Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: u Bry

u Bry 2022/08/14 23:04 #274785

  • elakuznicom
  • elakuznicom Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 468
  • Otrzymane podziękowania: 857
Dzięki kochana :buziak, u mnie też ziemia piaszczysta za sadzonkę póki co dziękuję, znalazłam jeszcze w bylinowym raju i u Sztorm jakieś nowości i dokupię, może dadzą radę u mnie, jak one szybko rosną od nasionka do kwitnącej rośliny? nie siałam ale spróbuję, na razie mam : DZIELŻAN JESIENNY FUEGO,, dzielżan Siesta, i ma dojść zamówiony Dzielżan jesienny 'Short' n 'Sassy' a u Sztorm są: HayDay Golden Bicolor, i HayDay™ Red Bicolor i jeszcze jakiś ale zapomniałam, z tym że to małe sadzonki, zaryzykuje zobaczymy co mi zakwitnie w przyszłym roku jak dożyję oczywiście.
pozdrawiam Ela
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Brydziasia

u Bry 2022/08/15 12:08 #274798

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6712
  • Otrzymane podziękowania: 14651
Oj i u mnie ledwie pokropiło.. jak zwykle tego lata...

Jeżówki i floksy sieją mi się same.. :silly:

Gdyby nie woda z kranu to wszystko by padło.. po kilku upalnych dniach naszej nieobecności nawet bukietowe
hortensje podeschły...
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Brydziasia


--=reklama=--

 

u Bry 2022/08/15 21:30 #274827

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8418
  • Otrzymane podziękowania: 25157
Dzielżany lubię i ja ale u mnie mimo gliny też jakoś znikają :dry: , zastanawiam się czy to nie sprawka ślimaków :angry:
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Brydziasia

u Bry 2022/08/15 22:58 #274853

  • Brydziasia
  • Brydziasia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 533
  • Otrzymane podziękowania: 2557
Pokropiło intensywnie, aczkolwiek krótko.... miało padać i dziś w dzień, ale cisza. Do beczki wpadło 200 l wody - w większości ogrodu po prostu rozlało się po okolicy, palec gdzie nie wcisnąć, tam sucho. Plus taki, że wszystko wyglądało ciut lepiej, a chwasty wychodziły prawie bez oporu.

Żanetko lilią i ja jestem zachwycona, bo do tej pory kwitły inne, w oczku zdaje się w końcu jakaś równowaga. U Ciebie widziałam piękne różówe! Muszę M zrobić dziurę w brzuchu o drugie oczko polewkamax bo w tym już się nic nie zmieści...

Elu z siewu w drugim roku są rośliny 2-3 pędowe z pękiem kwiatów na szczycie, podejrzewam, że w dobrej/zasobnej ziemi przyrost będzie bujniejszy.

Nelu u mnie jeżówki siały się do tej pory tylko różowe, uwielbiałam na różance, ale odkąd rozrósł się judaszowiec i magnolia, są w odwrocie... mają za mało słońca. Dostałam zimą nasiona z kolorowych i w tym roku już mam na innej rabacie przekrój czerwieni i żółci, będę wysiewać dalej... straty co roku u mnie duże, więc gdzieś się upchnie;)

Wiesiu ślimakom i owszem smakują, u mnie czarną robotę robią mrówki i pędraki... no i susza gwizdac miałam kiedyś kępę takich pięknie czerwonych, pojęcia nie mam co za odmiana, każdego roku zachwycała i ot pewnej wiosny już nie wylazła.... raczej komuś posmakowała.... w tym roku u mnie w odwrocie kłosowce.... po dwa rachityczne pędy i tyle ich widzieli... a co roku był szał ciał i sama sekatorem część wycinałam.

I moją rudą krowę wstawiam, szkudnik przebrzydły, bydle kochane...


Pozdrawiam

Joanna zwana Brygidą
Ostatnio zmieniany: 2022/08/15 23:02 przez Brydziasia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, Efkaraj, takasobie, Elżbieta, zanetatacz, nelu-pelu, elakuznicom, DorotaZ, Katarzyna2021 ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

u Bry 2022/08/16 19:51 #274895

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8418
  • Otrzymane podziękowania: 25157
Jeżówki i u mnie wyginęły a miałam całe łany między piwoniami, dobrze że choć piwonie nie smakują ślimakom B) , A i o kłosowcu mnie przypomniałaś faktycznie i u mnie zanikł był :blink:
Kocia pięknie ujęta :kocham
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

u Bry 2022/08/28 21:04 #275643

  • Brydziasia
  • Brydziasia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 533
  • Otrzymane podziękowania: 2557
Wiesiu gdzieś mi mignęło, że kłosowce krótkowieczne.... ja bym powiedziała, że moje się uwsteczniły....
W końcu w piernikach leje, burza, błyska, w niebie kamloty przewracają, oby padało jak najdłużej.
W ogrodzie mam zaległości, cała masa planów, ale jak przychodzi co do czego, to ja nie wiem, gdzie mam poprzesadzać wszystko... są miejsca, gdzie rośliny nie rosną, trochę ciężko się im dziwić w jałowym piachu. Coś tam przemeblowałam dziś, ale jak przenosiłam starą hortensję Mariesii, to mi pykło w krzyżu i ni hu hu.... poszalałam, tylko teraz muszę kogoś do wiązania butów sobie ogarnąć gwizdac










Pozdrawiam

Joanna zwana Brygidą
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, Efkaraj, takasobie, Semper, zanetatacz, nelu-pelu, elakuznicom, DorotaZ, ewakatarzyna

u Bry 2022/08/28 21:49 #275648

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14585
  • Otrzymane podziękowania: 44058
Ja zawsze się rozglądam, jakie dalie kwitną u Ciebie, ale tym razem hortensja skradła serce moje. Zdjęcie nad wyraz romantyczne. :mniam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Brydziasia

u Bry 2022/09/02 21:29 #275944

  • Brydziasia
  • Brydziasia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 533
  • Otrzymane podziękowania: 2557
Miłko hortensja, to mój ukochany Toghether, może uda mu się w tym roku zczerwienieć jeszcze, uwielbiam go w takiej postaci.
Dalie ruszyły po ulewie, wyglądają mizernie, pełno trupów, ale nie mam jak wejść w środek rabaty. Bardzo ucieszył mnie widok Cafe au lait, bo myślałam, że padła, ponad połowa nadal nie kwitnie, w tym tegoroczne zakupione pompony, a kilka pomyłek już jest....
Chłody przyszły i od razu zaczęłam ciągać nosem, ale pogoda dla mnie boska.... oby trwało jak najdłużej.
Zdjęciowo nadal monotematycznie, hortensje, dzielżany, dalie












Pozdrawiam

Joanna zwana Brygidą
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, takasobie, Elżbieta, zanetatacz, nelu-pelu, Danuta, elakuznicom, DorotaZ, ewakatarzyna

u Bry 2022/09/03 19:16 #275966

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14585
  • Otrzymane podziękowania: 44058
Oj u mnie z daliami też mogiła. jak patrzę na zdjęcia sprzed 21, to nawet połowa z tego nie kwitnie. :mur coś trzeba w uprawie modyfikować, bo nie wyobrażam sobie rezygnacji z dalii.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

u Bry 2022/09/04 22:19 #276081

  • Brydziasia
  • Brydziasia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 533
  • Otrzymane podziękowania: 2557
Zerwałam dziś praktycznie wszystkie pomidory, ostre papryczki, wpycham w słoiki co się tylko da...
Kilometrów w ogrodzie wydreptałam mnóstwo, przesadziłam kilka hortensji, jeżówek, rudbekii... pogoda idealna. Deszczu tylko znowu brak, ale zapas deszczówki jeszcze zacny, konewkowy biceps dziś zaliczony polewkamax

Miłko co roku się odgrażam, że połowę wywalę, ale skoro połowa nie kwitnie, to zostanę z tym klopsem do usranej... U mnie brak podlewania pewnie robi swoje, fakt, że kolejny rok bez nawożenia w tym samym miejscu też nie jest bez winy... Ale kilka nowości sadziłam w warzywnik, podlewałam, obornik był, kompost był.... i nic, same liście....











Fruczak codziennie zalatuje, ale żeby go ustrzelić.... nie na moje nerwy...
Pozdrawiam

Joanna zwana Brygidą
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, takasobie, Elżbieta, zanetatacz, nelu-pelu, elakuznicom, DorotaZ, ewakatarzyna

u Bry 2022/09/05 10:00 #276102

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14585
  • Otrzymane podziękowania: 44058
Mi się wydaje, że dalie nie lubią zbyt żyznej ziemi, grunt, żeby nie był to piach. Kiedyś nie miałam kompostu więc im tylko wiórów rogowych dałam. I wtedy nie miały tyle zieleniny, a kwitły lepiej. Tak mi się wydaje. W przyszłym roku nie dam im kompostu w nogi, a też muszę poczytać i poszperać, jak sobie hodowcy z tym radzą.
Fruczak - miodzio! Zazdraszczam!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

u Bry 2022/09/11 20:24 #276504

  • Brydziasia
  • Brydziasia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 533
  • Otrzymane podziękowania: 2557
Miłko u mnie kwitnie najmocniej sadzona w piach polewkamax chociaż to może kwestia odmiany...
Zdjęć niewiele, ciągle kwitnie to samo, tak samo...














Pozdrawiam

Joanna zwana Brygidą
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, th, piku, Efkaraj, takasobie, Elżbieta, zanetatacz, nelu-pelu, elakuznicom, DorotaZ ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

u Bry 2022/09/11 21:02 #276509

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8418
  • Otrzymane podziękowania: 25157
Ale fajne dyńki :woohoo: , u mnie standardowo pomarańczowe :) .
Czy to drugie to barbula? Variegatki jeszcze nie spotkałam :dry:
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

u Bry 2022/09/12 09:31 #276527

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14585
  • Otrzymane podziękowania: 44058
Ja nie posadziłam takich dyniek, tylko ambitnie bambino i inne jadalne. Urosły mi trzy i to malutkie . :mur A te można chociaż jeść?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

u Bry 2022/09/12 21:41 #276564

  • Brydziasia
  • Brydziasia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 533
  • Otrzymane podziękowania: 2557
Wiesiu dyńka to odmiana Baby boo, zebrać Ci nasiona? :) A barbula to chyba white suprise, przeurocza, tylko astry ją przerosły i totalnie zasłaniają... przy okazji astrów, to ja Ci chyba obiecywałam miniaturowe odmiany???

Miłko podobno tylko niektóre z ozdobnych można jeść, ja amatorem żadnych nie jestem w sumie, nasiona zawsze wrzucam na kompost, co by ukryć bałagan.... w zeszłym roku miałam sporo takich kolorowych śmiesznych, w tym najwyraźniej ślimory zeżarły. A jadalne mam dwie, takie po pół kilo polewkamax idealne na jednorazową obróbkę. Co sezon na dyniowate u mnie zdecydowanie nie teges....
Powiedz proszę, jesteś w stanie zidentyfikować mi poniższą dalię? Zdjęcia nie oddają rzeczywistej czerwieni, dopiero w tym w bukiecie z pomponami mocno zbliżona, charakterystyczne było (czego też nie widać na zdjęciach), że spód liści miała żółtawy, przez co zdawało się, że końcówki płatków wyglądały na złote. Zdjęcia są z 2018 i 2019 r. myślałam ,że może gdzieś jeszcze zakwitnie, ale chyba straciłam...






Pozdrawiam

Joanna zwana Brygidą
Ostatnio zmieniany: 2022/09/12 21:42 przez Brydziasia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, Elżbieta, zanetatacz, elakuznicom, ewakatarzyna

u Bry 2022/09/12 22:01 #276566

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8418
  • Otrzymane podziękowania: 25157
Brydziu, nasion dyniek mi nie zbieraj bo moje stada ślimaków nie pozwalają mi już na takie uprawy :( , a ja nie jestem w stanie ich upilnować bo nie zawsze jestem we właściwym miejscu w odpowiednim czasie B) , a co do asterków to co się odwlecze to nie uciecze :zielony . Pewnie uśmiechnę się wiosną flower
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

u Bry 2022/09/12 22:51 #276576

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14585
  • Otrzymane podziękowania: 44058
A to nie będzie Apache? Szkoda, że nie kwitnie w tym roku, chętnie bym przyjęła :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

u Bry 2022/09/15 22:08 #276762

  • Brydziasia
  • Brydziasia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 533
  • Otrzymane podziękowania: 2557
Wiesiu, a barbule też chcesz? wetknę kilka gałązek w warzywniku, na wiosnę jak znalazł.

Miłko no właśnie nie apache, chyba, że posadzona w innym gruncie ma szanse łapać inny odcień.... Apache - tudzież jej zwłoki pysznią się pomiędzy piwoniami...przy wykopywaniu mogę dziabnąć.





gdzie nie pójdę wszędzie cebulowe... tym sposobem od tygodnia już mi się wiadro cebulowych uzbierało.... a jeszcze w Obi dziś wpadłam niechcący na wyprzedaż jeżówek... co z tego, że mam ich dużo, dużo wypadło.... dużo nie kosztowały.... całe 5,99 :glupek a w week ma lać, nie wiem kiedy to wysadzę, przesadzę, posadzę....
Pozdrawiam

Joanna zwana Brygidą
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, th, takasobie, ewakatarzyna

u Bry 2022/09/15 22:17 #276764

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26080
  • Otrzymane podziękowania: 68578
Brydziu, a jakie jeżówki były na tej wyprzedaży?
Ładna ta fuksja w poprzednim poście. Doniczkowa, czy ogrodowa?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

u Bry 2022/09/15 22:25 #276765

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14585
  • Otrzymane podziękowania: 44058
No to ja już nie wiem, co to może być. Nie znam, nie przypominam sobie, by jakaś taka czerwona była inna niż Apache. Tzn nie znaczy , że nie istnieje wink-3
Jeśli była bardziej pomarańczowa niż czerwona, to mogła być Cheyenne. A pamiętasz skąd ją miałaś?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.186 s.