każdym podmuchem wiatru zrzucały swoje białe płatki, i miałam wrażenie, jakby padał śnieg... ale i tak aromat unosił się w powietrzu ... Wiosna to najpiękniejsza pora roku ... :kocham
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia

Rustykalnie, naturalnie u Siberii 2024/04/11 13:11 #317292

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7504
  • Otrzymane podziękowania: 16481
Ja też uwielbiam zapach ałyczy :kocham . W święta wybrałam się na niedaleką przejażdżkę rowerem, i nawet miasto nimi pachniało :woohoo: .
A więc będziesz miała ule :woohoo: ?
Gratuluję :bravo .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia


--=reklama=--

 

Rustykalnie, naturalnie u Siberii 2024/04/12 20:47 #317417

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3025
  • Otrzymane podziękowania: 6003
Swietko, nie da się ukryć... wiosna to cud natury, zastrzyk energii, który przywraca nas do życia :kocham Te nasze 4 pory roku to jednak jest taki mały rollercaoster :diabelek szczególnie w okolicach listopada :blink:

Edytko, kiedy mój małżonek mówi do mnie "gratuluję", wiem, że on myśli, że popełniłam życiowy błąd wink-3 Oczywiście wcale się tym nie załamuję, bo wiem, że nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło wink-3 Mam nadzieję, że nie wieszczysz mi majowej rójki i tragicznej zimowli ;-) Może na zlot ZZ przywiozę pierwszy słoik miodu z moich wiosennych kwitnień?

Parafrazując Wyspiańskiego, ogród mój widzę ogromny...

Fot brak, choć kwitną od wczoraj przepiękne cynobrowe tulipany, moje stare... w sensie, że nie te z zimowych zakupów, choć one też już w bokach startowych :mniam

Kwitną też 3 krokuski z marcowego zakupu :woohoo: Reszta, której nie wygrzebał gang przegrzebków, ma dorodne szczypiorki. Może jeszcze zakwitną? think:
Zachęcona tym "sukcesem" rozważam zakup kolejnych krokusów do posadzenia w sadzie pszczołom na przyszłą wiosnę.

O 20, czytając od godziny jakiś portal pszczelarski, zorientowałam się, że w domu jest już ciemno, a na dworze prawie, prawie. Rzutem na taśmę zgarnęłam 3 psy i poszliśmy na spacer w kierunku lasu... W ogrodzie i na łące było zupełnie cicho, a w lesie zdziwko symfonia śpiewu ptaków :woohoo: Coś nieprawdopodobnego :kocham
Wracając, zachwyciłam się widokiem na ogród: do kolejnych kwitnących ałyczy dołączają moje czereśnie :kocham Pszczoły jutro oszaleją ze szczęścia :kocham
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, Kalmia, Efkaraj, Semper, nowababka, zanetatacz, nelu-pelu, Danusia, dultom

Rustykalnie, naturalnie u Siberii 2024/04/12 21:04 #317424

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7504
  • Otrzymane podziękowania: 16481
Siberia napisał:
Edytko, kiedy mój małżonek mówi do mnie "gratuluję", wiem, że on myśli, że popełniłam życiowy błąd wink-3
Nic podobnego Iwonko 2smiech 2smiech 2smiech .
Podziwiam Twoją energię i pracowitość recourse . Hodowla (wszelaka) wydaje mi się ogromnym wyzwaniem i wątpię, czy kiedykolwiek się zdecyduję jak jakąś wink-3 .
Z roślinami to jednak jakoś łatwiej :lol: .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia

Rustykalnie, naturalnie u Siberii 2024/04/12 22:12 #317437

  • Ave
  • Ave Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1376
  • Otrzymane podziękowania: 3587
Też podziwiam ... pszczoły, kury, ogród... no, masz pałera clap
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia

Rustykalnie, naturalnie u Siberii 2024/04/12 23:08 #317455

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4677
  • Otrzymane podziękowania: 8534
czekam na relację z szaleństwa pszczół
A u mnie jakoś mało pszczół w tym roku. W ogóle owadów mało.
Kwitną czereśnie, a zawsze kiedy kwitły to drzewo aż chodziło od owadów.
Teraz cisza, pojawiają się pojedyncze sztuki.
Mam nadzieję, że to tylko przez zimno
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia, DorotaZ

Rustykalnie, naturalnie u Siberii 2024/04/13 02:12 #317461

  • Ave
  • Ave Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1376
  • Otrzymane podziękowania: 3587
Ja już od dwóch lat obserwuję, że pszczół jest o wiele mniej. To mnie martwi.
Tylko czy wokół inni też o tym myślą ?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia, Efkaraj, zanetatacz

Rustykalnie, naturalnie u Siberii 2024/04/13 11:39 #317479

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9882
  • Otrzymane podziękowania: 21535
Ave-raczej nie ,ja proszę swoją sąsiadkę która kocha opryski ,żeby to robiła wieczorem-to jeszcze nigdy nie posłuchała a potem zdziwiona .....,że tak mało bzyków jest a mnie aż nosi bo niby Ci przytakuje a robi swoje :angry: .Też myślałam kiedyś ,żeby ul postawić ....ale musiałby być samoobsługowy. Czekam już na Twoje pszczółki i będę podglądać :hejka
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia

Rustykalnie, naturalnie u Siberii 2024/04/13 11:40 #317480

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3025
  • Otrzymane podziękowania: 6003
Ogłaszam, że dwie potężne rodziny pszczół rasy kraińskiej zamieszkały dziś w moim ogrodzie :kocham



Pasieka, w związku z takim "przypadkiem" nosi nazwę "Wojna i Pokój na Suwalszczyźnie" :lol:









Potrzebują dwóch dni, żeby ochłonąć po podróży i zacząć oblot. Jedna pszczółka przejechała 10 km na zewnątrz ula. Pogoda taka sobie, oby nie było gorzej. Pożytki kwitną. Zaczynają czereśnie i czeremcha.







Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, Kalmia, piku, Efkaraj, takasobie, Krzysia, edulkot, Semper, Ave ten użytkownik otrzymał 6 podziękowań od innych

Rustykalnie, naturalnie u Siberii 2024/04/13 13:08 #317483

  • dultom
  • dultom Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2891
  • Otrzymane podziękowania: 12523
Fantastyczna sprawa z tymi pszczołami. zwyc Trochę dodatkowej pracy, na pewno, ale ile endorfin! Oby Wam się dobrze koegzystowało.
Pozdrawiam, Tomek

Mój ogród jest mym najpiękniejszym arcydziełem (Claude Monet)

Ogród na kółkach
Ostatnio zmieniany: 2024/04/13 13:09 przez dultom.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia

Rustykalnie, naturalnie u Siberii 2024/04/13 20:14 #317511

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14667
  • Otrzymane podziękowania: 44341
Kury urocze! ja poproszę bez siatki i pojedynczo! :fotka
Fajnie, że masz czeremchę. U nas rosły na ugorach, ale jak ludzie zaczęli się budować, wszystko powycinali. Zbierałam owoc na nalewki.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Rustykalnie, naturalnie u Siberii 2024/04/14 00:37 #317546

  • Ave
  • Ave Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1376
  • Otrzymane podziękowania: 3587
Ja na czeremchę patrzę krzywym okiem wink-3 , bo sieje się niemożebnie krecigl ale u mnie to chyba ta amerykańska jest think:

Pszczółki cudo. Jesteś jakoś przygotowana do obsługi tego towarzystwa czy one bezobsługowe ?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia

Rustykalnie, naturalnie u Siberii 2024/04/14 08:31 #317558

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13648
  • Otrzymane podziękowania: 32140
Pszczółki urocze, miodek zdrowy (choć miodu nie lubię), ale jak oglądnęłam filmik, dowiedziałam się, że to nie jest tak jak myślalam: wyciągnąć plaster i mamy miodek... :silly:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia

Rustykalnie, naturalnie u Siberii 2024/04/14 09:23 #317561

  • Semper
  • Semper Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2342
  • Otrzymane podziękowania: 5723
Mój każdy dzień zaczynam od zielonej herbaty z łyżką miodu.
Między innymi dlatego mam do pszczól ogromny sentyment.
Niestety jest i druga strona medalu - alergia na ich ukąszenia.
Dlatego może bym i chciał, ale nie mogę.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia

Rustykalnie, naturalnie u Siberii 2024/04/14 11:32 #317571

  • Katarzyna2021
  • Katarzyna2021 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2767
  • Otrzymane podziękowania: 9180
Jejku to nowa jakość w ogrodzie takie ule. :owady :owady :owady Gratuluję, ja tez mam pszczółki, ale dzikie :owady :owady , a najwięcej to szerszeni, są bardzo przyjazne i skryte.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia

Rustykalnie, naturalnie u Siberii 2024/04/16 10:01 #317873

  • Kalmia
  • Kalmia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1462
  • Otrzymane podziękowania: 4686
WOW WOW WOW
Jesteś niesamowita!
I ogólnie tytan pracy! :przytulam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia

Rustykalnie, naturalnie u Siberii 2024/04/17 13:41 #318014

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3025
  • Otrzymane podziękowania: 6003
Swietko, to tyko pozory wink-3 Moje ulubione zajęcie w ogrodzie to siedzenie na schodach lub spacerowanie i przyglądanie się Naturze flower ewentualnie robienie zdjęć :fotka Jeśli coś mocno już zakłóca tę sielankę, chwytam za motykę lub szpadel i eliminuję intruza (czytaj podagrycznik) :diabelek ale to nie tak od razu. Oj, nie ogarniam rejonów, nie ogarniam :mur


Kasiu :buziak jesteś unikatem... zapewne na skalę co najmniej powiatu :lol: Dzikie pszczółki są niezbędne, bo te delikatnisie, pszczoły miodne, strasznie są wybredne, jeśli chodzi o pogodę. Albo im za zimno, albo wiatr za mocny, albo deszcz im przeszkadza, albo za duży upał 2smiech
Trzmiele, twardziele, latają od początku marca, kiedy kwitły pojedyncze krokuski i przebiśniegi... I to one i inne niepozorne owady zapylają moje czereśnie :-)

Jurku, u mnie też słoik miodu jest zawsze pod ręką :-) Przykro, że masz alergię. Niektórzy podobno puchną nawet od zjedzenia świeżego miodu...
Na szczęście nie ja. Już przeszłam pozytywnie test czyli 1 użądlenie w policzek - bez większych konsekwencji... poza śmiercią pszczoły oczywiście, która to, próbując wyrywać żądełko, wypruwa sobie wraz z nim flaki. A wszystko przez haczyki na żądle i naszą grubą skórę.

Efko, a uzyskanie miodu z plastra to i tak jedna z prostszych czynności :diabelek Rodzina pszczela to skomplikowany organizm i trzeba się dużo uczyć, żeby go nie zamordować krecigl

Ave, kilka lat czytania z doskoku o pszczołach, teraz rozmowy z pszczelarzami i codziennie filmy na YT (np. Pasieka Marcyś). Ale podstawą nauki jest bezpośredni kontakt z pszczołami, bo teoria z głowy ulatuje, a praktyka czyni mistrza. Może mi się uda gwizdac

Czeremchę amerykańską widziałam tylko na filmie i mam nadzieję że tak zostanie :diabelek

Miłko, w tej okolicy czeremchy nie widziałam. Tę wykopałam sobie kilka lat temu z pobocza drogi do pierwszego ogrodu. Tam rosło ich kilkaset, ale też tylko w tym jednym miejscu, więc jakoś specjalnie inwazyjna nie jest.
Kwiaty są po raz pierwszy, bo przedtem jakieś jeleniowate ogryzały mi badyle z kory :-) To chyba kolejna zasługa mojego szalonego psa Lolka :kocham
O kurach pamiętam, ale jakoś się nie składało ;-)

Tomku, tak :woohoo: pszczoły to i endorfiny i bodziec do nauki. Mózg nie lubi, kiedy się go nie używa :diabelek




















Ostatnio zmieniany: 2024/04/17 13:44 przez Siberia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, edyta, th, piku, Pani Bestia, Semper, Ave, nowababka, zanetatacz, nelu-pelu ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

Rustykalnie, naturalnie u Siberii 2024/04/18 06:52 #318192

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 6409
  • Otrzymane podziękowania: 25331
Iwono, i gdzie tu sprawiedliwość ! U mnie w tym momencie -1, a z ciekawości wpisałem Iwona/Siberia i pokazało +4...i to ma byc biegun zimna ? Właściwie to u Ciebie mozna sie dzisiaj opalać? think:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia, dultom

Rustykalnie, naturalnie u Siberii 2024/04/18 07:16 #318194

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3025
  • Otrzymane podziękowania: 6003
Nie jest tak różowo, Tomaszku wink-3 Przed godziną z nieba spadało coś białego, taki mokry śnieg sklejony w wielkie kawałki. Topił się, zanim spadł na ziemię, ale trochę mnie nabrał. Zastanowiłam się, dlaczego te kwiaty czereśni tak pionowo lecą z nieba 2smiech

Mam nadzieję, że mnie przymrozki tym razem ominą. Zapowiadali je jeszcze kilka dni temu, ale patrzę teraz, że chyba jednak odwołane. :woohoo: lub odsunięte w czasie.

Oby nam się upiekło... Oj, jakoś nie najszczęśliwiej ten frazeologizm wypadł polewkamax

Tawułowe zastrzyki energii :lol:





Parasolki bardzo a propos ;-)



Moja dzicz :lol:

Ostatnio zmieniany: 2024/04/18 07:17 przez Siberia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, Pani Bestia, Ave, nowababka, Izula, zanetatacz, Danusia, DorotaZ, ewakatarzyna

Rustykalnie, naturalnie u Siberii 2024/04/18 12:36 #318209

  • Kalmia
  • Kalmia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1462
  • Otrzymane podziękowania: 4686
Siberia napisał:
Swietko, to tyko pozory wink-3 Moje ulubione zajęcie w ogrodzie to siedzenie na schodach lub spacerowanie i przyglądanie się Naturze flower ewentualnie robienie zdjęć :fotka Jeśli coś mocno już zakłóca tę sielankę, chwytam za motykę lub szpadel i eliminuję intruza (czytaj podagrycznik) :diabelek ale to nie tak od razu. Oj, nie ogarniam rejonów, nie ogarniam :mur

No nie powiedziałabym :)
Ja też lubię obserwować przyrodę i fotografować. No i siedzieć bezczynnie też nie mogę ... A podagrycznik u mnie też się pojawił nie wiadomo skąd ... A tak kiedyś się cieszyłam, że ja go nie mam ... Podobno dobry na naszą chorobę. Muszę spróbować :)
:przytulam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.188 s.