Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogród takisobie

Ogród takisobie 2021/04/30 10:45 #234487

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14737
  • Otrzymane podziękowania: 44639
Aniu! Dziękuję! :buziak Tulipany rosną wokół daliowych dołków. Obie rośliny wyznaczają drugiej miejsce wzajemnie. Musze teraz tylko zrobić zdjęcie, żeby jesienią dosadzając tulipany, nie wsadzić tam , gdzie już są.

Kasia!fajnie mieć wizjer kątowy. Wtedy do focenia najwyżej przyklękasz. Nie jesteśmy coraz młodsze i wstawanie z tych dziwnych póz jest coraz dłuższe wink-3
Dbaj o dalie od Stanisława, potem rób im piękne zdjęcia i wstawiaj w Daliowym wątku. Jestem ciekawa, jakie śliczności dostałaś!
Ja mam tyle tulipanów, że wyciąganie koszyczków nie wchodzi w grę. Raz to zrobiłam, a potem wszystkie koszyczki wykopałam i dałam Romce (ona pod lasem miała mnóstwo szkodników). W tym roku, przy sprzątaniu poletka z dziką turzycą znalazłam jeszcze jeden 2smiech I tam mam co robić z daliami. Ale w zeszłym roku wykopałam tulipany, w sumie przez przypadek, zostawiłam do października z łodygami gdzieś w altanie i posadziłam . Sa w o wiele lepszej kondycji niż jego bratnia kępka nie wykopana. Więc spróbuj!

Dziś mam nadzieję, skończę sadzić dalie, zacznę sadzić kanny i wyślę paczki. Wiem, że teraz weekend, ale mam gotowe więc pchnę.



Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, piku, edulkot, Olusia, Semper, Ave, sierika, nowababka, Elżbieta ten użytkownik otrzymał 6 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2021/05/01 18:45 #234674

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14737
  • Otrzymane podziękowania: 44639
Skończyłam sadzić dalie. Pozostała skrzynia na te dalie, które rosną na razie w donicach w szklarni oraz potencjalne 2 przesyłki. Pozostały kanny.
Planuję sadzenie w najbliższych dniach, ale ma padać więc nie wiem, jak to bedzie.

Niestety dowiedziałam się, ze projekt łąki kwietnej i nasadzeń roślin miododajnych nie wypali, przynajmniej na razie. Wpłynęło na to kilka czynników niezależnych od naszego zespołu Laudato Si. Bywa i tak. Już się pogodziłam i może nadejdzie lepszy czas dla naszego pomysłu.

na dziś


Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, piku, edulkot, Olusia, VERA, Elżbieta, zanetatacz, Franusiowa, elakuznicom ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych


--=reklama=--

 

Ogród takisobie 2021/05/01 19:45 #234691

  • Olusia
  • Olusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3929
  • Otrzymane podziękowania: 10523
I gdzie ja mam teraz wysiać nasiona maków ?
OLUSIA !!
Zapraszam do podziwiania: Moje hosty od A do Z
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2021/05/01 20:01 #234702

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13700
  • Otrzymane podziękowania: 32453
A wiesz Miłko, że ja zawsze wiedziałam, że tulipany się wykopuje tak jak mieczyki... dopiero na forum dowiedziałam się, że zimują w gruncie. Ale z tego co piszesz, jednak lepiej rosną, jak są wykopywane. Tylko jak tu wykopywać prawie wszystko z ogrodu krecigl
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): elakuznicom

Ogród takisobie 2021/05/01 21:16 #234733

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9964
  • Otrzymane podziękowania: 21976
Miłko -pochwalę się i ja ,że posadziłam dalie ....tylko ,że u mnie to zaledwie 10szt 2smiech ,resztę wydałam bo miejsca brak......tulipany też staram się wykopać bo to dobrze im sluży....,jak zawsze cudne fotki .Poproszę na priv adres do przesyłki hosty bo w przyszłym tygodniu ją podzielę, nie wiem tylko jakiej wielkości powinny być kły ,bo na razie wystawiły noski,żeby dobrze zniosły podróż think:
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2021/05/01 21:49 #234747

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14737
  • Otrzymane podziękowania: 44639
Żanetko! 10 sztuk to optymalna ilość do ogrodu różnorodnego. Ja kolekcjonuje, stąd taka ilość u mnie. Kiedyś też sadziłam kilka sztuk i starczyło. Tulipany wykopie, ale tylko te, które w tym roku nie zakwitły. Zostawię i spróbuję posadzić jesienią, ale nie wiem, czy zrealizuję mój plan. Adres wyślę, oczywiście! :buziak

Ewka! Całe życie człowiek się uczy B) Ja nie wykopuję tulipanów z reguły, zdarza mi się sporadycznie w szczególnych przypadkach. Mam tulipany Golden Apeldoorn, które rosną bez wykopywania około 20 lat i trochę wędrują, ale maja się dobrze.

Olusiu! Wszędzie w słońcu!



Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, th, Gabriel, piku, Efkaraj, edulkot, VERA, Semper, Elżbieta, zanetatacz ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2021/05/04 19:31 #235194

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14737
  • Otrzymane podziękowania: 44639
Pogoda nadal paskudna z małymi przerwami. W niedzielę synek posadził kanny już późnym wieczorem, kiedy wiatr i deszcz ustały. Najważniejsze, że już posadzone. trochę się podpędziły we workach i maja już liście.

Dziś rano byłam ja małych zakupach, nie wytrzymałam. kupiłam ziół do donic i nawozy do tarasowych kwiatków. Kupiłam tez doniczki terakotowe, pelargonie, lawendę ( stara nie przeżyła zimy, a miałam jedną). Jak posadziłam zioła znów zaczęło padać i wiać :mur

U mnie nadal tulipanowo:
Queenstown

Exotic Emperor

?

Sunlover

Princess Irene?

Tarafa

Toronto

Job's Memory
Ostatnio zmieniany: 2021/05/04 19:52 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel, Efkaraj, edulkot, Olusia, zuzanna2418, Semper, Elżbieta, zanetatacz, nelu-pelu, elakuznicom ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2021/05/04 20:07 #235202

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10060
  • Otrzymane podziękowania: 23159
A u mnie zakwitły tylko stare babcine tulipany, te to są niezawodne, a w narcyzach mam pogrom.
Dzisiaj poszalałam z przesadzaniem bo po deszczach niby mokro, ale w zadołowanych doniczusiach sucho było.
Oby już przyszła prawdziwa wiosna.
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, elakuznicom

Ogród takisobie 2021/05/04 20:23 #235205

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14737
  • Otrzymane podziękowania: 44639
Pewnie piszesz o tych żółtych i czerwonych tulipanach królujących od lat w naszych ogródkach? To pewnie Apeldoorn (czerwony) oraz Golden Apeldoorn (żółty), też je mam i bardzo sobie cenię.
Powstało tyle odmian tulipanów, że jak mam pomyłkę w kapersie, to trudno zidentyfikować. Apeldorny są charakterystyczne i rozpoznawalne hu_rra
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot, Elżbieta, elakuznicom

Ogród takisobie 2021/05/04 20:30 #235209

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10060
  • Otrzymane podziękowania: 23159
Czerwony to może być on ale żółty ma strzępiaste płatki i jeszcze nie kwitnie. Rosną sobie wspólnie a wykopać się nie da bo tak głęboko siedzą cebule.
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Ostatnio zmieniany: 2021/05/04 22:30 przez edulkot.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): elakuznicom

Ogród takisobie 2021/05/06 19:10 #235521

  • silvarerum
  • silvarerum Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Posty: 15
  • Otrzymane podziękowania: 10
Szkoda Miłko, że nie wypaliło z tą łąką. Ale z księgi przysłów polskich: "co się odwlecze, to nie uciecze" lub jak kto woli w langłydżu - "festina lente" ;-).

Pogoda rzeczywiście miksowana, raz słońce i przyjemnie, a za chwilę leje i wieje... Zwyczajowo jestem w tyle z ogrodem szwedzkim, ale mówi się trudno... Dziś musiałam pogodzić się z myślą, że sadzony jesienią jarząb Joseph Rock niestety nie przeżył zimy/moich zabiegów (a kto go tam wie). Dobrze, że nie rzuciłam się na wielkie drzewko w Jucce za stówkę, bo bym chyba sama nie przeżyła ;-).

Ładne te Twoje tulipany. Po szale na nowe, wystrzałowe odmiany zaczynam doceniać odmiany niewymyślne, stare i dobrze zimujące, a nie wypadające po jednym sezonie rachitozy. Podziwiam Cię, że przy tylu daliach, chce Ci się jeszcze wykopywać choć część tulipanowych cebul. Jesteś tytanem ogrodniczych wykopków!
Szwedzki ogrodnik w akcji - c'est moi!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): elakuznicom

Ogród takisobie 2021/05/07 14:11 #235636

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14737
  • Otrzymane podziękowania: 44639
Sylwia! Ja myślę, że tak będzie. Może coś innego, może kiedy indziej, a może ktoś inny. Mam nadzieję, że ogród za plebanią kiedyś będzie żył. Ale to musi poczekać.
Tulipanów praktycznie nie wykopuję. Tylko raz to zrobiłam i to w dodatku przez przypadek więc nie podejrzewaj mnie o nadgorliwość. Pogada ma się polepszyć więc pewnie wpadnę jakieś popołudnie na kawkę i na inspekcję "szwedzkiego". Musimy ustalić też, czego pragniesz, bo nawet kilka dalii mi zostało z podziału więc może posadzisz sobie?

Majeczko! Pokaż potem tego tulipana. też lubię tradycyjne stare odmiany. Zobaczymy, co z moich nasadzeń zostanie w przyszłym roku. think:

Cały czas coś tam sieję, sadzę. Dostałam od Kluseczki dalie, od Żanetki hostę, anemony, czekam na paczkę z daliami od koleżanki, posiałam Klipp Dagę (a mówiłam, ze nie będę siała, ale Kluska mnie sprowokowała), kosmosy, cukinie, fasolkę. Kupione zioła posadzone w donicach, pelargonie też, czekam aż wiatr ustanie i będę mogła je postawić na parapetach.




Pisałam w ptasim, że mam pleszkę w ogrodzie. Już wiem, gdzie ma gniazdko i musimy jakoś ostrożnie się poruszać w jego okolicy.





Narcyzowo:



I tulipanowo szerzej:



Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, Kalmia, halszka, edulkot, Pani Bestia, Semper, nowababka, zanetatacz, nelu-pelu ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2021/05/07 15:48 #235641

  • halszka
  • halszka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2067
  • Otrzymane podziękowania: 6312
U Ciebie pleszka, a u mnie w cisie uwił gniazdo kos. Ale "coś" zniszczyło gniazdo i zjadło (?) pisklęta :placz . Mam poczucie winy, bo nim się zorientowałam, że w cisie zamieszkały kosy, zaczęłam go przycinać akurat od tej strony, gdzie było gniazdo. Dlatego było ono nieco odsłonięte, widoczne z zewnątrz i jakiś zwierz/ptasior (podejrzewam sroki) musiał kosową rodzinkę wypatrzyć. Nie przypuszczałam, że w tym cisie może być gniazdo, bo on rośnie tuż przy zejściu do ogrodu i na trasie do wody, więc często się tam kręcę. Smutno w każdym razie :(.

Widoczki tulipanowe rewelacyjne! Muszę jesienią dosadzić trochę tulipanów.
Pozdrawiam
Halina
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, elakuznicom

Ogród takisobie 2021/05/07 16:34 #235645

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6802
  • Otrzymane podziękowania: 15129
Z każdego zakątka jakieś tulipanowe główki się wychylają..! Nie sądziłam, że masz ich tyle... :lol:

Fotka z tankującym ptaszorkiem... cudo...

W paczce z daliami od Ciebie znalazłam ich jakoś dużo.. :P podobno nie mam dziękować więc - nie dziękuję...! flower flower
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2021/05/07 18:20 #235657

  • Olusia
  • Olusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3929
  • Otrzymane podziękowania: 10523
Mam takie zdjęcie z netu , jak można wyeksponować dalie w kapuście .... flower

OLUSIA !!
Zapraszam do podziwiania: Moje hosty od A do Z
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, nowababka, dultom

Ogród takisobie 2021/05/09 17:17 #235893

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14737
  • Otrzymane podziękowania: 44639
Olusiu! Ciekawie to wygląda, ale ja nie jestem zwolennikiem zabawy jedzeniem. To trochę barbarzyństwo tak wykorzystywać niecnie kapustę... think:

Neluś!
Mam mnóstwo tulipanów a apetyt rośnie w miarę jedzenia. pewnie jesienią dokupię kilkadziesiąt. Dalie sadź i pilnuj, by pięknie zakwitły, a potem pokaż! :buziak

Halinko! Taka natura. jedzą się ptaszyska nawzajem strasznie. jajka i pisklęta smaczne sa dla sroki lub sójki i dla ich dzieci. A czasami po prostu rozbójniki pilnują swojego terytorium. Nie możemy sie martwić i nic nie zrobimy. ja czasami odganiam paskudy z ogrodu. tez mnie wkurzają.
Tulipanów dosadź koniecznie!

Dziś piękny dzień. W letniej kiecce wisiałam na hamaku. A dwa dni temu chodziłam w zimowej kurtce. Wczoraj dalie dokończyłam sadzić. Musiałam nową rabatę zrobić, bo nie zmieściłam. jeśli ktoś u mnie był, wie, ze nie mam z przodu płotu. A w zasadzie mam, bo właśnie przed płotem tzn jego ułomkiem zrobiłam poletko daliowe. Posadziłam też tam naparstnice i rudbekie. Może akurat będzie to dobrze wyglądało.
Dziś wyprostowałam i pościnałam Louise Odier. Niebawem puści pąki i już za miesiąc będą różane żniwa więc musiałam coś zrobić, by się nie obaliła.

Tulipanozy ciąg dalszy:






Ostatnio zmieniany: 2021/05/09 17:21 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, Kalmia, edulkot, Olusia, nowababka, zanetatacz, elakuznicom, Danusia

Ogród takisobie 2021/05/09 17:22 #235894

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14737
  • Otrzymane podziękowania: 44639
I jeszcze kilka szerszych:






Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, Kalmia, edulkot, Olusia, nowababka, zanetatacz, elakuznicom, Danusia, a.nia

Ogród takisobie 2021/05/09 19:17 #235911

  • Olusia
  • Olusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3929
  • Otrzymane podziękowania: 10523
Jakie barbarzyństwo ? Jak dalie zwiędną , kapustę można zjeść .!
OLUSIA !!
Zapraszam do podziwiania: Moje hosty od A do Z
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2021/05/09 20:55 #235939

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14737
  • Otrzymane podziękowania: 44639
Pod warunkiem Olusiu, że krótko będą stały te dalie w tej kapuście! 2smiech

'Jaap Groot'

'Daydream'

'Agrass White'

'Pacific Pearl'
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, Kalmia, piku, edulkot, Ave, nowababka, zanetatacz, Danusia, dultom

Ogród takisobie 2021/05/09 21:41 #235961

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6802
  • Otrzymane podziękowania: 15129
Miłka i z tych niewykopywanych tulipanów tyle Ci kwitnie..??!! Rewelacja!

Dalie posadziłam, mam nadzieję, że zakwitną... :P musiałam kombinować miejscówki bo przecież nie byłam
przygotowana na tak hojny dar.. vishenka
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.208 s.