Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogród takisobie

Ogród takisobie 2022/05/30 09:31 #268105

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10021
  • Otrzymane podziękowania: 22989
Dalie uparcie nie wychodzą, wiśni też nie ma za dużo choć jak kwitły to gałęzi nie było widać, nasturcji znowu nie wysiałam, a kartofle wyrastają mi na kompostowniku a nie w radlinkach, to takie małe różnice bo to niebieskie też muszę ciepnąć byle gdzie żeby nakarmić darmozjady roślinne.
Chabry kiedyś wysiewałam, ale takie krzaczory z nich wyrastały że dałam sobie spokój, może Twoje to jakieś mini.
Z deszczu już się nie cieszę bo ciągle pada.
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, ewakatarzyna

Ogród takisobie 2022/05/30 10:16 #268115

  • Elżbieta
  • Elżbieta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2646
  • Otrzymane podziękowania: 7005
Miłeczko, dużo miałam do czytania i oglądanie, ale to sama przyjemność. :kocham
Mam nadzieję, że we wrześniu będzie okazja zobaczyć co z tych amerykańskich ( wybacz, ale takie miałam skojarzenie - granatów )
dalii wyrośnie.?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie


--=reklama=--

 

Ogród takisobie 2022/05/30 18:15 #268181

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14604
  • Otrzymane podziękowania: 44128
Aniu! Cieszę się, że oglądanie sprawiło Ci przyjemność. :buziak Zapraszam we wrześniu, już się cieszę. Mam nadzieję na gości przy okazji jesiennego zlotu! będą pyry z gzikiem wink-3

Majeczko! U mnie tez sporo dalii tkwi uparcie w ziemi. Rozgrzebałam niektóre i żyją, ale są leniwe. Moje chabry też spore są, pewnie będę je niedługo pacyfikować, ale ja lubię mieszaninę kwiatów na rabatach więc na razie czekam. One rosną pod aroniami z wrotyczem i makami, pasują tam.

A dzis zauważyłam, że niespodziewanie zakwitł mi kaktus. Podczas imprezy młodzieżowej w ogrodzie ktoś go strącił i rozbił doniczkę. Ale zła byłam. Dziś patrzę, co u niego a tam kwiatek!
Jeszcze się nie rozwinął, może jutro.

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, piku, Krzysia, edulkot, VERA, zuzanna2418, Elżbieta, zanetatacz, Franusiowa ten użytkownik otrzymał 5 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2022/05/30 19:00 #268185

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10021
  • Otrzymane podziękowania: 22989
Ot i niespodzianka, a jaki śliczny kolorek pokazuje.
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, zanetatacz

Ogród takisobie 2022/05/30 19:55 #268198

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9852
  • Otrzymane podziękowania: 21405
kolor kaktusa niespotykany hu_rra clap hu_rra
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2022/05/30 21:13 #268233

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13609
  • Otrzymane podziękowania: 31921
takasobie napisał:

Gosia! ja też jestem ich ciekawa. Jak pisałam, to dalie niespodzianki. Teoretycznie wiem, jak będą wyglądać, bo sobie sprawdziłam, ale zdjęcia to połowa, każda dalia ma też swój "charakter".

A ja nie ufam zdjęciom ze sklepów, no chyba że, Miłko, widziałaś zdjęcia z ogrodów. Jak wybierałam dalie do zakupu, to zrezygnowałam z kilku które wybrałam, po obejrzeniu zdjęć na naszym forum :D Nijak się miały do rzeczywistości. A nasze forum jest skarbnicą rzeczywistości zwyc
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): nowababka

Ogród takisobie 2022/05/31 20:44 #268354

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14604
  • Otrzymane podziękowania: 44128
Ewka! To odmiany ze szkółek hamerykańskich. Oni troszkę lepiej traktują klienta niż w Europie. Poza tym W Europie, zwłaszcza w Polsce kupujemy najczęściej od masowych producentów holenderskich w kapersach bądź bez, ale tu raczej wierzę w zgodność z odmianą. Poza zdjęciem w necie posiłkuję się opisem danej odmiany w rejestrze.
A zdjęcia do kapersów i sklepów internetowych często są tak wycacane, że oczy przecieram z niedowierzaniem 2smiech Z tulipanami tez jest ten problem. :(

Żanetko! Nadal czekam az rozkwitnie w całości. Dziś już kwiat był okazalszy. W necie widziałam te kwiaty nieco bledsze. może w rozkwicie też będzie delikatniejszy.

Majeczko! ja chciałam tego kaktusa już wyrzucić, bo w zeszłym roku strasznie zbrzydł, bo za szybko wystawiłam go na słońce. Zżółkł i zeszpetniał, ale dałam mu szansę. I chyba za to sie odpłacił.

Dziś popełniłam pierwszą partię wyrobów z płatków róży. Nie zrobiłam typowej konfitury, bo mam kilka słoików z poprzedniego roku. Zrobiłam płatki róży w syropie. Użyłam płatków z róży Rose de Resth. Szukałam inspiracji w necie, ale ludzie robią na surowo płatki róży ucierane z cukrem. A ja nie lubię surowej róży. Za mocno jedzie mi mydełkiem.
To co zrobiłam doskonale dadaje się do herbaty, deserów, do wypieków zreszta też, albo do jedzenia łyżeczka ze słoika.



Zaczęło padać. Cieszę się, bo już chciałam węża wyciągać.

Na dziś







Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, piku, Krzysia, edulkot, VERA, Semper, nowababka, Elżbieta, zanetatacz ten użytkownik otrzymał 6 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2022/05/31 21:01 #268358

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10021
  • Otrzymane podziękowania: 22989
Postanowiłam w tym roku nic nie robić z róż, w zeszłym suszyłam płatki, które do dziś pachną w szafie, może ususzę znowu. Słodkiego nie lubię, chyba że ten syrop zrobić na kwaśno.
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2022/05/31 21:10 #268361

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14604
  • Otrzymane podziękowania: 44128
No właśnie ja nie chciałam na kwaśno. Zazwyczaj dokładam kwasek cytrynowy, można dołożyć cytryny lub innego kwacha np syropu z derenia. Może być ciekawe.
Ale tym razem chciałam odtworzyć naturalne płatki róży w syropie, jakie kiedyś kupowałam w takim eko sklepie. Chyba osiągnęłam cel.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, edulkot, zanetatacz

Ogród takisobie 2022/06/01 10:52 #268432

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14604
  • Otrzymane podziękowania: 44128
Popadało i podlało. Wszystko znów sie odświeżyło.
Wymyśliłam, że te płatki w syropie na wystawę dalii zrobię w małych słoiczkach i mogę sprzedawać jako cegiełki. Będą też akwarelki i ew. zdjęcia powystawowe. Przygotowanie nieco kosztuje, a my żadnej dotacji nie mamy wink-3




Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, piku, Krzysia, VERA, Semper, nowababka, Elżbieta, zanetatacz, Danusia ten użytkownik otrzymał 4 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2022/06/01 11:10 #268433

  • Gabriel
  • Gabriel Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Rośliny moją radością
  • Posty: 730
  • Otrzymane podziękowania: 2375
Miłko, podziwiam Twoją wszechstronność! Ogród, malowanie, zdjęcia, wystawa dalii, można by wymieniać długo... :woohoo:
Cieszę się, że sprowadzasz nowe odmiany dalii, będzie co podziwiać latem hu_rra . Dobrze że deszcze padają, może ten sezon daliowy będzie bardziej udany.
Pozdrawiam, Gabriel
Ogród nadal moją radością
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, dultom, ewakatarzyna

Ogród takisobie 2022/06/03 15:06 #268694

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14604
  • Otrzymane podziękowania: 44128
Gabriel! Już taka niespokojna dusza jestem. Mam jeszcze sporo pomysłów, ale czasu brak 2smiech
I ja mam nadzieję na lepszy sezon niz poprzedni. Wiosna w zeszłym roku była sucha i zimna. Kwiaty były późno, były mizerne. teraz o wiele lepiej to wygląda.
Jestem też ciekawa nowych dalii. Nie planowałam tego, ale mam wiele nowych odmian od Stanisława, Basi, Jacka i innych znajomych. A chciałam zredukować ilość, nie dało się.

Na razie udało mi się zrobić 6 słoiczków róży. wink-3 Kupiłam słoiczki na all i niestety ktoś kilka stukł po drodze. Sprzedawca dośle na szczęście. Miło.
Wyjeżdżam na kilka dni na Stawy Milickie na ptaki. takie wczasy sobie robimy wcześniejsze. Mam nadzieję, że zobaczymy coś ciekawego. Na pewno wszystko pokażę.

Na dziś:




Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, Krzysia, VERA, zuzanna2418, Semper, Elżbieta, zanetatacz, Franusiowa, Danusia ten użytkownik otrzymał 4 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2022/06/08 21:08 #269305

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14604
  • Otrzymane podziękowania: 44128
Przez ostatnie 5 dni żyłam w innej rzeczywistości. Pojechaliśmy na ptaki na Stawy Milickie. obiecuję obszerną relację tu i w ptasich wątkach. Oraz w watkach o rosśinach dziko rosnących i może o ssakach też. Narobiliśmy mnóstwo fajnych zdjęć, znaleźliśmy nowe fajne miejsca do obserwacji ptaków. Teren jest bardzo rozległy, o wiele większy niż PN Ujście Warty, ale w wiele miejsc nie można wejść, bo to teren "Stawów Milickich" (jako firmy produkującej ryby) oraz Rezerwatu "Stawy Milickie". Jednak mamy już atrakcyjne miejscówki.

Udało nam się odwiedzić Polę. Wykopałam jej hosty i róże i czuję niedosyt, bo byłam ograniczona miejscem w samochodzie. Jak zobaczyłam taką jedną cudną (oczywiście nie wiem, jak się nazywa, a Pola pozwoliła mi samej pęchcić po ogrodzie), to prawie się spłakałam, ale zacisnęłam zęby i ograniczyłam się. Było pięknie w ogrodzie, cudowna zieleń, ogród wypieszczony. Dziękuję Polu za to spotkanie i dary! :buziak

Zostawiam kilka fotek i biorę się za przygotowanie zdjęć do prezentacji (trudno mi będzie wybrać z takiej ilości, a wszystkie przedstawiają piękno natury)

Potomstwo krzyżówek. Ktoś policzy, ile razem dostaną pincet plus?

Trzcinniczek. Złapać go w kadr to cud.

Ważka

Żaba do pocałowania

Samiec podgorzałki, dla mnie to rzadkość, ale na Stawach bywa
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, halszka, VERA, Pani Bestia, zuzanna2418, Semper, nowababka, Elżbieta, zanetatacz ten użytkownik otrzymał 7 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2022/06/08 21:56 #269324

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26125
  • Otrzymane podziękowania: 68938
Miłeczko, koniecznie musisz przyjechać do mnie sama. :lol: łowy ogrodnicze z mężem nieogrodującycm, to męczarnia. 2smiech Jakby co, zapraszam. :przytulam

Muszę tu jeszcze nadmienić, że Miłka jest, jak kot. nie wiem, jakimi zmysłami wyczuwa ptaki i zauważa to, czego ja za Chiny Ludowe bym nie zauważyła. :woohoo:
Ostatnio zmieniany: 2022/06/08 21:57 przez Poll.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, Elżbieta, zanetatacz, Isia, dultom, ewakatarzyna

Ogród takisobie 2022/06/09 13:50 #269404

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14604
  • Otrzymane podziękowania: 44128
Polu! Marudzenie męża przy pakowaniu do bagażnika jest elementem folkloru! 2smiech Potem nie marudził tylko pakował. Ale to prawda, że muszę jeszcze przyjechać, jak mówiłyśmy, tak z końcem lata, żeby nie naruszać tego pięknego widoku, jaki jest teraz. Mam nadzieję, że to, co poczyniłam nie zepsuło zbytnio krajobrazu. :oops:

Dziś przyjrzałam się ogrodowi z bliska i stwierdziłam, że potrzebuję... maczety :mur czekam az przekwitną maki i wyrywam jak leci. tak sie porobiło, że martwię się o kondycję dalii wśród innych kwiatów.
Mój busz:







I kilka szczegółów:


Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, halszka, Krzysia, VERA, Pani Bestia, Semper, Elżbieta, zanetatacz, Franusiowa ten użytkownik otrzymał 6 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2022/06/09 14:10 #269409

  • nowababka
  • nowababka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • A na drogę w nieznane - nadzieję…
  • Posty: 3695
  • Otrzymane podziękowania: 11812
Kaczuszki przecudne :kocham
Jak już będziesz machać tą maczetą to wpadnij przy okazji do mnie 2smiech Też potrzebuję przetrzebić busz :mur
pozdrawiam (◕‿◕✿)
Marysia [a.k.a olibabka]
"Jeśli masz dwa bochenki chleba, sprzedaj jeden i kup liliowca" - przysłowie chińskie
:tup u mnie
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2022/06/09 14:28 #269413

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3582
  • Otrzymane podziękowania: 13906
Jeeee! Będą ptaszki na zdjęciach!
Ja dziś zaczęłam maczetowanie od kwasolubnej, ale sił na więcej póki co nie mam.
U Ciebie jeszcze lajtowo :D
Matko jedyna, a coś Ty tam u Poli nawyprawiała ze aż krajobraz naruszyłaś? rotfl
Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2022/06/09 14:48 #269416

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14604
  • Otrzymane podziękowania: 44128
Zuza! Oczywiście, ze będą! Tu zajawkowo, a na ptasich wątkach szczegółowo. Widziałaś już dzięcioła średniego. Miałam farta, to było pierwsze z nim spotkanie i już mogłam robić niezłe zdjęcia.
U Poli odkopałam sobie kawałki 3 host. Przy czym jedną tak ciachnęłam, że 3/4 z tej bryły musiałam zostawić, bo nie mieściła mi się w samochodzie. Ja buszowałam ze szpadlem, a Pola tylko od czasu do czasu krzyknęła znacząco z ławeczki" "Miłeczko, czy Ci pomóc?" 2smiech A ja na to, że dam sobie radę. A! I jedną siewkę róży wykopałam.

Marysiu! Nie dam rady u Ciebie dziś, może później rotfl Kaczki dziękują! Chciały zwiać matce, ale je dogoniła.

Obiecałam ptaszki:

Dzięcioł średni

Ibis kasztanowaty (w ptasim wątku więcej)

Perkozy rdzawoszyje

Błotniaki stawowe - zaloty takie

Łyska karmiąca

Perkoz dwuczuby


I lisek na parkingu po buszowaniu w śmieciach
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, halszka, Krzysia, VERA, Pani Bestia, zuzanna2418, Semper, nowababka, Elżbieta ten użytkownik otrzymał 8 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2022/06/09 14:56 #269419

  • DorotaZ
  • DorotaZ Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1533
  • Otrzymane podziękowania: 4873
Super ujęcia! Łyska z dzidziusiem :kocham .
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2022/06/09 17:36 #269434

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8426
  • Otrzymane podziękowania: 25226
A mnie zachwyciło zdjęcie zalotów błotniaka-rewelacyjne :woohoo: . A czupurny perkoz niezwykle uroczy :slonko
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.209 s.