Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogród takisobie

Ogród takisobie 2022/06/09 18:10 #269439

  • halszka
  • halszka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2043
  • Otrzymane podziękowania: 6173
Fotki obłędnie cudne, a lisek to nawet rozczula.
Ogród wygląda przepiękni :kocham . Ta wielka czerwona róża to Dortmund?
Z maczetą uważaj, bo niektóre rośliny im bardziej przycinane, tym bardziej ochoczo rosną rotfl
Pozdrawiam
Halina
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2022/06/09 18:43 #269445

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9820
  • Otrzymane podziękowania: 21242
Piękne fotki jak zawsze tylko cuda natury inne- dziękuję bo to dla mnie zupełne nowości hu_rra clap hu_rra
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.


--=reklama=--

 

Ogród takisobie 2022/06/09 20:27 #269478

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11345
  • Otrzymane podziękowania: 20967
Miłeczko zdjęcie robisz cudne i ptaków i ogrodu :buziak mnie najbardziej podoba się dzięcioł bo taki już u mnie 3 rok zamieszkuje budkę dla szpaków rotfl
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2022/06/10 16:08 #269615

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14578
  • Otrzymane podziękowania: 44008
Danusiu! Dziękuję i gratuluję dzięcioła. U mnie w ogrodzie dzięcioł duży urzadził sobie kuźnię, ale nie mam pojęcia, gdzie się lęgnie.

Żanetko! I dla mnie wiele ptaków jest nowością. Zawsze mnie cos zaskakuje i czegoś nowego się uczę. Może dlatego lubię fotografować ptaki. Dziekuję! :buziak

Halinko! Dzięki! Tak to Dortmund! Usiłuję jakiś zapanować nad naturą, ale nie da się. Bo ja posiałam rzutowo różne dziwne rzeczy i teraz ponoszę tego konsekwencje. :mur

Wiesiu! Jak robię zdjęcia to seriami i dzięki temu można chwycić własnie takie błotniaki. Gorzej potem z porządkowaniem takich zdjęć.

Dorotko! Ja też z rozczuleniem sie im przyglądałam. To fajny okres, kiedy ptaki karmią młode i uczą je życia.

Dziś powoli zaczęłam pielić, sadzić, podwiązywać, ale końca nie widać. Postanowiłam jednak nie szarpać za mocno, bo praca w tym zaduchu nie jest miła. Powolutku będę sobie skubać i już.

Zakwitł mi kolejny kaktus:


I kilka migawek z ogrodu:



I śnieżyca mi zakwitła (pewnie letnia jest 2smiech )
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, piku, Krzysia, edulkot, Olusia, VERA, zuzanna2418, Semper, nowababka ten użytkownik otrzymał 7 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2022/06/10 16:23 #269616

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14578
  • Otrzymane podziękowania: 44008
I kilka ptaszkowych

Dzisiaj takie pływające różnorakie

Łabedzie krzykliwe - niewiele par gniazduje w Polsce, ale na Stawach są.

Gęgawia rodzinka

Łyska

Łabędź krzykliwy

Gęgawy

Łabędzie nieme

Głowienki i podgorzałki

Czernice
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, piku, Krzysia, edulkot, Olusia, VERA, Pani Bestia, zuzanna2418, Semper ten użytkownik otrzymał 9 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2022/06/12 16:06 #269785

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14578
  • Otrzymane podziękowania: 44008
Miała byc burza i deszcz, popieliłam posadziłam, nawiozłam i miało podlać. Pokropiło i z powrotem świeci słońce.


Kilka zdjęć z ogrodu:





Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, piku, Krzysia, edulkot, Olusia, VERA, Semper, nowababka, Elżbieta ten użytkownik otrzymał 7 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2022/06/12 16:14 #269787

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14578
  • Otrzymane podziękowania: 44008
I z wyjazdu na Stawy Milickie cd.

Gęgawa z młodym

Głowienki

Żaba - nie wiem jaka

Młody kowalik

Piżmak

Ważki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, Krzysia, edulkot, Olusia, zuzanna2418, Semper, nowababka, Elżbieta, zanetatacz ten użytkownik otrzymał 7 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2022/06/12 18:14 #269796

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3577
  • Otrzymane podziękowania: 13859
Uwielbiam te delikatne sukieneczki maków!
Piżmak! W życiu nie widziałam! No ale niby gdzie miałam widzieć.
Czekam na ważki nad moją kałużą, ale na razie tylko chrząszcze wodne przybyły...
Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2022/06/12 22:08 #269840

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8398
  • Otrzymane podziękowania: 25094
Ależ cudne te białe maczki :kocham
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2022/06/13 13:51 #269896

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14578
  • Otrzymane podziękowania: 44008
Wiesiu! Ten mak to z lekka sinawy jest, nie czysto biały i chyba w tym cały urok. Niestety maki mi zarosły stanowisko dalii i chyba kiepsko z nimi będzie. jak tylko maki przekwitną - wyrywam i zasilam dalie.

Zuza! Ważki tez u mnie bywają, ale nie własnie przy kociołkach z wodą, ale na makach i trawach. Może tez lubią. Ale życzę Ci przy kałuży jakichś cudnych okazów, będą cudne foty!

Obiecali burze, ale nadal nie ma. Troche pokropiło. Nie żebym chciała nawałnicy, ale mogłoby solidnie popadać. W centrum Poznania był wczoraj deszcz. U nas ledwie pokropiło.
Dziś sadziłam z rozsad kolejne cynie i aksamitki. Stanowczo za dużo tego naprodukowałam. Ostatnią partie aksamitek z radością dałam sąsiadce.
Posadziłam też różę na docelowe miejsce, ale trochę wczoraj zwiędła w upale więc nie wygląda ładnie. Pokażę, jak się podniesie.

Na dziś:




Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, piku, halszka, Krzysia, edulkot, Olusia, VERA, zuzanna2418, nowababka ten użytkownik otrzymał 7 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2022/06/13 20:52 #270003

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14578
  • Otrzymane podziękowania: 44008
I ptasich kilka, bo niebawem jadę znów, ale do Słońska. Mam nadzieje, że będzie równie ciekawie.

Ptaki drobne:
kowalik

szczygły


Ptaki wodne
Perkozki


Krzyżówki

Czapla siwa
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, piku, halszka, Efkaraj, Krzysia, edulkot, lucy09, Olusia, VERA ten użytkownik otrzymał 10 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2022/06/14 13:29 #270069

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14578
  • Otrzymane podziękowania: 44008
I ciąg dalszy moich maczków:





Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, piku, halszka, Krzysia, edulkot, Olusia, VERA, Semper, nowababka ten użytkownik otrzymał 8 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2022/06/14 14:18 #270071

  • halszka
  • halszka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2043
  • Otrzymane podziękowania: 6173
Maczki jak baletnice :kocham
Pozdrawiam
Halina
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2022/06/14 15:20 #270072

  • dultom
  • dultom Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2840
  • Otrzymane podziękowania: 12240
To zdjęcie ze szczygłami przebojowe. Niesamowite ujęcie. zdziwko
Pozdrawiam, Tomek

Mój ogród jest mym najpiękniejszym arcydziełem (Claude Monet)

Ogród na kółkach
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2022/06/16 08:19 #270177

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4643
  • Otrzymane podziękowania: 8413
Ty i Zuzia jesteście dla mnie guru fotografii
Jak zwykle z przyjemnością zwiedziłam Twój ogród, szczególnie ze ja swojego już 4 dzień nie widziałam. Jestem znowu w szpitalu. A potem znowu będę mogła tylko połazić po ogrodzie.
U mnie nie wszystkie dalie wylazły. Jak czytam ile walczycie ze ślimakami to może moje tez zostały zżarte?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, zuzanna2418, zanetatacz

Ogród takisobie 2022/06/20 17:18 #270550

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14578
  • Otrzymane podziękowania: 44008
Gosiu! Cały czas żałuję, że osobiście nie mogę Ci przekazać kilku wskazówek dot zdjęć, byłoby łatwiej wiele rzeczy wytłumaczyć. Może będzie jeszcze okazja. Z fotografią, jak ze wszystkim, kwestia wprawy, wytrwałości. Ale tak naprawdę niewiele trzeba. Przykro czytać, ze w szpitalu jesteś. To niefajne i tęskni się nie tylko za ogrodem. Mam nadzieję, że dalii slimaki Ci nie zjadły i coś jeszcze zostało wink-3

Tomku! To było zdjęcie z podchodami. Udało mi się je podejść, bo chłód z kałuży był atrakcyjny na tyle, że zignorowały potencjalne zagrożenie.

Halinko! Maczki po ulewie po części się położyły i niebawem będę musiała je powyrywać. Na szczęście są jednoroczne. Ale widok był faktycznie przepiękny.

W długi weekend bylismy na ptakach. Bardzo mnie to relaksuje i chyba nie potrafiłabym inaczej wypoczywać rotfl
W takie gorące letnie dni zazwyczaj wstajemy skoro świt. O 10.00 jesteśmy już "po robocie", jemy śniadanie w terenie, robimy mały objazd i idziemy spać. potem obiad i wieczorkiem jedziemy kolejny raz w teren, gdzie właśnie wtedy światło jest najkorzystniejsze. Pokaże na pewno kilka zdjęć.

Na razie trzciniak:

kląskawka

bażant
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, Krzysia, edulkot, VERA, zuzanna2418, Semper, Elżbieta, zanetatacz, Danusia ten użytkownik otrzymał 4 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2022/06/20 17:22 #270551

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14578
  • Otrzymane podziękowania: 44008
I kilka zdjęć z ogrodu. Wczoraj, jak wróciliśmy, w ogrodzie był piekarnik z termoobiegiem 2smiech Zaczęłam w panice podlewać, ale zagrzmiało i przestałam wink-3
Podlałam tylko pomidory w szklarni.

Na dziś:





Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, th, Gabriel, piku, halszka, Krzysia, edulkot, VERA, Semper, nowababka ten użytkownik otrzymał 10 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2022/06/20 20:18 #270607

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9820
  • Otrzymane podziękowania: 21242
O widzę doczekałaś się kwitnącej calli hu_rra clap hu_rra ...u mnie dopiero raczkują tak samo jak dalie wsadzone do ziemi -porażka ślimaki nie dadzą im urosnąć :mur ....mam nadzieję na więcej zdjęć z wyjazdu vishenka
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2022/06/21 09:47 #270660

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14578
  • Otrzymane podziękowania: 44008
Żanetko! Kalle kwitły mi w zeszłym roku całkiem ładnie (te biało fioletowe), miałam im wymienić ziemię, ale zapomniałam i rosną w starej, ale jak widać, nie przeszkadza im to. Z kolei żółta to nowy gość, bo dostałam kilka dorodnych ślicznych bulwek w zeszłym roku i wystartowały nie gorzej niż te moje, choć później sadzone.
Ślimaki nie odpuszczają, trzeba z nimi walczyć. Najlepiej nie dopuścić do zachwaszczenia (mi pod każdym listkiem blisko dalii się chowają), tłuc i karmić na niebiesko.
Zdjęcia będą, a jakże.

Chłodno się zrobiło i popaduje. Mąż projektuje mi nowa pergolę z nierdzewki pod róże Louise Odier i Dortmund. Bo teraz to róże podpierają mi pergolę z Lidla . Będę musiała obydwie z głową przyciąć. No i będę musiała uzbroić sie w anielską cierpliwość, bo Maciej będzie to montował wśród rosnących wokół ciasno rodków, bylin i dalii. :mur Będzie deptał i wyzywał...

Na dziś






Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, piku, Krzysia, edulkot, VERA, Semper, nowababka, jugo, zanetatacz ten użytkownik otrzymał 4 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2022/06/21 09:57 #270662

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10011
  • Otrzymane podziękowania: 22957
Facet deptający wszystko pod nogami, skąd ja to znam, tak mają chyba wszyści którym ogród nie jest potrzebny do życia. Przy wczorajszych wiatrach złamał się kołek obok katalpy i teraz kołek szarpie się razem z nią, no i jak wymienić skoro pod katalpą aż gęsto.
Czekam na zdjęcia z wyjazdu choć ogrodowe też ciekawe.
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Ostatnio zmieniany: 2022/06/21 09:58 przez edulkot.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.222 s.