Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogród takisobie

Ogród takisobie 2021/05/15 22:36 #236801

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8429
  • Otrzymane podziękowania: 25234
Gnojówkę z podagrycznika robię regularnie taką mieszaną z pokrzywą, mniszkiem i perzem :) , a podjadać zaczęłam ostatnio w sałatkach również mieszanych :zielony z pokrzywą, sałatą, liśćmi czosnku, mniszka, papryką i kiszonym ogórkiem z odrobiną soku z cytryny :mniam
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): nelu-pelu

Ogród takisobie 2021/05/16 13:46 #236852

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9867
  • Otrzymane podziękowania: 21473
Wiesiu -to muszę spróbować takiej sałatki...
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku


--=reklama=--

 

Ogród takisobie 2021/05/16 21:57 #236947

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8429
  • Otrzymane podziękowania: 25234
Żanetko, życzę smacznego :mniam , tylko pokrój drobno zwłaszcza pokrzywę żeby nie nabawić się bąbli na języku :silly:
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

Ogród takisobie 2021/05/16 22:39 #236958

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14650
  • Otrzymane podziękowania: 44287
Dziewczyny! Podagrycznik wyrywam codziennie, potem odrasta, potem znów wyrywa, Kołkiem w gardle mi staje jak Majeczce. Poza tym mam wrażenie, ze jest paskudnie zapiaszczony i piach przykleja się do jego lepkich liści. Sam smak nie jest jakiś koszmarny, ale nie będę jadła z niego sałatki, no nie mogę! Chyba, że dla zdrowotności... think:

Dziś niedziela więc miałam niczego nie robić. Oczywiście podagrycznik wyrywałam i takie tam różne rzeczy robiłam, a na koniec podyndałam w hamaku, bo zasłużyłam. Tulipany powoli się kończą, zaczynają rodki i hiacyntowce i inne takie tam. Są siewki maków pełnych oraz mojego malowniczego rdestu od Wiesi więc będzie pieknie.
Na dobranoc:



Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, piku, edulkot, Ave, Elżbieta, zanetatacz, Danusia

Ogród takisobie 2021/05/16 22:52 #236964

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10036
  • Otrzymane podziękowania: 23040
Miłko mnie on nie staje w gardle, wręcz mi nawet smakuje :mniam ale Ty pewnie go nie potrzebujesz więc na siłę nie musisz go jeść.
U nas padało większość niedzieli i tylko pofociłam, było zbyt zimno żeby odpoczywać nawet pod dachem.
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2021/05/16 22:59 #236967

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14650
  • Otrzymane podziękowania: 44287
Coś w takim razie pokręciłam . Moja rodzinka ma dnę i w zasadzie powinnam ich nakarmić taką sałatką przy grillu ale nie mam coś do tego serca..
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot, zanetatacz

Ogród takisobie 2021/05/17 06:00 #236985

  • Asia2
  • Asia2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1178
  • Otrzymane podziękowania: 3720
Dziewczyny, co Wy wiecie o podagryczniku... gwizdac Ja z moją ilością tego zielska mogłabym rozpocząć produkcję przemysłową np. pesto...
Swoją drogą ciekawe dlaczego ślimaki go nie lubią think:. Wszystko dookoła wyżarte tak, że tylko łodyżki sterczą, a podagrycznik pyszni się nietknięty 2smiech .
Nie ma sprawiedliwości na tym świecie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, edulkot, zanetatacz, Katarzyna2021

Ogród takisobie 2021/05/17 06:41 #236986

  • Katarzyna2021
  • Katarzyna2021 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2762
  • Otrzymane podziękowania: 9164
Mam ten sam problem od początku ogrodów. Jedynie na trawniku udaje mi się go wyprzeć poprzez koszenie, czyli na rabatach pozostaje żmudne wyciąganie kłączy bez przerywania. Wystarczy jeden mały fragment kłącza i znów się odradza. Wchodzi wszędzie, pod wszystkie rośliny, wplata się w korzenie, wnika pod kamienie. Utrzymuję go na niskim poziomie wokół bylin, których nie chcę rozkopywać i regularnie piele, ale chwila nieuwagi i znów się rozpełza. Może ktoś zna skuteczne metody. Młode listki i łodyżki ponoć rewelacyjne do zielonych koktajli.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2021/05/17 08:55 #236996

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3582
  • Otrzymane podziękowania: 13910
Mój podagrycznik wyżera W. (choć żeby ubyło go jakoś znacząco, to musiałby chyba żywić się wyłącznie nim). Ale on z tych "dennych", więc ma w zaleceniach.
Tulipany w ty, roku wyjątkowo długo kwitną ze względu na pewną hibernacje w niskich temperaturach.
Melduję, że dalie zaczynają pokazywać liście, będę je oganiała od ślimaków!
Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, Ave

Ogród takisobie 2021/05/17 16:55 #237052

  • silvarerum
  • silvarerum Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Posty: 15
  • Otrzymane podziękowania: 10
Nic się nie stało Miłko :-). W przyszłym sezonie zarezerwuj mi proszę jakieś białaski.

Klosze wpadły mi zaraz w oko, takie montydonowskie...

U mnie nie ma podagrycznika - no czuję się jakoś tak pominięta... Gwiazdnica, mniszek, pokrzywy, skrzyp, szczaw, to wszystko i więcej jeszcze w nadreprezentacji i nadmiarze.
Szwedzki ogrodnik w akcji - c'est moi!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ave

Ogród takisobie 2021/05/17 22:07 #237159

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14650
  • Otrzymane podziękowania: 44287
Sylwia! Będą na pewno! Mam sporo białych ładnych! Molestuj mnie jeszcze!
Biednaś Ty bez tego podagrycznika, ale nie podzielę się z Tobą, nawet jak poprosisz!!! wink-3

Zuza! Czy działa to jakoś? Lepsze wyniki? think:
Z tych chłodów nawet trochę się cieszyłam, bo jak tydzień temu miałam gości, to miałam im co pokazać. Na dalie u Ciebie już się cieszę, potem pokaż je pięknie!

Kasiu! On jest niezmordowany! Musiałaby nastąpić jakiś kataklizm, żeby zniknął z ogrodu, no jakaś nagła zmiana gleby, warunków, czy jakieś nicienie by zeżarły. Albo jak pójdę na emeryturę będę codziennie go gnębić, to może do 90-tki go zamorduję.

Asiu! Pod śliwą miałam tak cudne okazy, że mogłabym do kwiaciarni (do przystrajania bukietów) sprzedawać. W zeszłym sezonie pozwoliłam jednemu zakwitnąć, to Kluska się zachwycała. 2smiech

Żeby zakończyć temat tego paskudztwa oświadczam uroczyście, że pielę go teraz codziennie, jeść nie będę, nastawiłam gnojówkę i czekam.

Mam gniazdo rudzika w pakamerze z narzędziami. W zielonym korytku za puszką drewnochronu. Pleszki w składziku drewna, a kos w tui. Jak tylko pochodzę po ogrodzie wszystkie mnie przeganiają.
I nie mogę ptakom zdjęć robić, bo mój obiektyw w zasadzie sprzedany, a nowy nie kupiony więc ptaszków przez jakiś czas na pewno nie będzie.

Porządkuję jako mod cebulowy tulipany. Poproszę też tu u mnie o zdjęcia tulipanów z nazwami w tulipanowym wątku foto, lub dokładanie do merytorycznych.

Tymczasem u mnie:
Jeszcze kilka tulipankowych:




I inne tematy:


Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, piku, edulkot, Ave, zanetatacz, Danusia, a.nia, DorotaZ

Ogród takisobie 2021/05/18 12:57 #237266

  • e-genia
  • e-genia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2375
  • Otrzymane podziękowania: 7708
Miłko jak zwykle podziwiam Twoje artystyczne zdjęcia.

Piękne tulipany i paprocie w fazie rozwijania recourse
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2021/05/18 12:58 #237267

  • Ave
  • Ave Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1374
  • Otrzymane podziękowania: 3586
Pięknie, pięknie , pięknie :bravo clap :bravo clap Mogę bez końca te foty oglądać.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2021/05/18 14:39 #237290

  • Brydziasia
  • Brydziasia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 533
  • Otrzymane podziękowania: 2557
Między zdjęciami tulipanów, a bożykwiatem to hiacyntowce?
Zdjęcia jak zawsze urocze, lubię to światło:)
Na jaki obiektyw się teraz przerzucasz?
Pozdrawiam

Joanna zwana Brygidą
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2021/05/18 15:40 #237303

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14650
  • Otrzymane podziękowania: 44287
To hiacyntowce Brygida!. Dostałam kilka lat temu paczkę z GB i rozsadziłam w ogrodzie. Nie wyglądaja jak w brytyjskim gaju, ale są.
A będę focić tym, co mąż mi kupi 2smiech A tak serio, to testowałam w zeszłym roku Tamrona 150-600 i chyba go chcę.

Geniu! Ewko! Bardzo Wam dziękuję Dziewczyny! To bardzo motywujące, zwłaszcza, że coś weny mi ostatnio brak. think:

Myślę od kilku dni nad jednym moim miejscem, gdzie poległ przywieziony z ogrodu przyjaciół rodek. Tam już ziemia zakwaszona, przydałoby się cos w to miejsce posadzić. Jest tam światło o wschodzie i zachodzie, miłe towarzystwo i atmosfera. Rodka szukam, w Biedrze nie ma już, w Auchanie albo malutkie, albo wielkie i bardzo drogie. W szkółce nie chce kupować, bo chce je obejrzeć
Chciałam na początku kupić takiego, jaki był, ale nie do końca mi się podoba. Może jakiś łosoś, albo wiśnia... think: Musze pogrzebać w rodkowych wątkach...

Puszkowa kolekcja się rozwija

Takiego kuklika ślicznego dostałam od Kluski


Chyba to Monia mi przywiozła ta paprotke we wrześniu. Jak to nieprawda, to mnie poprawcie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, Kalmia, piku, edulkot, Ave, zanetatacz, Danusia

Ogród takisobie 2021/05/18 16:51 #237310

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13639
  • Otrzymane podziękowania: 32077
Miłko, zdjęcia jak zawsze zachwycają :kocham A paproć to chyba na pewno od Moni, podrzeń nadmorski, bardzo fotogeniczna malizna... choć niektórzy na forum się na niego skarżą, że za bardzo się rozrasta ;)

I tak się zastanawiam, czemuż to tyle przepisów na podagrycznika jest u Ciebie, a nie w kulinarnym wątku ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2021/05/18 20:03 #237363

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9867
  • Otrzymane podziękowania: 21473
Właśnie w kulinarnym łatwiej by było znaleźć ....
Miłko -a więc rojniki świetnie przezimowały hu_rra ,super to wygląda ....,ja posadziłam między kamieniami ,ale słabo rosną bo za dużo mają cienia, chciałabym zobaczyć Twoje rodki bo tego widoku ciągle mi mało 2smiech
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): elakuznicom

Ogród takisobie 2021/05/19 14:53 #237469

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4665
  • Otrzymane podziękowania: 8503
Kulkik przepiekny.
Mam trzy, ale tylko jeden kwitnie. Dwa w odwrocie jakby.
Ciekawe dlaczego.
Posadziłam dalie już jakiś czas temu, ale na razie żadnego życia nie widać. Mam się martwić?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2021/05/19 15:08 #237471

  • elakuznicom
  • elakuznicom Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 469
  • Otrzymane podziękowania: 864
zanetatacz napisał:
Miłko - mnie Majeczka zachęciła do podjadania podagrycznika... ,ale też nie cierpię tego dziada i nie jestem w stanie go przejeść 2smiech ,ostatnio słyszałam ,ze można go kisić i robić ocet ,ale zrobię gnojówkę jak Ty
Ponoć można robić tak jak szpinak, szpinak lubię i robię jako farsz do naleśników, ale tego dziada nienawidzę więc przez gardło by mi nie przeszedł.
pozdrawiam Ela
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, zanetatacz

Ogród takisobie 2021/05/20 19:19 #237649

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14650
  • Otrzymane podziękowania: 44287
Elu! Popieram Cię całkowicie! Zostało mi kilka miejsc do stoczenia bitwy. jak zwykle wygram , ale wojnę wygra on.

Małgosiu! Część moich dalii też jeszcze nie wyszła. Nawet większa część. martwić będzie się trzeba tak za miesiąc. Wtedy warto rozgrzebać, po czym wsadzić w to miejsce coś innego wink-3
Mi ozdobne kukliki wypadły jakiś czas temu. Teraz taki nieśmiały powrót... gwizdac

Żanetko! To se załóżcie watek kulinarny. Ja do tego ręki nie przyłożę! 2smiech Rojniki przezimowały przyzwoicie. staram się dać im możliwie jak najcięższe warunki. Muszą przeżyć.
Rodki częściowo mają się dobrze. Niestety te dwa największe sprzed domu nie kwitną w tym roku, bo lato było zbyt upalne, a one nie maja tam cienia. Pochodzę wkoło nich w tym sezonie, może się przeprosimy... Reszta dopiero zaczyna powoli.

Ewka! To by się zgadzało. Cudne to maleństwo, nie pogniewałabym się, gdyby by się u mnie rozbisurmaniła. W kwestii podagrycznika to już się nie wypowiadam, by się nie denerwować rotfl A zakładajcie sobie wątek kulinarny, je tam niczego nie napiszę! :diabelek

Dziś miało lać - cały dzień zaplanowany w tym kierunku...
Wczoraj kupiłam 2 rodki: 'Golden Torch' - kwitnącego oraz Cheer. i kilka kaktusów, kilka doniczek.
Rodki już posadzone. takie akcje zmieniają plany i nastawienia. teraz znalazłam kolejne miejsce suche i słoneczne na posadzenie czegoś nowego. Na razie myślę... think:

na dziś:


Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, piku, edulkot, Semper, Dagusia, Ave, nowababka, zanetatacz, elakuznicom ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.202 s.