Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogród takisobie

Ogród takisobie 2022/06/21 10:56 #270668

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14602
  • Otrzymane podziękowania: 44124
Majeczko! Maciej wie doskonale o co chodzi, ale wolałby mieć większy komfort montażu. wink-3
Wedle życzenia podaję zdjęcia z wyjazdu. :buziak

I z wyjazdu :
Młody dzięcioł duży

Sarna

dzierzba gąsiorek

Pokląskwa

Pliszka żółta

ważka oczobarwnica

żaba jeziorkowa

Pliszka siwa

Pliszka żółta

Karlątek
Ostatnio zmieniany: 2022/06/21 10:58 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, piku, halszka, Krzysia, edulkot, VERA, Pani Bestia, zuzanna2418, Semper ten użytkownik otrzymał 8 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2022/06/21 21:00 #270731

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11365
  • Otrzymane podziękowania: 21014
Miłeczko ale nacieszyłam oczy cudnymi fotkami zawstydzone maczki z głowkami w dół i ważki mistrzostwo dla mnie :bravo :bravo :bravo
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie


--=reklama=--

 

Ogród takisobie 2022/06/24 14:25 #270937

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14602
  • Otrzymane podziękowania: 44124
Bardzo dziękuję Danusiu! Cieszę się, że Ci się podoba! :buziak

Straszny upał, można wyjść do ogrodu do godz. 10.00, a potem trzeba uciekać do domu. Ale niektóre rosliny nic z tego sobie nie robią. Czyli teraz trzeba właśnie takie sadzić, które lubią upał i suszę :mur Może wszędzie postawię stoły z kaktusami wink-3

Na dziś:



Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel, piku, halszka, Krzysia, edulkot, Olusia, VERA, Pani Bestia, nowababka, Elżbieta ten użytkownik otrzymał 8 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2022/06/24 14:31 #270938

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14602
  • Otrzymane podziękowania: 44124
I z terenu:
Czaple siwe i gęgawy

Gęgawy

Pliszka siwa

Dudek

Byk

Gęgawy

Żaby jeziorkowe

Podróżniczek
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, th, piku, halszka, Efkaraj, Krzysia, edulkot, Olusia, VERA, Pani Bestia ten użytkownik otrzymał 10 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2022/06/24 17:53 #270945

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9850
  • Otrzymane podziękowania: 21401
Taki żabok u mnie co wieczór i w nocy drze mordę 2smiech ,fotki fantastyczne :hejka
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2022/06/24 23:20 #270975

  • Elżbieta
  • Elżbieta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2646
  • Otrzymane podziękowania: 7005
Miłeczko, zdjęcia jak zwykle przepiękne, bez wyjątku. recourse
Te z ptaszkami mało, że niesamowite, to bardzo pouczające. Wiele ptaków dzięki Waszym zdjęciom
pierwszy raz zobaczyłam na oczy. recourse
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, zanetatacz

Ogród takisobie 2022/06/24 23:30 #270977

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26125
  • Otrzymane podziękowania: 68927
Miłeczko, złowiłaś dudka! hu_rra U mnie ich coraz więcej, ale nie mogę żadnego złapać w obiektyw. :mur
Na Twoich fotach nawet rogacizna wygląda sexy. :lol:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2022/06/25 12:16 #271001

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14602
  • Otrzymane podziękowania: 44124
Polu! Dudków w terenie sporo. Kilka razy nam przelatywały pod nosem, ale ten był łaskawy i usiadł na szosie we wsi. skubał piórka, potem przeleciał na płot, potem pasł się w wybiegu dla kur i czasami siadał na płocie.

A byczek był naprawdę sexy, buchał, kopytem uderzał w ziemię, mruczał coś w rodzaju: "Wy moje dziewczyny kochane, nikomu Was nie oddam!" wink-3




Ostatnio zmieniany: 2022/06/25 12:18 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, piku, Krzysia, edulkot, VERA, Pani Bestia, Semper, nowababka, Elżbieta ten użytkownik otrzymał 7 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2022/06/25 12:28 #271003

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14602
  • Otrzymane podziękowania: 44124
Aniu! Bardzo Ci dziękuję, to motywujące. :buziak Lubimy fotografować ptaki, trochę je tropić, potem rozpoznawać. Ja jestem juz uwrazliwiona na ruch i głos ptaków. Taki bzik. wink-3 Cieszę się, że mogę te zdjęcia tu pokazać swobodnie, pochwalić się, co spotkałam, podzielić się, choć nie zawsze dotyczy to ogrodu. B)

Żanetko, dziękuję! Żaby miałam pomimo braku oczka, ale dawno nie widziałam ich u siebie, pewnie kryją się we wszechobecnych chaszczach przed upałem, ale już na pewno ich nie słyszę :(

Upał straszliwy. W cieniu na razie 28stC. Ale na słońcu strasznie. Zastanawiam sie w takich momentach, po co ludzie do Grecji, Włoch i Hiszpanii jadą 2smiech Potem włączaja klimatyzację w hotelowych pokojach, piją chłodne drinki i szukają ... cienia. Ja mam cień na hamaku pod gruszą :slonko (muszę go naprawić, bo mi się popruł - spasłam się ostatnio nieco)

Na dziś










Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, piku, Krzysia, edulkot, VERA, Pani Bestia, Semper, nowababka, Elżbieta ten użytkownik otrzymał 9 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2022/06/25 15:32 #271030

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3582
  • Otrzymane podziękowania: 13906
Ooo, przypomniałam sobie na widok Twojej fotki, że musze wieczorem podlać dejnante, bo ona bardzo cierpi z powodu gorąca.
Ale ptakowe zdjęcia boskie! Podróżniczek, jaki piękny! czy Ty widziałaś żołny? Bo ja je zobaczyłam na jakimś zdjęciu w necie i takie kolorowe są, czysta egzotyka!
Super ten dzbanek brązowy przy donicach.
Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2022/06/25 16:10 #271036

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14602
  • Otrzymane podziękowania: 44124
Zuza! Za żołnami trochę jeździliśmy po całej Polsce. Fakt, że one raczej w Wielkopolsce nie wystepują i nie mam szans zobaczyć ich nie wyjeżdżając. Podlasie i Mazury - tam może trzeba szukać, ale miałam cynk, że widziano je bliżej mnie. Raz widziałm kilka sztuk w locie. Mam zdjęcie dokumenracyjne (typowa "strzałeczka" na ogonku)



Dzbanki takie uwielbiam i zbieram namiętnie po ludziach i kupuje na starociach bądź rękodziele. Potem mam w nich kwiaty, a ty wyniosłam jakieś zwiędłe, a dzbanek pozostał. Napadało do niego i służy do podlewania donic.

No to jeszcze z ogródka. Obiektyw mi się popsuł, wróciłam do poprzedniego, kilka lat nieużywanego. Ten też jest popsuty bez autofocusa, ale sobie ręcznie nastawię.




Ostatnio zmieniany: 2022/06/25 19:38 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, piku, Krzysia, edulkot, VERA, Pani Bestia, zuzanna2418, Semper, nowababka ten użytkownik otrzymał 7 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2022/06/25 16:38 #271042

  • jugo
  • jugo Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4290
  • Otrzymane podziękowania: 15137
Miłko masz artystyczną duszę,bo jakoś tak inaczej patrzysz na wszystko,pokazują to twoje zdjęcia.
Bardzo bym chciała, poznać się z Tobą w realu.Może kiedyś się zdarzy. think:
Zdjęcia piękne,nawet bez tego autofocusa,cokolwiek to znaczy.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2022/06/25 19:35 #271060

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14602
  • Otrzymane podziękowania: 44124
Oj Gosiu! Też żałuję, że tak daleko mieszkasz. A na zlocie jesiennym będziesz? Bo w programie przewidziane są odwiedziny u mnie wink-3 Zapraszam!
Dziękuję, cieszę się, że Ci się podobają moje zdjęcia. Staram i uczę się cały czas. Szkoda tylko, że nie zawsze wiem, jak je podpisać, bo moja wiedza nt np paproci lub host jest znikoma, nie tak jak Twoja ;-) U mnie rośnie wszystko ciasno, jak w poszyciu lasu, pomieszane, niewyściółkowane. W sumie fajnie to wygląda, ale chyba przesadziłam. :oops:

Popołudnie nadal upalne, choć zaczeło się chmurzyć. Prognozy nie przewidują deszczu :mur
Wykorzystałam okazję, że trochę zelżało i poszłam wkoło kolejnych dalii czyścić autując wszędobylskie maki (ale one takie piękne). Podlałam i nawiozłam. Jutro kolejne poletko.

I jeszcze kilka:



Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, piku, Krzysia, edulkot, VERA, Semper, nowababka, Elżbieta, jugo ten użytkownik otrzymał 5 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2022/06/25 20:29 #271061

  • jugo
  • jugo Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4290
  • Otrzymane podziękowania: 15137
Jak nic się złego nie wydarzy ,to będziemy na jesiennym zlocie.
Fajnie by było się zobaczyć .
Dla mnie każdy ogród jest ciekawy,bo inny.Swoim już się przejadłam i bardzo chętnie oglądam inne.
A ostatnio byłam u Danusi,i bardzo mi się podobało,a ona też lubi ciasno.
Na temat fotografii ,nie wiem nic,no i muszę z tym żyć,bo dla mnie to czarna magia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2022/06/26 09:33 #271077

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10021
  • Otrzymane podziękowania: 22988
Dziękuję za wszystkie 'złowione' zwierzęta, łowisz nawet takie nieuchwytne i zastanawiam się czy kiedyś 'złowiłaś' jerzyka. U nas po południami przelatuje spore stadko drąc dziobkami doś przenikliwie, lecą tak szybko że trudno rozpoznać kolory ale kształtem i wielkością zbliżone do jerzyka. One są szybsze niż jaskółki, może bardziej dzikie bo nasze jaskółki są mniej ruchliwe, a mamy ich coraz mniej z racji wyburzenia budynków gospodarskich.
Tym dzbankiem przypomniałaś mi że zalego podobny gliniak i dobrze byłoby zrobić z niego użytek.
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2022/06/26 12:19 #271100

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14602
  • Otrzymane podziękowania: 44124
Majka! Złowienie jerzyka jest , jak zauważyłaś, bardzo trudne, ale nie nieosiągalne. Kiedyś widziałam u sąsiadów cioci gniazdo jerzyków na domu. Niestety, choć juz wtedy fotografowałam ptaki, nie miałam przy sobie aparatu, a zresztą nie było czasu, bo przyjechaliśmy na wesele. Odpuściłam.
Ale mam jedyne zdjęcie z Mazur, ze Stańczyków (specjalnie dla Ciebie)



Gosiu! Wiec jesteśmy umówione, bardzo się cieszę!
Co do fotografii, to to trochę jak z jazdą samochodem. jak już się coś załapie, to potem idzie, a na początku strach trochę. Ale ja rozumiem, że nie wszyscy muszą umieć robić zdjęcia profesjonalnie. To zależy co komu trzeba. Twoje zdjęcia są dobre, ładne i ok. Podejrzewam, że szybko nauczyłabyś się tego, czego oczekujesz. :fotka

Upał nadal, szans żadnych na poprawę. Pisali, że we wtorek ma być burza. Nie wierzę im.

na dziś:









Rozchyla pąki moja pierwsza dalia, tzw "wypad" od Kluseczki:

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, piku, Krzysia, edulkot, VERA, Pani Bestia, zuzanna2418, Semper, nowababka ten użytkownik otrzymał 7 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2022/06/26 12:41 #271108

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10021
  • Otrzymane podziękowania: 22988
Jerzyk piękny, całkiem jak jaskółka. Porównać trudno bo moje latają w ogrodzie od drzewa do drzewa i nie zdążę złapać je w locie, może to młode takie loty próbne urządzają.
Gratulacje pierwszego kwiatka dalii, moje wszystkie ledwie od ziemi wyrosły.
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2022/06/26 21:12 #271131

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14602
  • Otrzymane podziękowania: 44124
One są jednak trochę inne w locie Majeczko, ale teraz jakoś trudno mi to wytłumaczyć. wink-3 Chyba rozstaw skrzydeł też maja proporcjonalnie większy think:

Kolejne poletko dalii przetrzebione z przekwitnietych pierwiosnków i orlików tudzież chwastów i nieplanowanych maków. Podlałam dalie i nawiozłam i teraz spokojniutko czekam aż urosną i zakwitną :tup



Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, Krzysia, edulkot, VERA, Pani Bestia, Semper, nowababka, zanetatacz, a.nia ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2022/06/26 22:58 #271142

  • Krzysia
  • Krzysia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2772
  • Otrzymane podziękowania: 7407
Miłko, maki zachwycające, te jasne zwłaszcza :kocham .
Zdjęcia skrzydlatych i nie tylko wink-3 świetne, pliszki i dudek jakby specjalnie Ci pozowały, a może rzeczywiście tak było :diabelek .

Jerzyków u nas mnóstwo, kilka lat temu miałam okazję podziwiać je z bliska. Opiekowałam się dzieckiem znajomych mieszkających na sąsiednim osiedlu, na IV piętrze. Jerzyki fruwały tuż przy oknie, kiedy stałam na balkonie miałam wrażenie, że za chwilę wlecą do mieszkania, zawracały tuż przy szybach z niesamowitą prędkością. Mieszkam 2-3 km dalej i tu na tej wysokości ich nie ma, latają wyżej.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, nowababka, ewakatarzyna

Ogród takisobie 2022/06/28 13:52 #271245

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14602
  • Otrzymane podziękowania: 44124
Krzysiu! Maki są zachwycające, ale już zaczęły mnie wkurzać. Rośliny spore, zagłuszają wszystko. W przyszłym roku inaczej to zorganizuję. Maki będą, ale dalie tam docelowo rosnące posadzę w donicach i będę dbać, żeby dobrze rosły. Potem wyrwę maki, a dalie pójdą do gruntu. tym razem wykopałam dalie i posadziłam do donic, bo maki by je zjadły. W samą porę, bo nic by z tych dalii nie było. Ptakim przy okazji przekażę, że Ci się spodobały ;-)

Popadało z rana, temperatura nieco spadła i rośliny od razu wyglądają lepiej.
I zrobiłam sobie prezent w Albamarze i kupiłam trochę roślin późnego lata - jeżówki, dzielżany i takie tam kwiatki, co by mieć na wystawę. Mam nadzieję, że zakwitną na czas.

Na dziś, ale sprzed deszczu:





Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, Krzysia, edulkot, VERA, nowababka, zanetatacz, Danusia, a.nia, ewakatarzyna ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.231 s.