Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogród pod Babią Górą.

Ogród pod Babią Górą. 2021/09/02 20:58 #248291

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9729
  • Otrzymane podziękowania: 20855
Taka rwąca woda jest przerażająca krecigl -mam nadzieję ,że już się uspokoiło.....fotki jak zawsze cudowne
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dagusia

Ogród pod Babią Górą. 2021/09/13 08:50 #248954

  • Dagusia
  • Dagusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1730
  • Otrzymane podziękowania: 7062
Miłko od trzech miesięcy siedzę w ogrodzie podziwiając każdy cm ogrodu :kocham jest skromny ale wkładam w niego ogrom serca i miłości i ciężkiej pracy. Z mężem mamy taką naturę że jak coś robimy ,to robimy to starannie i dokładnie. Lampa kupiona teraz trzeba ją założyć ,niestety hosty muszę wykopać i przenieść, na razie nie mam na to czasu bo remontujemy sypialnie .W ciagu tygodnia słoneczna pogoda zrobiła już suszę. Kupiłam kilka nowych jeżówek, zerwałam z nich perlit i mam nadzieję że się przyjmą i nie wypadną po zimie :blink:
Rafał to kochany dzieciak, po mimo swojej niepełnosprawności :kocham towarzyszy mi w moich podbojach.
Wczoraj byliśmy na stadionie Krakowi ,na otwarciu Mistrzostw Europy w piłce nożnej osób niepełnosprawnych było CUDOWNIE :kibic
Hortensje jak i inne kwiaty dają po mimo ciężkiego roku.
Co ja zrobię wiosną jak mi przyjdzie 100 piwonii okryć :blink: tyle będę ich mieć krecigl
Jednak będę musiała się jak zwykle wysilić i pół dnia okrywać ,już mam taką naturę.
Dalie te zmniejszymy kwiatami kwitną ale kilka ciągle w pąkach :(
Przewiozłam z mężem drewna ,rozbieramy przybudówki z ogrodu gospodarczego.
Grzyby były jeszcze tydzień temu ,ale teraz jest mega sucho ,przesadzałam kilka roślin to szpadla wbić nie idzie.
Mam miejsce gdzie stado łąń 11 sztuk ,wychodzi na łąkę i się pasą, zażywając kąpieli błotnych. Cudownie się je obserwuje ,młode ssają mleko :kocham i beztrosko brykają.



Żanetko to prawda, ale w górach przy deszczu jest co podziwiać.
Teraz jest ciepło i zapowiadają deszcz. Ale kilka dni temu mieliśmy tylko 2 stopni. Tydzień temu w sobotę jak już woda troszkę opadła 2smiech poszłam morsować hu_rra i była jazda, bo takiego masażu dawno nie miałam.









































Ostatnio zmieniany: 2021/09/13 09:10 przez Dagusia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Kalmia, zielonajagoda, takasobie, Semper, nowababka, zanetatacz, Puszek, Maggie, Katarzyna2021


--=reklama=--

 

Ogród pod Babią Górą. 2021/09/13 18:26 #248974

  • Katarzyna2021
  • Katarzyna2021 Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2676
  • Otrzymane podziękowania: 8785
Bardzo pięknie :bravo :bravo :bravo tam u Ciebie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dagusia

Ogród pod Babią Górą. 2021/09/15 09:17 #249068

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14463
  • Otrzymane podziękowania: 43405
Tak, już krótszy dzień, światło inne, zimniej. Ale ja najbardziej lubię ten czas. U mnie ryzyka przymrozku co prawda nie ma, ale miałam już 8 st. i to naprawdę było zimno w porównaniu do niedawnych upałów.Łąki z łaniami trochę Ci zazdroszczę, ale niech zwierzęta już będą najdalej od ludzi, niech żyją i pasą się w spokoju.
Dziewczę z grzybkiem - super! wink-3
Ostatnio zmieniany: 2021/09/15 09:18 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dagusia

Ogród pod Babią Górą. 2021/09/19 14:45 #249374

  • Dagusia
  • Dagusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1730
  • Otrzymane podziękowania: 7062
Katarzyno dziękuję kocham Zawoję i uświadomiłam sobie że tu jest moje miejsce na Ziemi, coraz rzadziej odwiedzam strony rodzinne think:
Taka jest kolej losu .Niedawno sąsiadka która jak ja mieszka w Zawoi 26 lat ,powiedziała ze wyprowadziła by się z Zawoi, nigdy tu się jej nie podobało zdziwko .A pochodzi z Białki 12 km od Zawoi think:

Miłko te 10 dni były cudowne ,starałam się z synem jeździć na rowerze, ale remont sypialni i przesadzanie host zmusił mnie do przebywania w domu, kilka wyjazdów po potrzebne rzeczy :kocham Kupiłam 100 cebulek tulipanów na nową rabatę clap
Jeszcze 20 host muszę podzielić i przenieść w inne miejsce . Łanie podglądam z ukrycia a zaczyna się rykowisko jeleni, już ryczą nocami.
Wiesz że my z mężem staramy się wszystko razem sami zrobić i tak jest że gdy ma dwa dni wolnego dłubiemy razem. Brat wyremontował mi sypialnie a My z mężem panele i wszystkie dodatki zakładaliśmy całe dwa dni. Dzieci już na swoim więc średni jeszcze na weekendy przyjeżdża.
Truchleję nad przymrozkami bo dalie biorą się za kwitnięcie :blink: Jeżeli się nie wypogodzi to jeszcze mają szanse kwitnąć. Dzisiaj cały dzień 7 C.
Grzyby sporadycznie rosną ale ta Kania była wyjątkowa, kapelusz miał 34 cm więc parasolka się z niej zrobiła :kocham
Wreszcie dotarła wnusia ma 7 miesięcy :kocham


Laura :kocham

















Teściowej ogródek będzie teraz z hostami ,piwonie wykopałam i przeniosłam.







Nasza sypialnia :kocham stare okna drewniane sama malowałam 26 lat temu potem jeszcze raz malowałam, teraz założone nowe .
A drzewo na okna mąż ze swojego lasu ściął i zerwał sam z tatą .Teraz młodzi biorą kredyt i na gotowe idą.


Dlatego 100 krotnie ,doceniam to co mam i w jakich czasach dane mi było i jest żyć.













Ostatnio zmieniany: 2021/09/30 12:52 przez Dagusia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, Efkaraj, takasobie, chester633, Semper, nowababka, zanetatacz, Puszek

Ogród pod Babią Górą. 2021/09/30 13:17 #250186

  • Dagusia
  • Dagusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1730
  • Otrzymane podziękowania: 7062
U nas szykują się wielkie zmiany ale na razie nie chcę zapeszać ( działkowo- ogrodowe)
Coraz mniej czasu mam na podboje okolicy, ale się nie nudzę czasami rąk nie czuję.
Przeniosłam wszystkie hosty ale obawiam się że będę w przyszłym roku musiała im znaleźć nowe miejsce think: Ale czas pokaże.
Nowa rabata już prawie gotowa lampy zostało podłączyć aby świeciły ,niestety czekamy na fachowca bo jednak jak większość prac jesteśmy z mężem wstanie zrobić to tu nie ryzykujemy :kawa
To był piękny i ciężki tydzień, w górnej części ogrodu zrobiliśmy odwodnienie, bo ostatnia powódź pokazała upływ czasu, że gryzoni coraz więcej i dawne odwodnienia podziurawiły, przez co woda leciała po skarpie i zalało nam drewutnie z drzewem :blink:
Część roślin przesadziłam od figurki gdzie rosły kiedyś same dalie 2smiech a teraz zrobiło się tak ciasno że piwonie zostały zagłuszone :blink:
Kolejna dostawa piwonii dotarła i została posadzona ,kto wie czy nie będę musiała zrywać w ogrodzie gospodarczym jeszcze trawnika ,ale jeszcze się z tą pracą wstrzymuję.
Po cudownym babim lecie dzisiaj deszczowa pogoda ale tym oto sposobem, zakończyłam wielkie sprzątanie domu po remoncie sypialni. Okna i firanki poprane, kurze powycierane.
Skończyło się też Rykowisko Jeleni, dawno nie miałam tyle szczęścia :fotka w niedziele o 13 będąc w ogrodzie usłyszałam ryczenie, ubrałam gumowce przeszłam przez potoczek, wchodzę do lasu a tu duży byk goni mniejszego :woohoo: fotki nie zrobiłam ale obraz w pamięci zostanie.
na drugi dzień już miałam czas i o 7 rano poszłam za głosami rykowiska tak 500m od domu, przedzierałam się z :fotka przez ścieżki dzików w gęstym młodniku ,ale nagrodą za to był widok 3 jeleni :kocham Jeden jak ryknął około 15 metrów ode mnie, to ciary przeszły mi po plecach :witaj




To ten :)




niestety góry i wzniesienia oraz krzaki nie dały super kadrów, ale to co przeżyłam mam w sercu. jeden leżał i kąpał się w kałuży widac mu było tylko rogi 2smiech
































Bedę mieć wieże widokową na Mosornym Groniu :kocham



Na pewno płatną.
Ostatnio zmieniany: 2021/09/30 14:03 przez Dagusia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, takasobie, chester633, Semper, nowababka, zanetatacz

Ogród pod Babią Górą. 2021/10/06 12:37 #250597

  • Dagusia
  • Dagusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1730
  • Otrzymane podziękowania: 7062
Powoli jestem już na prostej z ogrodem, ale jeszcze dużo piwonii nie dotarło. Mam założone lampy hu_rra i pomyśleć że od wiosny wpadłam na ten pomysł. Mój mąż jest bardzo zdolny :buziak wszystko sam wymierzył, wyliczył i założył. Oczywiście ja miałam w tym udział bo zawsze razem działamy 2smiech teraz nacięliśmy listewek i będziemy na wiosnę robić nowy stół z dwiema ławkami :kocham
Plany z ogrodem poszły do realizacji będziemy budynek gospodarczy rozbierać nie wiem czy się uda w tym roku ale zgłoszenie zrobione.
To był cudowny tydzień były spacery ale w ogrodzie jeszcze pracy dużo. Dzisiaj pada ,deszcz potrzebny bo wczoraj posadziłam kilka piwonii. Od rana tarłam cienką i małą marchewkę ze swojej grządki, mokre lato i zimna wiosna jej nie służyła.
Reka mnie jeszcze boli starłam 4 kg do 30 kg kapusty która kupiłam i już kiszę :mniam Mam wyrwać resztę czerwonych buraków, trochę pietruszki a potem nawieźć obornika i przykryć.
Posadziłam około 100 cebulek tulipanów i 50 irysów żyłkowatych, mam nadzieję że karczowniki nie zeżrą :placz bo po tych wiosennych tulipanach nie dostało wiele cebul :kawa Próbuje je łapać do pułapek ale bestie robią się modre jak szczury, które za noc przegryzły plastikową beczkę w której była pszenica dla kur :mur Kilka dali nie zdąży zakwitnąć bo w piątek ma być minusowa temperatura. W niedzielę latał jeszcze w Zawoi czarny bociek :kocham .Wczoraj przybił jastrząb na moje gołębie to znak że pogoda się zmieni.




Po śmierci teściów figurka nie świeciła bo prąd został odcięty od drewnianego domu.


kolejne stado gęsi odleciało, niestety tak wiało że lepszego zdjęcia nie dałam rady zrobić.
Były bardzo wysoko.







Dane mi było poleżeć na hali przy owcach w niedzielę, a one podchodziły miziać się do Dagmary :witaj



















Ostatnio zmieniany: 2021/10/06 12:57 przez Dagusia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kalmia, piku, takasobie, Pani Bestia, chester633, Semper, nowababka, Elżbieta, zanetatacz, Puszek

Ogród pod Babią Górą. 2021/10/06 18:52 #250611

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14463
  • Otrzymane podziękowania: 43405
To nie gęsi Daga! To kormorany. Ale że u Ciebie leciały? wink-3 Piękne dalie, one chyba lubią Twój klimat.
dziękuję za zdjęcia owieczek, Dawno nie byłam w górach wiec z przyjemnością na nie patrzę, bo się stęskniłam.
Nawet we wsi, do której jeździłam już nikt nie hoduje owiec, a dawniej były w każdej chałupie. To samo z kurami, krowami i świniami.
Ciekawe rzeźby, intrygujące!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Dagusia

Ogród pod Babią Górą. 2021/10/12 09:43 #251081

  • Dagusia
  • Dagusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1730
  • Otrzymane podziękowania: 7062
Miłko dziękuję nie byłam pewna bo gęgania nie słyszałam 2smiech pewno je halny przywiał :buziak Po daliach zostały wspomnienia w sobot rano przy gruncie miałam ponad 5 mrozu przez dwie noce. Wszystko co piękne szybko się kończy.Po dwóch miesiącach ciężkiego ogrodowa nia do zimy jestem prawie przygotowana :kocham. Warzywa wybrane, W tym roku po mimo trudnej pogody, cebula, fasola piękny Jaś ,ziemniaki ,pietruszka ładnie obrodziły .Natomiast marchewka i buraki tak sobie. Wczoraj w Zawoi była przepiękna pogoda 12 C i słonecznie. Wykopałam wszystkie dalie clap posprzątaliśmy meble ogrodowe ,zmieniliśmy opony na zimowe na środę zapowiadają śnieg w górach oby nie spadł na ogród bo połamie drzewa owocowe jak w minionych latach. wczoraj poszłam z mężem na wschód słońca na Babia po dwóch miesiącach przerwy :blink: ale czasami tak bywa.Dzisiaj pada delikatnie i mamy 3 stopnie think: zdążyłam przed deszczem posiedzieć w potoku :kawa morsowanie już jest konkretne .w sobotę było przy -4 C.
Mam szczęście bo owieczki są w mojej okolicy ,w sobotę już odchodziły z hal do swoich zagród. ja na ile się da spędzam aktywnie czas.
Miłko na wiosnę będę potrzebować dali pomponów na nowa rabatę czy jest szansa coś u Lipienia jeszcze zamówić think: albo może znasz kogoś kto ma takie.
























Dzisiaj robię buraczki ze swoich buraków i pasteryzuję kapustę .

















Ostatnio zmieniany: 2021/10/12 10:00 przez Dagusia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kalmia, chester633, Semper, Elżbieta, zanetatacz, Puszek

Ogród pod Babią Górą. 2021/10/12 11:44 #251085

  • nowababka
  • nowababka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • A na drogę w nieznane - nadzieję…
  • Posty: 3635
  • Otrzymane podziękowania: 11487
Miłko na wiosnę będę potrzebować dali pomponów na nowa rabatę czy jest szansa coś u Lipienia jeszcze zamówić think: albo może znasz kogoś kto ma takie.
Nie jestem pewna czy dalia York & Lancaster jest pomponowa bo nie znam się na daliach, ale mam jej pod dostatkiem i chętnie Ci wyślę jeśli jesteś zainteresowana :)
Pięknie prowadzisz swój wątek :kocham , bardzo często zaglądam tylko zwykle nie komentuję :)
pozdrawiam (◕‿◕✿)
Marysia [a.k.a olibabka]
"Jeśli masz dwa bochenki chleba, sprzedaj jeden i kup liliowca" - przysłowie chińskie
:tup u mnie
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dagusia

Ogród pod Babią Górą. 2021/10/12 19:52 #251132

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8384
  • Otrzymane podziękowania: 24992
Zaglądam i ja, chętnie czytam o Twoich wyczynach i z przyjemnością oglądam zdjęcia :kocham ale co do komentowania to jakoś weny mi brak :oops: .
Dalie pomponowe to moja ostatnia miłość i mam dwie które już nieźle przyrosły, to Sylvia i Potgieter, gdybyś chciała to chętnie się podzielę :)
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dagusia

Ogród pod Babią Górą. 2021/10/12 21:19 #251147

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14463
  • Otrzymane podziękowania: 43405
Ja też będę o Tobie Dagusiu pamiętać. Kilka dalii pomponowych będę na pewno miała do podziału. mam ich dość sporo. Wiosną Ci na pewno cos podeślę. U Stanisława też można zamówić, ale on ma spory ruch i prawdopodobieństwo, że dostaniesz to, co zamówiłaś jest połowiczne.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dagusia

Ogród pod Babią Górą. 2021/10/13 12:00 #251170

  • Dagusia
  • Dagusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1730
  • Otrzymane podziękowania: 7062
Dziewczyny Kocham Was :buziak Marysiu na wiosnę sie przypomnę.


Wiesiu byłabym szczęśliwa bo moje z dużym kwiatem przysłoniły by nową piwoniowa rabatę na dodatek nie wszystkie zdążą zakwitnąć jak co roku think: za przesyłkę Wam zapłacę :kocham juz widzę je kwitnące
na swojej wymarzonej rabacie clap
Jeśli sie wszystko uda czeka nas mnóstwo pracy w przyszłym roku z rozbiórką stodoły krecigl ale ja kocham wyzwania.

Miłko będę wdzięczna od Ciebie moja imienniczka " Dagmara "pięknie rośnie i pierwsza kwitnie. Spróbuję zamówienie wysłać zobaczę czy mi Pan Stanisław coś wyśle wiosną albo mu braknie.
U mnie na wysokości 1500m spadł śnieg jest zimno i pada przelotnie ja jednak się nie nudzę wczoraj pasteryzowałam 35 słoików litrowych kiszonej kapusty i starłam swoje buraki na buraczki z chrzanem wyszło 15 słoików pół litrowych, wyjątkowe smaczne.
Dzisiaj sprzątam gołębnik i cały dom :kocham w potoku zimna woda 2smiech.







Ostatnio zmieniany: 2021/10/13 12:04 przez Dagusia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, Efkaraj, takasobie, nowababka, Elżbieta, Puszek

Ogród pod Babią Górą. 2021/11/04 15:51 #252834

  • Dagusia
  • Dagusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1730
  • Otrzymane podziękowania: 7062
Kochani wreszcie się odrobiłam clap to były trzy miesiące ciężkiej pracy.
Lubię ciężko pracować ale to co wykonaliśmy sami z mężem w ostatnich miesiącach, przechodzi do Historii :kawa
Dwa tygodnie sprzątaliśmy dom po teściach, który prawdopodobnie pójdzie do rozbiórki. Smutno się patrzy na to co rodzice męża w ciągu 50 lecia swojego małżeństwa uzbierali a My musimy wszystko wynieść i wywieźć na oczyszczalnie śmieci. Ale taka jest kolej rzeczy i historii naszego ziemskiego życia. Kilka drobiazgów zostało na pamiątkę.
Dokończyliśmy moje ławeczki ogrodowe ,teraz są kolejne plany ,ale nie chcę zapeszać.
Przesadziłam i posadziłam w tym roku setki roślin ,czekam niecierpliwie na wiosnę aby zobaczyć efekty mojej ciężkiej pracy .Zostało nam zrobić jednoosobową huśtawkę na skarpie aby się huśtać ponad nasz ogród :kocham




Ciągle czekam na kilkanaście piwonii ,jednak większość już posadzonych w miejscu wyciętych tuj :witaj
Moja kolekcja liczy ponad 130 piwonii clap i ciągle zachwycają mnie kolejne piękności.








Obok schodków po jednej stronie posadziłam jeżówki i rudbekie żółtą a po drugiej funkie :kocham
Dzisiaj ostatni dzień ciepłej pogody mamy 17 C
Ale od września nie pada,czasami przelotnie.
Warzywnik przekopany z obornikiem .drewna zwiezione do budynku gospodarczego.








Jesień była zjawiskowa ,ale w tym roku podziwiana z ogrodu.



Ostatnio zmieniany: 2021/11/04 16:05 przez Dagusia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, Pani Bestia, chester633, Semper, nowababka, Elżbieta, zanetatacz, Puszek, wojtek

Ogród pod Babią Górą. 2021/11/06 18:53 #252960

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14463
  • Otrzymane podziękowania: 43405
Piękny myszołów!
Szkoda, że rozbieracie dom po teściach. Nie da się go jakoś uratować?
Jak burzyli dom po pradziadkach w Puszczy Noteckiej, do tej pory żałują, bo to taka pamiątka, wspomnienie. :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród pod Babią Górą. 2021/11/18 08:49 #253677

  • Dagusia
  • Dagusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1730
  • Otrzymane podziękowania: 7062
Miłko dziękuję :buziak Może się uda że ktoś go przeniesie odnowi i w nim zamieszka. My niestety nie podejmiemy się tego bo nasz trzeba co roku ,remontować i odnawiać gwizdac.Dzieci nie są chętne w Zawoi zamieszkać.
Ja trochę się odrobiłam think: Spędzam wolny czas na zwiedzanie okolicy. Dawno nie pamiętam aby od końca sierpnia grzybów u nas nie było .Klimat się zmienia i przyroda szaleje a świat tylko chce zarabiać i w nosie ma to co się dzieje.
Dzisiaj mży ale w lesie bardzo sucho.
Myszołowy uwielbiam oglądać i jeszcze jak się uda zrobić :fotka. Ogród przyszykowany do snu piwonie ostatnio posadzone, zobaczymy jaka będzie wiosna :kawa Czy wszystkim uda się zakwitnąć ,odliczam dni do wiosny ,myślę że jak grudzień mine to w styczniu zacznie się dzień wydłużać.
Miałam w Zawoi cudowne dni z morzem mgieł, starczyło wyjść na górkę gwizdac































Druga wieża widokowa Beskidzki Raj Hotel Stryszawa -Zawoja Przysłop.

Ostatnio zmieniany: 2021/11/18 09:04 przez Dagusia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, takasobie, Pani Bestia, Semper, nowababka, Elżbieta, zanetatacz

Ogród pod Babią Górą. 2021/12/09 14:43 #255611

  • Dagusia
  • Dagusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1730
  • Otrzymane podziękowania: 7062
Witam coraz bliżej święta :kocham coś sprzątam,w ogrodzie zrobiło się biało. Planuję kolejne zakupy piwoni :glupek. Jak mam chęci to spaceruję wczoraj mieliśmy zjawiskowa zimę -12 C i bezchmurne niebo dzisiaj górami przyszło ciepło i okiśc spadła.Jeszcze we wtorek sadziłam Piwonie które dzieci kupiły mi na Mikołaja :woohoo: dobrze że wykopałam wcześniej dołki i zaznaczyłam tyczką. Włożyłam gałązki z jodły aby śnieg nie nasypał do środka,w kotłowni trzymałam dwa duże wiadra z ziemią zaraz wsadziłam kłącza i zasypałam ziemią, gałązkami i śniegiem niech rosną :kocham
Na święta tylko synowie zjeżdżają,22.12 będę robić kiełbasę i wędzić boczki .Kilka ciast upiekę, uszka muszę zrobić i zamrozić.
część zakupów zrobiona.
To moje wędrówki dzisiaj i wczoraj zobaczcie jaka różnica think:













Sama spacerowałam po mojej okolicy żywego ducha na szlaku nie spotkałam a dzisiaj był cudowny duszek nad Tatrami












Wczoraj potoczek mi zmarzł i musiałam kuć lód 2smiech



Ostatnio zmieniany: 2022/01/12 14:54 przez Dagusia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, Pani Bestia, chester633, Semper, nowababka, Elżbieta, zanetatacz, Puszek, Shalina, ewakatarzyna

Ogród pod Babią Górą. 2022/01/12 15:09 #257791

  • Dagusia
  • Dagusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1730
  • Otrzymane podziękowania: 7062
Witajcie w Nowym roku ,za nami juz prawie pół stycznia ,zima niby jest z maleńką ilością śniegu .Ale ta mała ilość śniegu cieszy bo jest kołderka dla roślin.
Ja się nie nudzą nowe wyzwania i marzenia ogrodowe snuję w myślach. Nie wiem co się uda czas pokarze. Świeta przeleciały, stary Rok pożegnałam z pięknym wynikiem ponad 3 000 zrobionych km w nogach :woohoo: .100 wejść do zimnej wody w moim potoku 2smiech.to około 800 minut ,spędzonych w zimnej wodzie. Dalej staram się żyć aktywnie, :spacerek spaceruję ostatnio Puszek mi chorował kilka dni, ale poczytałam troszkę i udało mi się go troszkę podleczyć. Ma swoje lata 17.I wiem że kiedyś odejdzie.



Szaleństwo świąteczne trzeba było spalić krecigl






Plaża na Babiej :)








Widok z babiej na Pradziada w Czechach.








Ukryta chatka na Policy.



Ostatnio zmieniany: 2022/01/12 15:28 przez Dagusia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, Pani Bestia, chester633, nowababka, zanetatacz, Puszek, GosiaM, ewakatarzyna

Ogród pod Babią Górą. 2022/01/12 16:35 #257793

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14463
  • Otrzymane podziękowania: 43405
Dzielna jesteś, fajne osiągnięcia! Dzięki temu, że Ci się chce tak wędrować, mamy niezłą ucztę dla oka!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dagusia

Ogród pod Babią Górą. 2022/01/12 20:30 #257808

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9729
  • Otrzymane podziękowania: 20855
Daguś -wszystkiego najlepszego w Nowym Roku :buziak :buziak :buziak a widoki nie z tej ziemi jak dla mnie -dziękuję ,że mogę hu_rra clap hu_rra je podziwiać.
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.269 s.