Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogród takisobie

Ogród takisobie 2022/02/06 19:35 #259317

  • Asia2
  • Asia2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1177
  • Otrzymane podziękowania: 3718
th napisał:
Halszko... Ania wykupiła albo Vera :P
Albo ja... rotfl
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th

Ogród takisobie 2022/02/06 22:41 #259328

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44008
'Special Leaf' też mi się spodobał, ale zabrakło refleksu. Będę oglądać u Asi i może jeszcze gdzieś indziej gwizdac Ale już się cieszę, że cokolwiek posadzę.

Monia! Nie dopieszczam cyklamenów, rosną pod śliwą, tam nie nawożę. No raz do roku sypię guano dla cebulowych, ale też wysypane jest korą i nie mam pojęcia , jaki tam odczyn. De Jagger kupowałam bodajże w Benexie. Chciałam dokupić jeszcze innych odmian u Marty i Japa, ale oni na fejsie sprzedają, a ja tam nie istnieję. No i nie jeżdżę jak Olusia po szkółkach. Bez znajomości ani rusz... :mur

No ładnie, wyszło, że ja rozbujałam tą cyklamenozę 2smiech A ja tylko zdjęcie jak co roku pokazałam :fotka

Edyta! też się zdziwiłam. One w zeszłym roku, te krokusy , kwitły razem z innymi. think: Ale były wtedy pierwszy sezon po posadzeniu. Wtedy zawsze później wychodzą.

Halinko! A widzisz, mi się nawet nie chciało pytać i jechać do Przeźmierowa 2smiech Zapłaciłam za przesyłkę i czekam.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz


--=reklama=--

 

Ogród takisobie 2022/02/07 13:07 #259349

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44008
Dziś pomimo kiepskiej pogody wyszłam do ogrodu i trochę się pokrzątałam, trochę poprzycinałam suchelce, trochę pozbierałam połamanych po wichurach gałęzi. Na jałowcu sąsiadki dokazywały mysikróliki, piszczały aż miło. Nie zrobiłam zdjęć, ale sobie popatrzałam.
Byłam też spacerkiem w aptece i w naszym naturalnym parku urzędowały gile. Oj jak miło było pogapić się na nie.
Te chwile na powietrzu dużo dały. Już mnie wkurza ten zimowy mordor. Ale fajnie, bo pokazały się ranniki i w zasadzie to one mnie nakłoniły do spędzenia tej godzinki w ogrodzie. A poszłam tylko ptakom dać jeść. wink-3



Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, piku, Olusia, VERA, nowababka, zanetatacz, Shalina, DorotaZ, ewakatarzyna ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2022/02/09 08:52 #259471

  • Olusia
  • Olusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3928
  • Otrzymane podziękowania: 10519
U mnie już też żółte łączki .
OLUSIA !!
Zapraszam do podziwiania: Moje hosty od A do Z
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2022/02/09 11:57 #259478

  • nowababka
  • nowababka Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • A na drogę w nieznane - nadzieję…
  • Posty: 3679
  • Otrzymane podziękowania: 11708
Ale fajne żółte łebki clap A u mnie pokazał się jeden odważny rannik polewkamax Kuszą mnie cyklameny, nie mam wcale, ale u nas będzie tyle roboty, ze chwilowo wstrzymuję się z zakupami drobiazgów :(
pozdrawiam (◕‿◕✿)
Marysia [a.k.a olibabka]
"Jeśli masz dwa bochenki chleba, sprzedaj jeden i kup liliowca" - przysłowie chińskie
:tup u mnie
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2022/02/09 22:07 #259506

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4643
  • Otrzymane podziękowania: 8413
Ja sprawdzę dopiero w sobotę, czy u mnie się zażółciło.
Te cyklameny kuszą.
U mnie niestety wiosenne nie przetrwały. Mam tylko jesienne. I musze je koniecznie przesadzić gdzieś na brzeg, bo prawie ich nie widać.
Tylko boję się ruszać
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2022/02/10 13:16 #259523

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44008
Gosia! No właśnie z tym ruszaniem... think: Może by trzeba z bryłą ziemi, ostrożnie. A czasami dobrze za dużo się nie zastanawiać, tylko posadzić, gdzie nam pasuje. wink-3

Marysiu! czasami warto zaczekać aż kataklizm przeminie. Potem człowiek nie pamięta, gdzie posadził, albo idzie w niwecz. Wszystko ze spokojem. :buziak

Olu! To cudownie! hu_rra

Na chwilę zaświeciło słońce i zrobiła się wiosna




Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, piku, halszka, VERA, Pani Bestia, nowababka, zanetatacz, nelu-pelu, wojtek ten użytkownik otrzymał 5 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2022/02/10 20:03 #259540

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5969
  • Otrzymane podziękowania: 24762
U mnie też było dzisiaj słońce, drugi raz w tym miesiącu clap clap clap
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2022/02/11 07:15 #259563

  • Asia2
  • Asia2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1177
  • Otrzymane podziękowania: 3718
Miłko, ale u Ciebie zaawansowana wiosna zdziwko ! U mnie krokusy dopiero puszczają szczypiorki, a ciemierniki ledwo odsłoniły pąki. A przecież nasze ogrody dzieli tylko kilka kilometrów.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2022/02/11 08:10 #259569

  • silvarerum
  • silvarerum Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Posty: 14
  • Otrzymane podziękowania: 8
Postanowiłam jednak się obudzić z zimowego snu - ptaki rano już tak śpiewają, jakby wiosna była tuż, tuż... A Twoje zdjęcia też na to wskazują :-).

Te żółte kuleczki ranników są wyjątkowo urocze. Miałam je posadzić w zeszłym roku, ale wiadomo jak to jest. A teraz widząc Twoje, trochę żałuję. Nic to, nowy sezon - nowa szansa ;-). Twoje krokusy to jakieś wyrywne, bo u mnie, tak jak u Asi, dopiero szczypiory widać, a mam kilka wczesnych odmian niby. Może Ty masz, tak jak Robaczek, podgrzewany ogród?

Zaproszenie ciągle otwarte, zimorodek krzyżykowy czeka, no i przy okazji zobaczysz, jak oprawiłam i powiesiłam Twoje ptaszki :-).
Szwedzki ogrodnik w akcji - c'est moi!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2022/02/11 09:03 #259574

  • Olusia
  • Olusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3928
  • Otrzymane podziękowania: 10519
Krokusami to mnie mnie zaskoczyłaś . U mnie same piórka :ohmy:
OLUSIA !!
Zapraszam do podziwiania: Moje hosty od A do Z
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2022/02/11 11:00 #259580

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44008
Olusiu! To musi być jednak jakaś wczesna odmiana. Inne u mnie też w szczypiorkach, choć widzę już wyraźne pąki w angustifolios i jakieś jeszcze, którego nazwy nie pamiętam.

Cześć Sylwia! :buziak Jak już pisałam Olusi, ta odmiana tak ma. Cieszę się, że tym samym, przedłuża się okres królowania krokusów w moim ogródku.
Na nasze spotkanie już się cieszę, ale czekam na słonko, bo ten mordor nie nastraja do towarzyskich spotkań. Rannika Ci przywiozę, przypomnij mi! Please!

Może Asiu ja mam bardziej na słońcu te ciemierniki. Ten ciemiernik z kwiatkiem, to z biedy świeżo posadzony. Kwiatka już miał. A krokusy to wczesne jakieś. Teraz to rekordziści. No może wcześniej zakwitły cyklameny... dawniej prym wiodły irysy reticulata. A u Ciebie kwitną przebiśniegi. U mnie jeszcze nie gwizdac
Musisz coś ode mnie odebrać. gwizdac

Verka! Ale u Ciebie każdy promień słońca powoduje kwitnienie całych łanów!!! wink-3 Ja zawsze mawiam: "Kto posadził - temu kwitnie" ( jak ktoś do mnie przyjeżdża i mówi, że u mnie tyle kwiatów) 2smiech






Ostatnio zmieniany: 2022/02/11 11:03 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, piku, halszka, VERA, Ave, nowababka, zanetatacz, a.nia, dultom, DorotaZ ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2022/02/11 13:30 #259587

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4237
  • Otrzymane podziękowania: 16378
Miłko fajny ten krokusik… muszę go poszukać bo rzeczywiście wydłuża wiosnę :P ciekawe czy moja bida rannik obudzi się w tym roku… rok temu miałam jeden kwiatek :mur a łany żółtych łebków wyglądają cudnie…
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2022/02/11 15:54 #259589

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9818
  • Otrzymane podziękowania: 21235
Ha ,ha ....u mnie też kwitną ranniki-sztuk4 ,ale takie łany wyglądają bosko no i krokusy w pięknym kolorze hu_rra
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2022/02/11 16:00 #259591

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8398
  • Otrzymane podziękowania: 25094
Miłko u Ciebie już wiosna w pełni :woohoo: , u mnie dopiero zaczynają przebiśniegi a krokusy jeszcze nie pokazały szczypiorków :dry:
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2022/02/11 16:09 #259593

  • dultom
  • dultom Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2839
  • Otrzymane podziękowania: 12234
No proszę, już klęczysz na mokrej ziemi. Zdjęcia piękne, jak zwykle. Budzą tęsknotę za wiosną.
Pozdrawiam, Tomek

Mój ogród jest mym najpiękniejszym arcydziełem (Claude Monet)

Ogród na kółkach
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2022/02/11 18:33 #259597

  • Olusia
  • Olusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3928
  • Otrzymane podziękowania: 10519
a.nia napisał:
Miłko fajny ten krokusik… muszę go poszukać bo rzeczywiście wydłuża wiosnę :P ciekawe czy moja bida rannik obudzi się w tym roku… rok temu miałam jeden kwiatek :mur a łany żółtych łebków wyglądają cudnie…

Coś Ci Aniu upchnę do doniczki , z moich !
OLUSIA !!
Zapraszam do podziwiania: Moje hosty od A do Z
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): a.nia

Ogród takisobie 2022/02/12 20:58 #259648

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5969
  • Otrzymane podziękowania: 24762
Olusia napisał:
a.nia napisał:
Miłko :P ciekawe czy moja bida rannik obudzi się w tym roku… rok temu miałam jeden kwiatek :mur a łany żółtych łebków wyglądają cudnie…

Coś Ci Aniu upchnę do doniczki , z moich !

Ja Ci Aniu też dorzucę, co byś szybciej łanik miała :na_ucho
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Olusia, a.nia

Ogród takisobie 2022/02/14 15:43 #259709

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44008
Verka, Olusia! Jesteście niezawodne! :buziak Widziałam Wasze łany. Coś pięknego!

Aniu! widzisz! Załatwiłam Ci ranniki! 2smiech Poszukaj tego krokusa, myślę, ze warto, choć tani nie był. Pocieszające jest to, że od zeszłego roku się rozrósł i jak utrzyma tendencję, będzie super.

Żanetka! Tak cieszą te pierwsze kwiaty! Ranniki są cudowne, one wywołują pierwszy uśmiech w ogrodzie, jak dzień nieco dłuższy się staje.

Wiesiu! To niech Ci szybko wyrosną i zakwitną, bo stęskniłam się za Twoimi zdjęciami! :buziak

Tomku! Dziękuję! Mam pod kolanka taką żółtą podkładkę i z nią chodzę po ogrodzie wink-3

Dziś trzeci dzień słońca w ogrodzie. Wczoraj to nawet jabłoń przycinaliśmy. Ale nie skończyliśmy, bo mieliśmy dość wygibasów na drabinach. Ja niestety odczułam kontuzję żebra i postanowiłam kontynuować cięcie za kilka dni.
Ptaki już świergolą wiosennie, jedzą z karmników nieregularnie, znowu zostanę z ziarnem na kolejny sezon.

A w ogrodzie kilka kwiatków kolejnych:








I malunkami nowymi się pochwalę:


Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, piku, Olusia, VERA, Semper, zanetatacz, a.nia, Maryna44, ewakatarzyna ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2022/02/14 17:01 #259716

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9818
  • Otrzymane podziękowania: 21235
Miłko -zdjęcia zachwycające hu_rra ......a ja zrzuciłam dzisiaj swój :fotka i uszkodziłam obiektyw -nie chce się zamknąć :placz ....co do ziarna to i u mnie jakoś mało poszło tej zimy think
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.211 s.