Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogród takisobie

Ogród takisobie 2022/01/28 18:05 #258704

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4600
  • Otrzymane podziękowania: 8274
Sponiewierało Cię, bo pewnie za szybko poszłaś na szczepienie po tym katarze.
Dziękuję za nazwy ptaszków. U mnie przeważnie sikorki, ale też pojawia się grubodziób.
Wczoraj widziałam chyba rudzika, ale nie jestem pewna. A może jer?
Widziałam rudości ale z daleka.
No chyba zięby przylatują.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2022/01/28 20:03 #258716

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14463
  • Otrzymane podziękowania: 43401
Gosia! To masz niezły przekrój ptaszysk! Zięb u nas też sporo. Można nawet powiedzieć, że dominują.
Dziś widziałam znów krogulca. Spłoszyłam go, jak otwierałam okno.
Kataru dawno już nie ma, ale kaszlę. To chyba przez leszczyny, bo kaszlę w styczniu od kilku lat. I przechodzi mi, jak wezmę coś na alergię. Wspomniałam to panu, który kwalifikował mnie na szczepienie, a on stwierdził, że przeciwskazań nie ma. W ogóle miałam wrażenie, że cała ekipa od szczepień robiła wszystko, żebym broń Boże nie uciekła! 2smiech
Po drugiej dawce sponiewierało mnie bardziej. Pamiętam, że położyłam się spać w ubraniu i ręce mnie bolały, jak je myłam.

Kluseczka mi dziś pisała, że sieje już kwiatki w domu na rozsadę. Pozazdrościłam jej nieco, bo ja kompletnie nie mam jeszcze do tego weny. Ale jak tylko zaświeci słońce i dorwę się do kartonu z nasionami... gwizdac




Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, piku, halszka, edulkot, VERA, chester633, Ave, zanetatacz, elakuznicom ten użytkownik otrzymał 7 podziękowań od innych


--=reklama=--

 

Ogród takisobie 2022/01/29 10:11 #258732

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14463
  • Otrzymane podziękowania: 43401
Już chyba wyczerpałam zdjęcia z wyjazdu, ale szczęśliwie udało mi się zrobić kilka zdjęć w ogrodzie.






Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, halszka, Efkaraj, edulkot, VERA, chester633, Ave, jugo, zanetatacz ten użytkownik otrzymał 8 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2022/01/29 10:20 #258734

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 6267
  • Otrzymane podziękowania: 24465
Miłko, gratuluję wiosennych cyklamenów. U mnie o ile purpurowy i bluszczolistny ładnie rosną i nawet się wysiewają, to wiosenny coum, wypada albo wegetuje :nie_wiem
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2022/01/30 11:08 #258798

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14463
  • Otrzymane podziękowania: 43401
Szkoda Tomku, że to napisałeś. Przez Ciebie weszłam do Sadzawki i zamówiłam kolejne. A miałam nic nie kupować :mur Ale premię jakąś dostałam i obiecałam sobie, że w całości wydam na swoje zachcianki.
Krokus pokazany to wcześniej wspomniany De Jagger. Widać, że się różmnożył. Towarzystwo stareńkiej śliwy mu służy, podobnie jak cyklamenom.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna

Ogród takisobie 2022/01/30 15:22 #258810

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5962
  • Otrzymane podziękowania: 24660
Mnie też poniosło do Sadzawki, efekt wiadomy :diabelek
Obiecałam sobie nie kupować wysyłkowo, ale Sadzawka sprawdzona.................................
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2022/01/30 15:55 #258815

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14463
  • Otrzymane podziękowania: 43401
Tak Verka! Ja te cyklameny, co teraz kwitną też tam kupiłam 4 lata temu. Wtedy był jeszcze możliwy odbiór w Przeźmierowie - niedaleko mnie. Kupiłam wtedy jeszcze kilka paproci i coś tam jeszcze, nie pamiętam.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2022/01/30 16:00 #258817

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5962
  • Otrzymane podziękowania: 24660
Miłko, w obecnym ogrodzie prawie wszystkie cyklameny mam z Sadzawki 2smiech
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, elakuznicom

Ogród takisobie 2022/01/30 18:28 #258828

  • Olusia
  • Olusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3928
  • Otrzymane podziękowania: 10514
VERA napisał:
Mnie też poniosło do Sadzawki, efekt wiadomy :diabelek
Obiecałam sobie nie kupować wysyłkowo, ale Sadzawka sprawdzona.................................

Verka , do sadzawki pojedziemy i zrobimy na miejscu rozeznanie ...... trochę się znam z szefostwem .
OLUSIA !!
Zapraszam do podziwiania: Moje hosty od A do Z
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Ogród takisobie 2022/01/30 18:43 #258831

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11260
  • Otrzymane podziękowania: 20702
Miłeczko fotki z wyjazdu przepiękne :bravo :bravo :bravo a krokusy i cyklameny zdziwko u mnie znów śniegu dosypało krecigl
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2022/01/30 21:12 #258840

  • halszka
  • halszka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1991
  • Otrzymane podziękowania: 5934
takasobie napisał:
Wtedy był jeszcze możliwy odbiór w Przeźmierowie - niedaleko mnie. Kupiłam wtedy jeszcze kilka paproci i coś tam jeszcze, nie pamiętam.

To teraz nie ma już odbioru w Przeźmierowie? Odbierałam tam w październiku i teraz też zamówiłam kilka cyklamenow z odbiorem tamże. Tylko ze kliknęłam na odbiór w Międzychodzie, a potem dopisałam w wiadomości przy zamówieniu, ze chce odebrać w Przeźmierowie. Mam nadzieje, ze będzie ok..
Pozdrawiam
Halina
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2022/02/05 11:50 #259184

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14463
  • Otrzymane podziękowania: 43401
Halinka! Nie wiem, jak jest teraz, oficjalnie nią piszą na stronie o Przeźmierowie, ale może da się załatwić.

Danusiu! Dziękuję! :buziak Teraz cyklameny rozkwitły i widzę, że jest ich więcej niż w zeszłym roku hu_rra

Verka, Olusia! Zamówienie złożone, czekam, aż wyślą, nawet nie czytałam, kiedy przewidywana dostawa. W międzyczasie zdążyłam zapomnieć, że w ogóle coś zamawiałam. 2smiech

Krokusy i przebiśniegi potrzebują kilku ciepłych dni, żeby się rozwinąć:





Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, VERA, chester633, nowababka, zanetatacz, Shalina, dultom, DorotaZ, ewakatarzyna ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2022/02/05 22:28 #259249

  • Elsi
  • Elsi Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1580
  • Otrzymane podziękowania: 4729
Krokusy już wiosenne masz. Miłko, u mnie luty to jednak zimna, śnieg leży i nawet przebiśniegów nie widać.
Tak jest z tymi zamówieniami przedsezonowymi, zamawia się, a potem zdziwienie, co to przyszło? wink-3
Mnie bardzo zaskoczyły w tym roku cyklameny, bo liście niespodziewanie wyszły, nie było tam nic od dwóch lat :) .
Pozdrawiam, Elżbieta

Od wiosny do wiosny .....
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2022/02/06 10:07 #259266

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 6267
  • Otrzymane podziękowania: 24465
takasobie napisał:
Szkoda Tomku, że to napisałeś. Przez Ciebie weszłam do Sadzawki i zamówiłam kolejne. A miałam nic nie kupować :mur Ale premię jakąś dostałam i obiecałam sobie, że w całości wydam na swoje zachcianki..
Miłko, nie szkoda, tylko podziękuj :kawa . Dzięki mnie jesteś posiadaczką pięknych roślinek...a znając kobiece zachcianki, premia poszłaby na rzeczy małoistotne ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2022/02/06 14:37 #259293

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14463
  • Otrzymane podziękowania: 43401
Tomku! Jeszcze nie posiadam - czekam! Sadzawka milczy, pewnie nie wiedzą w jaki piękny papier zapakować :-) Ale dziękuję! Dzięki Tobie ogród będzie piękniejszy! :buziak

Elu! Z tymi cyklamenami, które mam to był też numer. Posadziłam, zapomniałam o nich. Na szczęście tam niczego nie sadziłam. Pokazały się ... po półtora roku. Już myślałam, że w ogóle zgniły, albo je coś zeżarło. :( Więc podobna historia do Twojej. Może po prostu one tak mają.

Miałam w weekend zaplanowane czynności w ogrodzie, bo już czuję się dobrze i jakieś dziwne chęci we mnie wstąpiły. Ale pada... ciemno i poprzestałam na popatrzeniu na ogród z okna. Pooglądałam skoki na olimpiadzie clap i oddałam się wypoczynkowi...


Ostatnio zmieniany: 2022/02/06 17:31 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, halszka, VERA, chester633, zanetatacz, Shalina, dultom, ewakatarzyna, Jakasiula

Ogród takisobie 2022/02/06 14:54 #259295

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7463
  • Otrzymane podziękowania: 16257
Najpierw ciemiernikoza, teraz cyklamenoza :mur . Jeszcze walczę gwizdac .
W sumie, to gdyby nie buchnęli mi z koszyka Porcelanki, to może już bym sfinalizowała gwizdac ?
Pierwiosnki u mnie na podobnym etapie, ale żeby krokusy? To już przesada teacher :diabelek .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

Ogród takisobie 2022/02/06 17:21 #259303

  • halszka
  • halszka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1991
  • Otrzymane podziękowania: 5934
Odebrałam w czwartek swoje cyklameny w Przeźmierowie, więc rzeczywiście się da! Piękne wielgachne sadzonki, ale musiałam złożyć reklamację, bo do kartonu wsadzili o jednego za mało :angry: . Ale może tym sposobem domówię sobie jeszcze jedjednego albo dwa rotfl . U mnie też był to zakup całkowicie niezaplanowany - wpadłam w forumową cyklamenozę, jak to szaleństwo słusznie nazwała Edytka :diabelek .
Pozdrawiam
Halina
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

Ogród takisobie 2022/02/06 18:10 #259306

  • th
  • th Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Posty: 5707
  • Otrzymane podziękowania: 15075
Cyklamenoza dopadła i mnie... gwizdac wszystko przez Miłkę, bo pierwsza pokazała te małe łepetynki a ja pomyślałam: No ślicznoty! :kocham Moje odczucia na ten tychmiast odczytał fejs i zaserwował mi reklamę Sadzawki z 'Porcelanką' na czele... 2smiech jeszcze się opierałam, ale jak Ania pokazała swoje zakupy... to przestałam, bo właściwie czemu ma służyć takie opieranie? Przecież nie poprawie nastroju, co innego zakupy! :silly: Moje całe 4 (zamówienie proporcjonalne do wielkości ogródka :P ) przyjadą po feriach :)

Miłko... a Ty jakoś dopieszczasz swoje cyklamenki? Jakieś skorupki czy inny dolomit? Bo one zasadolubne... czy też są, bo chcą? :silly: I muszę sobie zapamiętać tego wczesnego krokusa... De Jagger... ciekawe czy w moich warunkach też byłby taki rychły? A gdzie go nabywałaś?


Strefa cienia... zapraszam... Monika :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): halszka

Ogród takisobie 2022/02/06 18:16 #259307

  • halszka
  • halszka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1991
  • Otrzymane podziękowania: 5934
Monik, i załapałaś się na "Porcelankę"? Ja niestety nie :( Forumowe sępy wszystko rozgrabiły 2smiech
Pozdrawiam
Halina
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th

Ogród takisobie 2022/02/06 18:40 #259311

  • th
  • th Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Posty: 5707
  • Otrzymane podziękowania: 15075
Halszko... załapałam się... no chyba że za tydzień nie znajdę jej w paczce, czego nie chciałabym doświadczyć... gwizdac ale zabrakło już dla mnie 'Special Leaf'... Ania wykupiła albo Vera :P
Strefa cienia... zapraszam... Monika :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.242 s.