Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogród takisobie

Ogród takisobie 2021/12/18 20:47 #256223

  • Olusia
  • Olusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3928
  • Otrzymane podziękowania: 10519
Miłko , ja stosuję zalecenia z takiego wierszyka ......ale chciałabym , by już było po świętach .


OLUSIA !!
Zapraszam do podziwiania: Moje hosty od A do Z
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, takasobie, edulkot, Elżbieta, zanetatacz, nelu-pelu

Ogród takisobie 2021/12/18 21:28 #256230

  • piku
  • piku Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8398
  • Otrzymane podziękowania: 25079
Ależ Miłeczko, wyłącz telewizor i weź sobie do serca wiersz przytoczony przez Olusię :woohoo: . Koń z pewnością będzie udany a chlebek pyszny :mniam . Czy ten garnek będziesz wykorzystywać do pieczenia chleba czy też innych potraw?
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie


--=reklama=--

 

Ogród takisobie 2021/12/19 12:44 #256262

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44005
Dorotko! Kawałek czegoś słodkiego zawsze pomaga! :buziak Pyszne rożki pokazały się u nas w lewiatanie. Kremik cudowny, makaronik na dnie i polany naprawdę smaczną czekoladą :mniam Tyle że dooopa mi od nich urosła :mur Kupiłam też w internecie ramki do moich malunków z drapieżnikami, ale przyjdą po świętach, może i dobrze, bo kilka dni temu przyjechał kurier o 19 i powiedział, ze ma jeszcze 100 paczek do rozwiezienia :dry:

Olusiu!
Super ten wierszyk! Zgadzam się! Z wyjątkiem kupnych pierogów. wink-3 Ja do Świąt miałam zawsze dystans. Bardziej mi chodzi o to, że to będą kolejne święta w okrojonym gronie, ja nie mam weny do prezentów, dekorowania, atmosfery. brakuje mi ludzi, a nawet łażenia po centrach handlowych 2smiech Chyba jakiś wieniec zrobię, żeby się wydobyć z tej dziury czdziura

Wiesiu!
Ale skoki muszę oglądać! I filmy obowiązkowo jeden dziennie! Reklamy mnie powalają, ale też programy kulinarne, gdzie każą jakieś wymyślne fikołki świąteczne robić, a ja karpia na olej i już!

Chleb się piecze, ładnie wyrósł. Aparat mam na podorędziu, pokażę w wątku chlebowym też.

Dzięcioł, jeszcze z pory śnieżnej
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, edulkot, Olusia, VERA, nowababka, zanetatacz, Danusia, a.nia, DorotaZ

Ogród takisobie 2021/12/19 12:53 #256264

  • Olusia
  • Olusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3928
  • Otrzymane podziękowania: 10519
Strasznie sympatyczny dzięcioł :owady

W ciuchy jeszcze wchodzę , za to na wagę nie wchodzę . A kupiłam taką z pomiarem różnych zawartości w organizmie ale jej jeszcze nie rozpakowałam ..... odłożyłam do po pandemii .
OLUSIA !!
Zapraszam do podziwiania: Moje hosty od A do Z
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2021/12/19 14:05 #256273

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44005
A ja mam taką i aplikację do niej. Najgorsza jest zakładka "trends" 2smiech Ale staram się trzymać w ryzach B)
Jak obiecałam, tak pokazuję (nie przekroiłam jeszcze bo gorący)


Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, edulkot, Olusia, VERA, nowababka, zanetatacz, Danusia, a.nia

Ogród takisobie 2021/12/19 16:08 #256283

  • Olusia
  • Olusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3928
  • Otrzymane podziękowania: 10519
Jeszcze nie upiekłam w swoim długim życiu własnego chlebka .... od czasu do czasu podjadam Verci .
OLUSIA !!
Zapraszam do podziwiania: Moje hosty od A do Z
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2021/12/19 17:42 #256295

  • halszka
  • halszka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2041
  • Otrzymane podziękowania: 6161
W ramach odganiania ciemnicy powiesiłam dziś w oknie kurtnę z gwiazdek, a na parapecie postawiłam świecznik świąteczny zarowk . Mi dobrze robi spacer po lesie, bo jakoś nie czuję wtedy tego Mordoru. Nawet dzisiaj w lesie była całkiem fajna energia :owady , mimo że było tak ciemno, że panele fotowoltaiczne nie raczyły się włączyć.
Pozdrawiam
Halina
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2021/12/19 18:01 #256298

  • Olusia
  • Olusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3928
  • Otrzymane podziękowania: 10519
Halinko , a gdzie dokumentacja zdjęciowa ?
OLUSIA !!
Zapraszam do podziwiania: Moje hosty od A do Z
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2021/12/19 19:19 #256306

  • piku
  • piku Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8398
  • Otrzymane podziękowania: 25079
Telewizora nie mam od dwudziestu lat i jakoś mi nie brakuje B) i popieram Halinkę bo las "daje moc" i taki spacer zawsze mi dobrze robi :zielony .
A chlebek taki smakowity że zaraz poczytałam sobie o garnkach rzymskich i widzę że są dobre we wszelakich zastosowaniach to może zrobię sobie prezent think:
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2021/12/19 19:52 #256309

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44005
Uwielbiam spacery po lesie, ale zimą mi nie po drodze. Ale wystarczy mi przechadzka po okolicy, gdzie jeziora, pagórki pola, miedze zarośnięte i krzyk gęsi i żurawi, które chyba w tym roku nigdzie się nie wybrały. gwizdac
Wiesiu! Ja bez telewizora nie wytrzymałabym. Jestem kinomanką i telewizor służy mi do oglądania filmów i ew. skoków narciarskich. Staram się ignorować resztę chłamu.

Halinko! Nie za bardzo wiem, co mogłabym sobie powiesić w oknie dla poprawy nastroju think: Coś wymyślę. Kuzynka przyniosła mi taki mały stroiczek, bardzo miło :kocham U mnie panele też zdechły... Akurat kiedy piekłam chleb. Czyli piekłam na cudzym prądzie :mur

Oluś! A Verka nie chwaliła się w chlebowym wątku. A szkoda, bo zbieram doświadczenia z wszelakich chlebów.

Udało mi się po południu wyjść do ogrodu. Założyłam śmieszną krasnoludkową czapkę i czerwoną kurteczkę i podreptałam sprzątać widły, grabie, porzucone konewki i donice. Nawet posprzatałam truchła nasturcji i innych takich tam, co umarły pod tym śniegiem w zeszłym tygodniu.
Potem wróciłam do domku i pakowaliśmy próżniowo własne wędlinki. :mniam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, edulkot, nowababka, zanetatacz, Danusia, DorotaZ

Ogród takisobie 2021/12/19 20:28 #256312

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6696
  • Otrzymane podziękowania: 14580
Już widzę tego krasnoludka w ogrodzie.. rotfl rotfl

U mnie telewizor w zimie jest włączony pół dnia, głównie na programach sportowych... :lol: nawet jeśli tylko zerkam,
muszę się napatrzyć na to białe szaleństwo i piękną zimę jaką niektórzy mają na co dzień...

Nagrywam też wybrane filmy by móc oglądać bez denerwujących reklam...

Miłko jeśli nie masz głowy do dekoracji to polecam zwykłe sznurki światełek, one 'robią' dużo dla nastroju...
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Ostatnio zmieniany: 2021/12/19 22:21 przez nelu-pelu.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2021/12/21 21:23 #256451

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44005
Nelu! Bardzo Ci dziękuję! Powiesiłam lampki i od razu się fajnie zrobiło. Czasami najprostsze pomysły są najlepsze :buziak

Dziś spadł maleńki śnieżek. Trochę białego, a od razu lepiej. Dostałam od Stanisława Lipienia paczkę z daliami. Była w altanie, musiałam ją schować ze względu na mróz.
Leciutko, zgodnie z wierszykiem szykuję się do świąt rezygnując z kilku punktów. Pierniczki dziś maziałam czekoladą i posypywałam płatkami migdałów. I powiesiłam moje malunki z drapieżnikami na klatce schodowej.
I Gwiazdor do mnie dziś przyszedł. Komputer nowy dostałam i usiłuję go ogarnąć. Nie będę miała do niego oprogramowania, do którego jestem przyzwyczajona. Będę musiała się przestawić. Lecz to same zalety, mózg będzie musiał nieco się wysilić 2smiech Ściąganie zdjęć też w inny sposób. Na razie się miotam, ale jestem szczęśliwa.
Muszę zapomnieć o starym, bo już nie nadawał się do moich potrzeb i był strasznie duży.
Udało mi się ściągnąć zdjęcia, zmniejszyć je i wrzucić na razie bez obróbki:




Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, halszka, edulkot, VERA, nowababka, zanetatacz, nelu-pelu, Danusia, a.nia ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2021/12/22 09:38 #256463

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4230
  • Otrzymane podziękowania: 16314
Oooo... ale ten ostatni łobuziak fajny... jak jakiś klejnot miedzy konarami....
Ja tez pomalutku... dzisiaj choinka i jakieś ozdoby... pierwsze porcje pierników sprzed tygodnia skończyły w brzuchach rodziny :P i wczoraj robiłam kolejny raz.. ule głeboko schowałam bo te znikają w każdej ilości...:lol:
Prezent zacny...
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2021/12/22 16:48 #256487

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44005
Aniu! Ja pierniczki schowałam dziś, ale wszyscy wiedzą, gdzie są więc pewnie będą jeść po kryjomu. :mniam
Z kompem się oswajam, dziś zrzucałam zdjęcia i obrabiałam z lekka. Nie wstawiam jeszcze znaku wodnego, bo czekam na narzędzie odpowiednie.

Dziś będę ciasto na chleb i na makowce robić. Makowce zawsze robiła mama, ale się rozchorowała przed świętami więc muszę sobie upiec sama.
Wyszłam dziś na ogród ptaki karmić i kilka fotek poczyniłam.










i samiczka gila do mnie przyleciała hu_rra

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, edulkot, VERA, Semper, nowababka, Elżbieta, zanetatacz, nelu-pelu, Danusia ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2021/12/27 20:05 #256680

  • Olusia
  • Olusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3928
  • Otrzymane podziękowania: 10519
Bardzo lubię Twoje wyjścia do ogrodu !!! :tup :owady
OLUSIA !!
Zapraszam do podziwiania: Moje hosty od A do Z
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2021/12/27 20:39 #256694

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44005
Dziękuję Olusiu! :buziak Ostatnio nie wychodziłam, tylko ptaki karmić, bo śnieg i mróz.

Wszystko przykryte zmarzniętym śniegiem i całe stadka ptaków.





Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, edulkot, Olusia, VERA, nowababka, Elżbieta, zanetatacz, nelu-pelu, Danusia ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2021/12/28 19:56 #256792

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44005
I kilka ujęć ze świątecznego spaceru. Aura dopisała. śnieg skrzypiał pod stopami. Wypróbowałam nowy statyw.








Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, edulkot, Olusia, VERA, nowababka, Elżbieta, zanetatacz, nelu-pelu, Danusia ten użytkownik otrzymał 4 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2021/12/28 21:51 #256819

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11339
  • Otrzymane podziękowania: 20950
Miłeczko przepiękne fotki :bravo :bravo :bravo
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2021/12/28 21:59 #256822

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4643
  • Otrzymane podziękowania: 8409
Miłeczko, podpisuj zdjęcia ptaszków.
Ja się na nich kompletnie nie znam, ale odkąd przylatują do mojej stołówki jakoś chciałabym wiedzieć kogo goszczę.
U nas potrawy na święta szykowane sa w 5 domach. Wigilia była u mnie, ale każdy przyniósł coś ze sobą, także aż tak bardzo się nie narobiłam.
Ale makowiec u nas kupny. Od kiedy teściowa przestała go robić kupuję sprawdzony, pyszny.
Przynajmniej niech ktoś zarobi
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, Olusia

Ogród takisobie 2022/01/02 09:22 #257119

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10008
  • Otrzymane podziękowania: 22951
Miłko fotki jak zwykle powalają, czy to krajobraz, czy detal czy ruchliwe ptactwo, widać rękę i oko mistrzyni.
Wszystkiego dobrego w tym roku.
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.200 s.