Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogród takisobie

Ogród takisobie 2022/03/19 21:26 #261671

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5972
  • Otrzymane podziękowania: 24818
Przyznaję, że nawet wiedziałam że atak sekatorowy na róże ma coś wspólnego z kwiatkiem forsycji :glupek
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2022/03/19 21:35 #261672

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14595
  • Otrzymane podziękowania: 44088
Ewka! To zdjęcie akurat wstawiłam nie na temat, bo to kwitnący dereń jadalny. Akurat się złożyło, że zaczął kwitnąć też. Przepraszam za zamieszanie, a forsycje pokażę też, obiecuję!
Róż przycięłam połowę tylko. Jeszcze mnie czeka rabata przed domem, zresztą czeka mnie też sadzenie, bo dwie róże kupione na przecenie jesienią jeszcze są nie posadzone.

Dziękuję Wiesiu! U mnie w niektórych miejscach się rozrastają, w innych raczej wegetują . Chociaż posadziłam wkoło Macieja ławeczki przy wędzarni i tem mimo ekstremalnych warunków i nieustannego deptania - zakwitły. Czyli możliwe, ze Twoje coś zjada... think:

Dziś sprzątałam na rabatach, grabiłam trawnik, a raczej go czesałam. Udało mi się tez podkopać i wyrugować ligustr niechcianego. Trochę się namęczyłam, ale nie mogłam poprosić o pomoc, bo zadeptali by mi wychodzące tulipany. Na koniec stwierdziłam, że założę nakładki na buty i będę napowiertrzać trawnik. Na początku szło mi kiepsko, potem podpierałam się widłami, a na koniec, jak nabrałam rytmu i pewności siebie - runęłam jak długa, żeby nie powiedzieć inaczej... 2smiech

Na dziś:
Mój Stadion Narodowy:





Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, piku, edulkot, VERA, Ave, zanetatacz, Danusia, Isia, Maryna44 ten użytkownik otrzymał 4 podziękowań od innych


--=reklama=--

 

Ogród takisobie 2022/03/19 21:38 #261674

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14595
  • Otrzymane podziękowania: 44088
Verka! Żeby nie ciąć róż zbyt wcześnie, przyjmuje się, że należy je ciąć, jak zakwitną forsycje. Wcześniejsze cięcie może różom zaszkodzić.




Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, edulkot, VERA, Ave, zanetatacz, Danusia, dultom, DorotaZ, ewakatarzyna ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2022/03/19 21:49 #261676

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5972
  • Otrzymane podziękowania: 24818
Dziękuję Miłko za doinformowanie względem cięcia róż :buziak
...a co rośnie na Narodowym ???
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2022/03/19 22:04 #261677

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14595
  • Otrzymane podziękowania: 44088
Na Narodowym rośnie parzydło leśne. Jest dość spore i osiąga już ok 2m. Jak zakwitnie i spadnie deszcz, rozkłada się na boki i kładzie się na rosnące wkoło dalie. Dotychczas radziłam sobie za pomocą sznurka, ale w zeszłym roku ktoś na forum pokazał właśnie takie plecionki. Będę plotła wyżej, ale nie chcę przysłonić światła we wczesnym stadiom rozwoju i dopłatę, jak już będzie w środku zielono.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, VERA, Jakasiula

Ogród takisobie 2022/03/20 16:43 #261699

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26109
  • Otrzymane podziękowania: 68758
Stadion Narodowy po prostu wypas :lol:

A ja dziś się wściekłam na Jarka, bo krzątając się po ogrodzie, zobaczyłam, ze coś tnie. Po nauczce z żółtym wiązem prosiłam, aby nie ciął niczego bez mojego pozwolenia! No i co? Ogolił na łyso dwie moje róże czerwonawe, bo.... go zaczepiały. :dry: Spięliśmy się i cała niedziela w fochach. :heart
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2022/03/20 17:38 #261705

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14595
  • Otrzymane podziękowania: 44088
Zawsze tak jest Poluś 2smiech Maciej wczoraj się wkurzył, że suchy konar wiśni wycięłam, na którego wiecznie się nadziewałam. Tyle, że on był "taki fotogeniczny" i "krogulec na niego mógł usiąść sobie". rotfl Za to ja się wkurzałam jak powycinali mi owoconośne gałęzie jabłoni, bo trzeba było się schylać przy koszeniu.

Narodowy urósł dziś o kilka poziomów. A synek pociągnął wreszcie dalej obwódki rabat pozbrukiem. Obiecał, że dokończy niebawem hu_rra
A ja dalej grabię rabaty. Teraz odkrywam te krokusy, które sadziłam jesienią, a o nich zapomniałam wink-3 Trochę tak jak człowiek z Alzheimerem ma fajnie, bo codziennie poznaje nowych ludzi polewkamax Taka mała radość...



Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, piku, VERA, Ave, zanetatacz, Danusia, Isia, DorotaZ, ewakatarzyna ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2022/03/20 17:43 #261706

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6720
  • Otrzymane podziękowania: 14670
Miłko zainspirowałaś mnie tą plecionką... Szałwia omszona 'Schwellenburg' pięknie i długo u mnie kwitnie,
ale pokłada się niemiłosiernie... Kombinowałam różnie, ale takie rozwiązanie bardziej mi się podoba :)

Jakiś wyjątkowy sezon na krokusy się zrobił :) chłodek im sprzyja i ślicznie je ujmujesz :)
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2022/03/20 20:32 #261728

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14595
  • Otrzymane podziękowania: 44088
Nie pamiętam u kogo widziałam tą plecionkę Nelu! think: nie jest to mój pomysł w zasadzie. Dziękuję w imieniu krokusów :buziak Teraz nie ma niczego innego. No może jeszcze irysy i ciemierniki. Reszta jeszcze się nie rozhulała. Krokusy chrysantus już powoli przekwitają, no może oprócz Prins Claus, które później zaczęły.
Teraz widzę, że wiosenne ładnie długo się trzymają. Fajny sezon krokusowy.





Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, VERA, sierika, nelu-pelu, Danusia, a.nia, Maryna44, dultom, ewakatarzyna ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2022/03/20 21:38 #261732

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8425
  • Otrzymane podziękowania: 25205
Fajne te plecionki i pewnie i ja się zabiorę bo mam parę roślin lubiących się pokładać :zielony . A te patyczki okorowałaś wbijając do ziemi? Bo jak nie to możesz mieć wkrótce pleciony żywopłot :zielony
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2022/03/21 11:08 #261757

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14595
  • Otrzymane podziękowania: 44088
Nie okorowałam ale wsadziłam odwrotnie, nie wiem, czy to coś da 2smiech
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2022/03/21 14:28 #261772

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8425
  • Otrzymane podziękowania: 25205
Będzie niespodzianka :lol:
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2022/03/21 18:21 #261775

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14595
  • Otrzymane podziękowania: 44088
Nie do końca 2smiech Kilka lat temu zrobiłam taki prosty płotek, który miał podpierać dalie. Wbiłam świeże kołki i faktycznie wypuściły gałęzie. Więc jest na to przygotowana wink-3 Ale płotki stały 2 sezony, potem wykopałam i wydałam bliźnim krzaki derenia białego o ozdobnych liściach.
Ale kolejne już koruję dziś kilka obrałam i uszykowałam kolejne i każdy kto wyjdzie, by usiąść w foteliku na tarasie altany, ma szansę trochę mnie wspomóc i ostrugać.

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, VERA, Ave, zanetatacz, nelu-pelu, Danusia, DorotaZ, ewakatarzyna

Ogród takisobie 2022/03/22 10:09 #261807

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14595
  • Otrzymane podziękowania: 44088
Wreszcie zrobiłam zdjęcia obwódek zrobionych przez synka. Widać okrutnie opitolone derenie.



Ostatnio zmieniany: 2022/03/22 10:10 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, Krzysia, VERA, Dagusia, Ave, zanetatacz, Danusia, a.nia, dultom ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2022/03/22 18:50 #261856

  • Brydziasia
  • Brydziasia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 533
  • Otrzymane podziękowania: 2557
Żeby tak na zimnej ziemi dla zdjęć polegiwać wink-3
Ujęcia jak zawsze cudne, radosne dla wygłodniałego po zimie ogrodniczego oka.
Zamiast okorowywać badyle, wystarczy je opalić zapalniczką choćby, raz, że zabezpiecza to przed gniciem, dwa, nie ma problemu z ukorzenionym witkiem potem ;)
Pozdrawiam

Joanna zwana Brygidą
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, takasobie

Ogród takisobie 2022/03/22 19:46 #261870

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14595
  • Otrzymane podziękowania: 44088
Asia! A widzisz! O opaleniu nie pomyślałam... Dzięki! :buziak
Nie poleguję, ale przyklękam leciuchno na podkładce do klęczenia i z lekka się wyginam lub na łokciach podpieram. Takie ćwiczenia, nowa joga... gwizdac

I kilka zdjęć z pozycji takowej:





Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, halszka, VERA, Ave, zanetatacz, nelu-pelu, Danusia, Maryna44, dultom ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2022/03/23 20:00 #261902

  • Ave
  • Ave Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1373
  • Otrzymane podziękowania: 3586
A mnie się te płotki z gałązek zawsze będą kojarzyły z Elą-Elsi, bo u niej je po raz pierwszy wypatrzyłam wink-3
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, takasobie

Ogród takisobie 2022/03/24 09:37 #261921

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13609
  • Otrzymane podziękowania: 31915
Tak, te plecionki to u Eli/Elsi. Robi je od lat i ma ich mnóstwo. A ja co roku myślę o płotku na rabatę bylinową i co roku na myśleniu się kończy. Może wreszcie w tym roku coś zrobię. Mam dużo patyków miskantowych, może się da?
U mnie tak jak u Wiesi, krokusy w zaniku... Twoje, Miłko, cudne :kocham
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2022/03/24 10:34 #261925

  • dultom
  • dultom Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2858
  • Otrzymane podziękowania: 12322
Wygrzebawszy się z zimowej otuliny (wreszcie), wiedziałem, gdzie zajrzeć, żeby się ponapawać pięknymi fotkami budzącej się wiosny. Ahoj przyrodo (było ciut inaczej, ale co tam)! clap
Pozdrawiam, Tomek

Mój ogród jest mym najpiękniejszym arcydziełem (Claude Monet)

Ogród na kółkach
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2022/03/25 12:34 #261966

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14595
  • Otrzymane podziękowania: 44088
Pisałam, pisałam i w kosmos poszło :mur
Ale napiszę jeszcze raz, może lepiej mi wyjdzie 2smiech

Tomku! Teraz to doskonały czas, żeby się wygrzebać z otuliny. Ja zrobiłam dużo wiosennych zdjęć, ale z robotąw mam tyły. Może posprzątałam nieco i przycięłam róże, ale na warzywach powinny być pierwsze wschody, a ja jeszcze siać nie zaczęłam. Rozsady kwiatów też nie posiane. I moje oczka wodne w kociołkach nie ruszone. :(

Ewka! Dziękuję w imieniu krokusów! :buziak
U mnie zaczęły dopiero kwitnąć krokusy z tych, co sądziłam późną jesienią, ale pojedyncze sztuki już nie będą takie spektakularne. Pozostałe różnie. jedne kwitną, inne już skończyły.
Dziękuję Ci za przypomnienie, że to u Elsi widziałam te płotki. Miskant może być za kruchy, ale może jakby go namoczyć? think:

Ewka Ave! Tobie też baaardzo dziękuję, że mi przypomniałaś, gdzie były te cudne plecionki! :buziak


Ostatnio zmieniany: 2022/03/25 12:55 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, piku, Efkaraj, VERA, Semper, nelu-pelu, Danusia, a.nia, dultom ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.206 s.