Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Miejska i wiejska dżungla

Miejska i wiejska dżungla 2022/05/16 19:15 #266271

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3577
  • Otrzymane podziękowania: 13856
Nelu ogród to takie zmienne ustrojstwo :)
Tak, jest pontyjka a obok chyba Anneke, kwiaty podobne ale zauważalnie większe. Zaczyna się festiwal wieczornych zapachów!
Teraz mamy pierwszy szał kwitnień , potem pewnie aż do liliowców będzie mniej spektakularnie.
Czytajcie, jest mi bardzo miło!
Maju z przejeżdżaniem to problem niestety, bo samochód wciąż w remoncie. Więc chyba zostaje wysyłka.
Po deszczu już nie ma żadnego wspomnienia. Podlewamy, bo inaczej się nie da.
Dobrze, że wiosenne krzewy dają radę

Zaczynają kosaćce








i peonie


Kwasolubna jak z bajki






No i budowa kałuży ruszyła :)
Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, edulkot, VERA, Semper, nowababka, zanetatacz, nelu-pelu, Danusia, a.nia, DorotaZ ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Miejska i wiejska dżungla 2022/05/16 19:25 #266273

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10004
  • Otrzymane podziękowania: 22934
Zuziu to wyciągnę z ziemi i wyślę tylko muszę poszukać adresu bo nie pamiętam gdzie go zapisałam. (już mam)

Kosaćce niskie u mnie już kończą, a peonie zaczęły wczoraj tylko że przy tym słońcu to raz dwa zostaną tylko wspomnienia.
Kwasolubna zachwyca jak każdego roku hu_rra
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Ostatnio zmieniany: 2022/05/16 19:27 przez edulkot.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.


--=reklama=--

 

Miejska i wiejska dżungla 2022/05/16 20:02 #266275

  • janka.p
  • janka.p Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1534
  • Otrzymane podziękowania: 3898
Oczka wodne to temat całkowicie mi obcy ale kamasje, o ile dobrze rozpoznaję, macie powalające!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Miejska i wiejska dżungla 2022/05/17 21:13 #266467

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11327
  • Otrzymane podziękowania: 20864
Zuzia uwielbiam te Twoje rabatki jak oglądam fotki to mam uczucie jakbym była w zaczarowanym ogrodzie jest cudnie :kocham :kocham nigdy tak u mnie nie będzie bo mam ze wszystkich stron sąsiadów a dom najniżej ale i tak jest lepiej niż było rotfl
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Miejska i wiejska dżungla 2022/05/17 21:35 #266476

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3577
  • Otrzymane podziękowania: 13856
Maju to super, przepraszam że z mojej winy ta wymiana sie opóźni
Większość niskich irysów mam na wsi, kurczę jak bym pojechała.... Lilaki już pewnie rozkwitły
Kwasolubna jest majowym gwoździem programu .



Janko owszem, kamasje na tym gliniastym kompoście z obornikiem upasły się nieźle :)
Rozglądam się za innymi wariantami kolorystycznymi.
Danuśka no toż przecież ja też mam sąsiadów z boków i z tyłu, a od frontu ulicę. Udało się nam po prostu zazielenić mury i parkany graniczne, a i krajobraz zapożyczony z sąsiednich ogrodów powoduje złudzenie braku innych domostw.

Dziś wlazłam w ten drzewostan na kwasolubnej, żeby wyciąć pędy bluszczu włażące już na rodki i obrastające ziemię. Podlałam też solidnie każdy krzak.
W. przytaszczył jakieś kolejne rośliny do kałuży: coś co się nazywa kropidło wodne w odmianie Flamingo oraz bobrka trójlistkowego, który chyba będzie mocno zarastał, więc trzeba będzie go kontrolować. Kłącza ma jak gruby ołówek.

Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, piku, Efkaraj, takasobie, edulkot, VERA, nowababka, Elżbieta, zanetatacz ten użytkownik otrzymał 6 podziękowań od innych

Miejska i wiejska dżungla 2022/05/17 21:41 #266479

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9790
  • Otrzymane podziękowania: 21101
Kwasolubna przepięknie skomponowana hu_rra clap hu_rra i jakie dorodne krzewy ......ja się chyba nie doczekam takiej wielkości
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Miejska i wiejska dżungla 2022/05/17 21:42 #266481

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11327
  • Otrzymane podziękowania: 20864
Zuziu kropidła nie mam ale bobrek trójlistkowy jest cudny bardzo lubię gdy kwitnie :)
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Miejska i wiejska dżungla 2022/05/27 21:49 #267773

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3577
  • Otrzymane podziękowania: 13856
Żanetko
Rabata ma jakieś 11 lat, ale te największe rodki kupowane były już duże, tylko strasznie rosochate, ponieważ w szkółce rosły w gruncie dość swobodnie, jeden właził w drugi, więc były u nas cięte, żeby choć trochę się zagęściły. A potem poszły do góry :)
A tu najmłodsze nasadzenia: azalki Schneeperle z tyłu, potem Rubinetta (podpisano Robinetta) oraz Canzonetta



Danusiu to fajne, że ten bobrek kwitnie, bo na razie mam tylko zielsko, za to w dużej ilości, bo W. przytaszczył dwie pistie, salwinię, hiacynt, chyba wywłócznik i jeszcze kilka innych chabazi bliżej mi nieznanych. Jak na taki maluśki zbiornik to robi się gęsto :)

A co tam w ogrodzie? Ano od kilku dni doświadczam opadów deszczu, co mnie cieszy, choć wieczory zimne niczym w listopadzie.
Dalie wychodzą z ziemi, ślimaki nawet za bardzo nie dokuczają, więc hosty jeszcze praktycznie całe.
Mam cały tłum martagonów! no i inwazję gajowca, nieprawdopodobny zapach azalii miesza się z zapachem palibinu.








Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, piku, takasobie, edulkot, VERA, Semper, nowababka, zanetatacz, nelu-pelu ten użytkownik otrzymał 4 podziękowań od innych

Miejska i wiejska dżungla 2022/05/27 22:39 #267788

  • Elsi
  • Elsi Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1581
  • Otrzymane podziękowania: 4739
Podzielam zachwyt majowymi zapachami, ten miesiąc nie ma sobie równych.
Jako dziecko znosiłam rośliny z łąk i pól i nadawałam im imiona z mądrych książek,
dlatego znam bobrka, który rósł w jakimś zalewanym rowie nad rzeką.
Teraz łąki nadrzeczne zarosły chaszczami i sądzę, że bobrka już tam nie ma.
Wydaje mi się, że bobrek również pachniał intensywnie.
Kamasje w tym intensywnym niebieskim kolorze są chyba najładniejsze,
u mnie taki łan padł wiosną łupem podziemia, nie została ani jedna cebulka.
Bardzo ładnie wygląda rabata kwasolubna, rodki to gwiazdy majowych ogrodów
a u Was sprawiają wrażenie jakby rosły piętrowo.
Pozdrawiam, Elżbieta

Od wiosny do wiosny .....
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Miejska i wiejska dżungla 2022/05/28 19:16 #267894

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3577
  • Otrzymane podziękowania: 13856
Elu zapachy są niezrównane, żeby było tylko nieco cieplej i mniej wietrznie. Oczywiście weekend musiała się pogoda schrzanić.
Zobaczymy jak zielsko w kałuży przetrzyma zimę, może doczekam sie kwitnienia bobrka.
Kwasolubna naprawdę fajnie wygląda o tej porze roku, potem jesienią wybarwiają się pięknie liście.

Dziś tylko trochę podłubałam, bo pogoda dynamiczna, wieje, popaduje i zimno jak licho. Powyrywałam trochę gajowca, który pod deszczach tak się bujnął, że mniejsze byliny przykrył i zaczął zabierać się za większe...
Deszcz ogólnie poprawił kondycję ogrodu, na razie ślimaki nie zrobiły jakichś strasznych szkód.




Midori


Dramatic Dark











Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Ostatnio zmieniany: 2022/05/28 19:17 przez zuzanna2418.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, piku, Efkaraj, takasobie, edulkot, VERA, nowababka, Elżbieta, zanetatacz ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

Miejska i wiejska dżungla 2022/05/29 19:26 #268039

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3577
  • Otrzymane podziękowania: 13856
Dziś jednakowoż pogoda nieco bardziej stabilna, a nawet gdyby nie była, to i tak ruszyłabym na barwinek i konwalie, które obrosły całkowicie jedną część skalniaka.
Uszarpałam tego towaru kilka wiader, przy okazji ogarnęłam cały skalniak, który jest skalniakiem dość specyficznym bo cienistym.
W. co prawda przyciął znów nieco jałowiec i cis, które równie nietypowo jak na skalniak rosną na szczycie, więc światła jest trochę więcej..
W związku z powyższym utworzyło się sporo miejsca i kokoryczki z Zielonych Progów zamiast jechać na wieś, ostatecznie wylądowały na odzyskanych terytoriach. Przesadziłam także jedną zabidzoną hostę, której pod sosną najwyraźniej za sucho. Dorzuciłam kompostu na całość i solidnie podlałam.













Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Ostatnio zmieniany: 2022/05/29 19:31 przez zuzanna2418.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, piku, Efkaraj, takasobie, edulkot, VERA, nowababka, Elżbieta, zanetatacz ten użytkownik otrzymał 4 podziękowań od innych

Miejska i wiejska dżungla 2022/05/29 19:41 #268043

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14558
  • Otrzymane podziękowania: 43903
Widzisz, a u mnie kamasje przestały kwitnąć. Pewnie im się to miejsce nie podoba.
Piekne zdjęcia, pięknie w ogrodzie, soczyście i cudownie! Irysy - miodek!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Miejska i wiejska dżungla 2022/05/29 21:45 #268072

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8385
  • Otrzymane podziękowania: 25020
U mnie kamasje jak u Eli wyjadane są przez gryzonie :angry: . Dla próby posadziłam w dużej czarnej donicy to mam same liściory :unsure: . Fajna ta Twoja kałuża Zuziu :woohoo: i dałaś mi do myślenia bo kiedyś na mrozie pękła mi beczka z wodą więc tą większą część zakopałam w ziemi dla przechowania lilii wodnych które miały pojechać na Podkarpacie i woda jest w niej do dziś od czasu do czasu zużywana do podlewania a wypadałoby ją ładnie zaaranżować i byłaby taka zgrabna kałuża think:
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Miejska i wiejska dżungla 2022/05/30 20:34 #268214

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3577
  • Otrzymane podziękowania: 13856
Miłko moim kamasjom na różance przypadła do gustu zasobna gliniasta mieszanka, która trzyma wilgoć. W innych rejonach ogrodu aż tak dorodne nie są, choć kwitną.
Po tygodniu deszczu ogród poszedł w masę:) To dla Ciebie kawałeczek dżungli warszawskiej :)

Wiesiu aranżuj kałużę, ja mam z tego straszną frajdę mimo mikrego rozmiaru akwenu, nie wiem co by było gdybym miała zbiornik z prawdziwego zdarzenia jak na przykład u Poll, Tomka Mr czy Kasi kryzysowej :)
Kilka fotek z dedykacją dla Ciebie :)







Dziś po powrocie z pracy jeszcze sportretowałam dereń kousa, który lubię właśnie teraz









I pąki powojnika Midori

Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, piku, Efkaraj, takasobie, edulkot, VERA, Semper, Elżbieta, zanetatacz ten użytkownik otrzymał 4 podziękowań od innych

Miejska i wiejska dżungla 2022/05/30 20:45 #268218

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6672
  • Otrzymane podziękowania: 14493
Zuzanno woda przyciąga nie tylko zwierzęta.. :silly: np. ja na pewno jestem osobnikiem półwodnym :lol:

A zbiornik wygląda na wcale nie taki mały... ( taka karkołomna składnia mi wyszła.. :lol: )
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Miejska i wiejska dżungla 2022/06/03 18:36 #268699

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3577
  • Otrzymane podziękowania: 13856
Nelu, ja mam koty wodne...Plażują się tam (gdy nie pada) jak we Władku normalnie




No bo rzeczywiście wody opadowej sporo było w mijającym tygodniu. Zrobiło się nieco cieplej, a ja jak na złość złapałam jakieś choróbsko i wczoraj z gorączką wracałam z pracy.
Irysy przeróżne kwitną











Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, piku, edulkot, VERA, nowababka, zanetatacz, Danusia, DorotaZ, ewakatarzyna

Miejska i wiejska dżungla 2022/06/04 17:41 #268798

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11327
  • Otrzymane podziękowania: 20864
Zuziu przepięknie w ogrodzie ale tu sie powtarzam :buziak bobrek może Cie trochę zaskoczyć bo on się dosyc mocno rozrasta ale najwyżej będziesz go ograniczać rotfl

Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, VERA, zuzanna2418, ewakatarzyna

Miejska i wiejska dżungla 2022/06/07 09:52 #269125

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3577
  • Otrzymane podziękowania: 13856
Danusiu, mam wrażenie, że jeśli ta roślinność w mojej kałuży przetrwa to nic innego nie będę robić tylko wycinać nadmiar :D Bobrek już ładnie ruszył, a patrząc na jego grube kłącza, widzę że ma potencjał...
Ja sobie choruję, co ma tę dobrą stronę, że mam zwolnienie od roboty w fabryce do przyszłego wtorku, a miałam już naprawdę serdecznie dość.
Niestety czuję się na tyle kiepsko, że nic w ogrodzie nie mogę zrobić.
Jedynie kilka zdjęć






Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, edyta, th, Efkaraj, VERA, Semper, nowababka, zanetatacz, nelu-pelu, basik ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

Miejska i wiejska dżungla 2022/06/07 13:22 #269136

  • nowababka
  • nowababka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • A na drogę w nieznane - nadzieję…
  • Posty: 3670
  • Otrzymane podziękowania: 11649
Dbaj o siebie :przytulam - nie jeatem lekarzem, ale od nich zawsze słyszałam, że w czasie choroby organizm ma walczyć z chorobą i nie należy go zajmować niczym innym :)
Ciekawa jestem czy będziesz zadowolona z oczka. Mój M. zrobił (przy pomocy oczywiście wink-3 ) generalny remont naszego i na razie cieszy się jak dziecko :lol: Właśnie ponownie sprowadzamy rośliny. :nie_wiem Nie znam boberka
pozdrawiam (◕‿◕✿)
Marysia [a.k.a olibabka]
"Jeśli masz dwa bochenki chleba, sprzedaj jeden i kup liliowca" - przysłowie chińskie
:tup u mnie
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Miejska i wiejska dżungla 2022/06/07 16:06 #269147

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3577
  • Otrzymane podziękowania: 13856
Marysiu sto procent racji, nie ma co się rwać, jeśli niedyspozycja pozwala na niewiele ponad dojście do toalety :)
No to pokaż koniecznie oczko po remoncie! Ja teraz oglądam nałogowo u wszystkich :)
Ja póki co jestem zadowolona, muszę jedynie przesadzić rośliny z takich mini koszyczków jak w akwarium, do większych z podłożem.
Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): nowababka, zanetatacz
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.210 s.