Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogród takisobie

Ogród takisobie 2022/03/26 20:53 #262035

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14463
  • Otrzymane podziękowania: 43405
Wczoraj zaczęłam pleść nowy stadion. Tym razem okorowałam słupki, jak radziła Wiesia. Niestety nie zrobiłam im zdjęć.
Nadal mam spory kawałek do oczyszczenia z sosnowych igieł sąsiadki. Dokończę w przyszłym tygodniu, bo wyjechałam na ptaki. Tak się złożyło, że co miesiąc teraz wyjeżdżam na kilka dni, żeby się zresetować.
Ale zdjęć dzisiejszych jeszcze nie obrobiłam więc pokażę z wczoraj z ogródka:




Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, piku, Efkaraj, Krzysia, VERA, zuzanna2418, Dagusia, Ave, nowababka ten użytkownik otrzymał 8 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2022/03/27 15:09 #262100

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3576
  • Otrzymane podziękowania: 13811
No chyba u nas na blogu wsiowym wiedziałaś plecionkę, bo taki mamy kompostownik :D Tyle że nieco bardziej zbliżony rozmiarem do Narodowego :D
Ja podobnie odkrywam co roku coś, o czym zapominam, że mam.
Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie


--=reklama=--

 

Ogród takisobie 2022/03/27 23:08 #262170

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4600
  • Otrzymane podziękowania: 8275
Wracam z niebytu, a tu takie piękne obrazki.
Wiosna w pełni. Nawet forsycja kwitnie
U mnie jeszcze śpi, ale pąki są już nabrzmiałe.
Niestety na razie nie mogę zając sie ogrodem, więc nawet się cieszę, że jeszcze nie kwitnie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2022/03/30 16:13 #262368

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14463
  • Otrzymane podziękowania: 43405
Zuza! tak, pamiętam, że masz uplecione! Ja takie płotki plotłam za Tobą na warzywniku. Istny narodowy!

Gosia! Ale zimno strasznie nadal i wszystko z lekka się zatrzymało. Nie martw się, ogród sam się sobą zajmie, wie co ma robić. wink-3

A ja wróciłam ze Słońska i ogród powitał mnie zmianą warty z krokusów na hiacynty i żonkile. Obudziły się też kokorycze i inne takie tam. Zresztą zobaczcie:










Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, Krzysia, VERA, zuzanna2418, nowababka, zanetatacz, Danusia, a.nia, dultom ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2022/03/30 18:55 #262372

  • Jakasiula
  • Jakasiula Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 158
  • Otrzymane podziękowania: 680
:kocham
Cudna, kolorowa wiosna.
:bravo
Zdjęcia przepiękne.Nic, tylko oglądać i podziwiać.
Pozdrawiam
Katarzyna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2022/03/30 19:47 #262379

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11260
  • Otrzymane podziękowania: 20702
Miłeczko przepiękna wiosna u Ciebie i oczywiście cudne fotki jak zwykle wszystkie mogłyby za obrazy robić :bravo :bravo :bravo płotki super ale u mnie gęsto jakoś tak się zrobiło że nie ma szans rotfl
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2022/03/31 19:10 #262463

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14463
  • Otrzymane podziękowania: 43405
Danusiu! Dziękuję! :buziak Ty masz piękne płotki drewniane graniczne, to bardzo ładne tło do ogrodu i więcej niczego nie trzeba.

Kasiu! Cieszę się, że Ci się podoba i wiosna, i zdjęcia :buziak Niestety dziś już się pogoda popsuła :(

Dziś wreszcie posprzątałam taras altany, bo strasznie tam było, jeszcze liści nawiało, jakieś wióry od korowania i drewno kominkowe się rozsypało. A że jeszcze rano słońce było, pracowało się fajnie. Przygotowałam skrzynie warzywnika do siania. Zostały selery naciowe z zeszłego roku, a że susza była, a ja nie podlewałam, wyrosły mizerna. Teraz zostawiłam na kwiat, będzie się fajnie fociło. nenufar przeżył zimę w kociołku, ale zamarznięta woda wybrzuszyła dno. Wylałam wodę, wyprostowałam dno, ale chyba ze starości i po moich czynnościach musiało lekko pęknąć think: bo się woda sączy. Czyli nenufary będą miały przeprowadzkę, a w kociołku coś posadzę.

Podciągnełam kolejny "Narodowy", ale pokażę dopiero efekt końcowy. Chciałam posiać warzywa, ale zorientowałam się, że muszę nieco dokupić więc pojechałam do sklepu. Kupiłam też dymkę, już posadzona.

Na dziś:



Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, Efkaraj, Krzysia, Olusia, VERA, zanetatacz, Danusia, a.nia, Maryna44 ten użytkownik otrzymał 5 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2022/04/03 17:08 #262713

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14463
  • Otrzymane podziękowania: 43405
Dziś sprzątnęłam część altany po zimie i wytargałam dalie. Na razie tylko przeniosłam kartony, a na oglądanie, dzielenie i szykowanie do wysyłek mam cały przyszły tydzień.
Posiałam też warzywka takie tam marchewki buraczki i pietruszki, żebym nie musiała po zieleninę dygać do sklepu. `Warzywa mi nigdy dobrze nie wychodziły. Chyba za mało w to serca wkładam. wink-3 Porzucałam też koper gdzie popadnie. I tak nie wyrośnie 2smiech No i nawóz rozrzuciłam taki do cebulowych.

I pokażę Wam kilka fotek z wyjazdu do Słońska, bo świeżych ogrodowych nie mam.








Ostatnio zmieniany: 2022/04/03 17:09 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, Krzysia, Olusia, VERA, Pani Bestia, zuzanna2418, nowababka, zanetatacz, Danusia, a.nia ten użytkownik otrzymał 4 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2022/04/03 17:11 #262714

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14463
  • Otrzymane podziękowania: 43405
I jeszcze kilka:
Trznadel

ropuchy

bataliony

sarny

kania ruda

czajka

droździk
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, Krzysia, Olusia, VERA, Pani Bestia, Semper, Ave, nowababka, zanetatacz ten użytkownik otrzymał 7 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2022/04/03 19:17 #262729

  • Jakasiula
  • Jakasiula Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 158
  • Otrzymane podziękowania: 680
Aleś te ropuchy przyłapała 2smiech
Bociana jeszcze nie widziałam, ale to dobrze, bo u mnie tyle śniegu dosypało, że biedactwa miałyby problem z pożywieniem.

Tak troszkę to zazdroszczę, że udało Ci się wysiać warzywka. :oops:
U mnie jak nie bajoro, to śnieg po kolana.Może tak, jak w ubiegłym roku, zacznę działać w maju :diabelek
Pozdrawiam
Katarzyna
Ostatnio zmieniany: 2022/04/03 20:04 przez Jakasiula.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz, dultom

Ogród takisobie 2022/04/03 19:35 #262731

  • dultom
  • dultom Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2735
  • Otrzymane podziękowania: 11761
W sumie to ciekawe, że te ropuchy już w ampleksusie pachowym. Generalnie okres godowy przypada chyba na maj, a te jakieś wyrywne. 2smiech Fota przednia, jak wszystkie zresztą.
Pozdrawiam, Tomek

Mój ogród jest mym najpiękniejszym arcydziełem (Claude Monet)

Ogród na kółkach
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

Ogród takisobie 2022/04/03 21:33 #262742

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9729
  • Otrzymane podziękowania: 20855
Miłko-a ja czekam na czerwone kokorycze od Ciebie zaczęły wychodzić dopiero bo u mnie zdecydowanie zimniej ,także nawet o wysiewie warzyw nie myślałam jeszcze.....fotki cudne i ciekawe polewkamax :hejka
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): dultom

Ogród takisobie 2022/04/03 21:33 #262743

  • Ave
  • Ave Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1313
  • Otrzymane podziękowania: 3424
może ropuchy lepiej wiedzą, że wiosna idzie, ta cieplejsza 2smiech
Zapowiadają za tydzień ciepełko i w dzień i w nocy... think:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): dultom

Ogród takisobie 2022/04/04 19:59 #262800

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14463
  • Otrzymane podziękowania: 43405
Ewa! 2smiech Jasne, że wiedzą! Gdybyś wiedziała ile pasji i namiętności w nich było! :kocham
W prognozy o ciepełku ja nie wierzę :angry: Jak będzie ciepło, to uwierzę.

Żanetka! Dziękuję! :buziak Cieszę się, że te kokorycze wychodzą. Z moja pamięcią kiepsko, strasznie roztrzepana jestem, ale faktycznie kilku osobom wysyłałam 2smiech U mnie też zimnica, choć jak słońce świeciło - trochę cieplej było.

Tomku! Ja tam się na uściskach żab i ropuch nie znam, ale pamietam jak w Śnieżycowym Jarze kwitły śnieżyce, trzeba było uważać, że nie przeszkodzić im w amorach. Wszędzie ich było pełno. czyli raczej początek kwietnia to był, może nawet wcześniej.

Kasia! To był cud, że żeśmy ich nie przejechali. Były za naszym samochodem na postoju, a ja myślałam, że to końska kupa 2smiech
Chociaż raz jestem przed kimś w sianiu warzyw. Zawsze o tym zapominałam i byłam w tyle. wink-3

Pogoda u nas taka, że tylko pobiegłam do sklepu 200m po mleko do kawy. A potem opatulona w koc popracowałam a potem pomalowałam, a potem filmy oglądałam. Wieje i pada, ale tak mizernie, że nie wierzę, że podleje.

Na dziś




Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, Efkaraj, Krzysia, VERA, nowababka, zanetatacz, nelu-pelu, Danusia, Shalina ten użytkownik otrzymał 5 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2022/04/04 22:22 #262826

  • Krzysia
  • Krzysia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2767
  • Otrzymane podziękowania: 7334
Miłeczko, jak widać na Twoich cudnych zdjęciach, w Poznaniu wiosna w pełnym rozkwicie vishenka .
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2022/04/05 18:16 #262872

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14463
  • Otrzymane podziękowania: 43405
Tak Krzysiu! Wiosna, ale co z tego, jak zimno i do ogrodu wychodzić się nie chce. Powinnam dalie sortować, a dziś tylko wyszłam na ogród na kilka minut, bo oleander się przewrócił od wiatru :(

Cebulice

Kokorycze


Ciemiernik nie wiem jaki

Wychodzą lilie

Ułudki

Barwinki

Irysy Blue Note
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, halszka, Efkaraj, Krzysia, edulkot, VERA, zuzanna2418, Semper, nowababka ten użytkownik otrzymał 10 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2022/04/05 18:39 #262873

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5962
  • Otrzymane podziękowania: 24660
Taką wiosnę to ja rozumiem flower
Portreciki rośli jak zwykle cudowne :bravo :bravo :bravo
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): nowababka, zanetatacz, ewakatarzyna

Ogród takisobie 2022/04/10 19:32 #263236

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3576
  • Otrzymane podziękowania: 13811
Jaki piękny kadr z tą drewnianą palisadą schodzącą do wody! A kokorycze jak biżuteria.
U nas też zimno, niby można pracować w ogrodzie, ale co to za radocha gdy w czółko wicher dmucha.
Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2022/04/11 21:24 #263310

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14463
  • Otrzymane podziękowania: 43405
Zuza! A gdybyś widziała to w naturze! Cudownie to z mgły wychodziło. I ta cisza! Małżonka zostawiłam w czatowni, a sama poszłam na spacer przez mgłę. Obłęd!
Minęło kilka dni i już myślałam, że rozhulam się w ogrodzie, a tu nadal zimno i nieprzyjemnie. A już wiele rzeczy już trzeba robić... gwizdac

Vera! Dziękuję! :buziak Roślinki piękne, ale co z tego, jak zimno strasznie. Ja dziś nawet nie wyszłam do ogrodu, bo podzieliłam pęcherz podczas tyrania w ogrodzie i dziś musiałam sobie podarować. Niefajne to... :angry:

Z powodu zimna i podniebienia niewiele robię, a powinnam mieć już dalie podzielone i posortowane. Powinnam jeszcze posiać kwiaty i warzywa na rozsadę, ale sił mi brak. Pomidory i papryki mam jeszcze do popikowania. No i pas host z boku domu muszę oczyścić z igieł :mur Nie wiem, kiedy to zrobię :nie_wiem



Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, Krzysia, VERA, zuzanna2418, nowababka, zanetatacz, a.nia, Maryna44, dultom, ewakatarzyna ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2022/04/11 21:39 #263315

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8384
  • Otrzymane podziękowania: 24992
U mnie też zimno a może i dobrze bo gna mnie do ogrodu a tu przygotowania świąteczne trzeba poczynić B) . Mimo tego codziennie coś tam pogrzebię chociaż troszkę :tup . Ale za pikowanie papryk i pomidorów jeszcze się nie zabrałam :unsure:
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.226 s.